Фукорцин : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Фукорцин
Виробник:
ЭЗМП, ГП, УкраинаКилафф, ЧП, г.Донецк, УкраинаТернофарм, ООО, г.Тернополь, УкраинаФитофарм, ПАО, г.Артемовск, Донецкая обл., Украина
Діюча речовина:
Этанол (Aethanolum)
резорцин
Ацетон (Acetone)
Фенол (Phenolum)
Фуксин (Fuchsin)
Борная кислота (Boric acid)
ATX-класифікація:

D08AX - Прочие антисептики и дезинфектанты

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Активні діючі речовини, що входять до складу препарату, забезпечують широкий спектр протимікробних ефектів при ураженнях шкіри та слизових оболонок інфекційними збудниками. Препарат виявляє також фунгіцидний ефект при грибкових ураженнях зовнішніх покривів.

Склад і форма випуску

Діючі речовини: 1 мл розчину містить фуксину основного - 4 мг, кислоти борної - 8 мг, фенолу - 39 мг, ацетону - 0,049 мл, резорцину - 78 мг, етанолу 96 % - 0,095 мл;

Допоміжна речовина: вода очищена.

Лікарський засіб Фукорцин виготовляється у вигляді розчину, призначеного для зовнішнього нанесення.

Основні фізико-хімічні властивості препарату Фукорцин: рідина темно-червоного кольору з характерним запахом фенолу.

Показання

Лікарський засіб Фукорцин застосовується в терапії захворювань шкіри, спричинених чутливою до його компонентів мікрофлорою. Препарат застосовується в лікуванні різних видів дерматоміцетів, мікробної екземи, змішаної та жирної себореї.

Протипоказання

Розчин Фукорцину не призначається хворим, у яких раніше була виявлена чутливість до його інгредієнтів. Крім цього, він не застосовується в лікуванні хронічних алергічних дерматозів, крім цього, препарат не призначають вагітним і жінкам на стадії лактації.

Лікування препаратом Фукорцин можливе тільки за призначенням лікаря і при суворому дотриманні рекомендованих доз.

При використанні препарату Фукорцин слід уникати його потрапляння на слизові оболонки або нанесення лікарського засобу на великі ділянки шкіри.

Пацієнти з порушенням роботи нирок перед застосуванням Фукорцину повинні обов'язково проконсультуватися з лікарем.

Не слід наносити препарат на великі ділянки шкіри, тому що фенол, присутній у складі препарату, здатний проникати в кров і може спричинити токсичні явища, такі як запаморочення, підвищена стомлюваність і слабкість, розлади дихання.

Препарат має своєрідний запах і червоний колір та може забруднити білизну.

Слід уникати одночасного застосування препарату Фукорцин з протигрибковими засобами, антибіотиками місцевого застосування, такими як гризеофульвін, клотримазол, препарати, до складу яких входить фенол, борна кислота, а також гормональні препарати. При одночасному застосуванні Фукорцину з препаратами для зовнішнього використання можуть виникати алергічні реакції.

При одночасному застосуванні препарату Фукорцин з будь-якими іншими лікарськими засобами слід повідомити лікаря.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Категорично заборонено використовувати препарат Фукорцин у терапії жінок, які годують груддю, і вагітних жінок, тому що в його складі міститься фенол, у зв'язку з цим його використання може негативно вплинути на перебіг вагітності та розвиток дитини, яка перебуває на грудному вигодовуванні, у матері, що одержує лікування даним препаратом.

Спосіб застосування та дози

Розчином Фукорцину змащують уражені ділянки шкіри від одного до трьох разів на добу до повного зникнення симптомів захворювання. За необхідності після висихання розчину на уражену ділянку тіла можна наносити будь-які лікувальні мазі або пасти. Тривалість лікування лікар визначає самостійно з урахуванням вираженості симптомів і тяжкості захворювання.

Якщо під час використання препарату Фукорцин виникають будь-які реакції, що вказують на розвиток алергії такі, як підвищене лущення, свербіж шкіри, шкірні висипання, то про них слід негайно повідомити лікаря, для корекції схеми лікування.

Передозування

Категорично заборонено приймати Фукорцин перорально. У разі тривалого використання розчину Фукорцину або нанесення препарату на великі ділянки тіла у пацієнта можуть розвинутися симптоми, характерні для отруєння фенолом: слабкість, запаморочення, нудота, порушення дихання і колапс. Крім цього, при прийомі препарату в підвищених дозах можливе посилення побічних ефектів. У разі виникнення у пацієнта перелічених вище порушень слід змити препарат зі шкіри холодною водою, забезпечити приплив свіжого повітря і призначити відповідне симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи анафілактичний шок, кропив'янку, ангіоневротичний набряк, місцеві алергічні реакції (у т. ч. висипання, гіперемія, набряк, свербіж у місці нанесення).

У деяких пацієнтів, особливо при тривалому застосуванні, можуть виникати такі явища:

  • з боку нервової системи: запаморочення, слабкість, судоми, сплутаність свідомості, головний біль;

  • з боку дихальної системи: розлади дихання;

  • з боку шлунково-кишкового тракту: нудота, блювання, діарея;

  • з боку нирок та сечостатевої системи: олігурія;

  • з боку шкіри та підшкірних тканин: десквамація епітелію.

При виникненні таких симптомів потрібно змити залишки продукту з поверхні шкіри водою; відмінити препарат і призначити симптоматичну терапію.

При появі будь-яких небажаних явищ необхідно звернутися до лікаря!

Умови та терміни зберігання

Препарат Фукорцин слід зберігати в захищеному від світла та дітей місці. Термін зберігання розчину – 2 роки. Категорично заборонено використовувати лікарський засіб після закінчення терміну придатності.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії