Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Антиконвульсивний засіб, що має здатність запобігати розвитку нападів у хворих на епілепсію.

Склад і форма випуску

Габапентин виробляється у капсулах. Діюча речовина – габапентин.

Показання

Показаний для використання в базовій терапії, а також у складі комбінованих схем терапії епілепсії у дорослих та дітей підліткового віку.

Він ефективний щодо резистентної епілепсії у дітей віком від 8 до 12 років. Крім цього, препарат часто застосовується для усунення невропатичних болів різного характеру, що виникають при постгерпетичних невралгіях, діабетичних невропатіях, регіонарних больових синдромах, постінсультних і фантомних болях.

Протипоказання

Неприпустимо використовувати в терапії хворих з індивідуальною підвищеною чутливістю до його складових, у гестаційному періоді та періоді лактації. Крім цього, препарат не застосовується в лікуванні дітей віком до 8 років.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Під час вагітності необхідність використання лікарського засобу визначається за допомогою ретельної оцінки співвідношення користі та ризику.

Габапентин проникає у материнське молоко. У зв'язку з відсутністю клінічних даних про вплив діючої речовини на стан здоров'я та розвиток новонародженого при його призначенні пацієнтці радять відмову від грудного вигодовування.

Спосіб застосування та дози

Капсули приймають внутрішньо, не розжовуючи, після або під час їжі. Початкова дозування для дорослих і підлітків при лікуванні епілепсії становить 300 мг препарату. При необхідності можливе щоденне підвищення дози препарату на 300 мг до досягнення необхідної клінічної відповіді. Середньоефективна доза варіюється від 900 до 1800 мг лікарського засобу на добу.

У тяжких випадках можливе підвищення дозування до 3600 мг. При лікуванні дітей віком від 8 до 12 років початкова доза Габапентину розраховується, виходячи із співвідношення 10 – 15 мг на кг маси дитини на добу. У наступні три дні дозу речовини 25 або 30 мг на кг маси тіла на добу поділяють на 3 прийоми.

Існує схема лікування, за якої розрахунок дози препарату ґрунтується на фактичній вазі хворого. При масі тіла пацієнта від 26 до 36 кг призначають по 900 мг на добу, від 37 до 50 кг – 1200 мг, при масі тіла понад 50 кг показано вживання 1800 мг на добу.

При лікуванні невропатичного болю показано призначення мінімальних доз препарату: 300 мг на добу при поступовому титруванні до 1800 мг, розділених на три прийоми.

Передозування

Прийом високих доз Габапентину може виявлятись підвищеною сонливістю, дизартрією, двоїнням в очах, запамороченням. Іноді можливе порушення свідомості. Під час лікування передозування призначається симптоматичне лікування. У тяжких випадках показано проведення гемодіалізу.

Побічні ефекти

Надмірна сонливість, стомлюваність, гіперзбудливість, тремор, атаксія, ністагма, астенічний синдром, парестезії, розлад мислення, тахікардія, фарингіт, нетримання сечі, диплопія, амбліопія та дзвін у вухах.

Умови та термін зберігання

Необхідно берегти в місцях, які не досягаються для дітей і добре захищені від вологи та світла. Тривалість зберігання капсул Габапентину – 3 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії