Склад і форма випуску
Фталазол виготовляється в таблетках. Основний інгредієнт препарату – фталілсульфатіазол.
Показання
Фталазол застосовується для лікування гострої та хронічної дизентерії, колітів, гастроентеритів та ентероколітів. Вживання препарату допомагає запобігти розвитку гнійних ускладнень при хірургічному лікуванні кишківника.
Протипоказання
Фталазол не призначається тим, хто страждає від підвищеної чутливості до сульфаніламідів та страждає порушенням системних показників крові. Також препарат протипоказаний, якщо у хворого є дифузний токсичний зоб, гломерулонефрит, хронічна ниркова недостатність, кишкова непрохідність і гостре запалення.
Не призначається я хворим, які отримують препарати оксацилінового або нітрофуранового ряду.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Фталазол вільно проникає в грудне молоко, а також через плацентарний бар'єр, тому його застосування для лікування жінок на стадії лактації та вагітності абсолютно неприпустиме.
Спосіб та застосування дози
Під час терапії гострої форми дизентерії дорослі отримують Фталазол по 1 г 6 разів на добу (через кожні 4 години) протягом 1 або 2 днів, під час лікування з 3-го і до 4-го дня хворий отримує по 1 г 4 рази на добу, з 5-го і до 6-го дня - по 1 г 3 рази на добу. За час лікування хворий може отримати від 25 до 30 г препарату.
Після закінчення першого курсу лікування проводиться шестиденна перерва та призначається повторний курс лікування: з 1 по 2 день хворий отримує по 1 г препарату 5 разів на добу, з 3 і по 4 день – по 1 г 3 рази на добу.
Максимальна разова доза Фталазолу – 2 г, добова 7 г.
У терапії дітей до 3 років Фталазол використовується я по 0,2 г на кг маси тіла. Добова доза ділитися на 3 прийоми. Тривалість лікування 7 днів.
Діти старше 3 років приймають від 0,4 до 0,75 г препарату, які діляться на 4 прийоми. Тривалість терапії залежить від тяжкості захворювання.
Передозування
При передозуванні Фталазолом у хворих виникає блювання, нудота та абдомінальний біль. В цьому випадку хворому призначають промивання шлунку та симптоматичне лікування.
Побічні ефекти
У пацієнтів що приймають Фталазол може виникати пригніченням росту кишкової мікрофлори, також можливий розвиток різноманітних алергічних реакцій, що проявляються висипами та шкірним свербінням.
Умови зберігання
Фталазол зберігається в сухому, захищеному від світла місці, що недоступне для дітей.
Термін придатності лікарського засобу – 4 роки.