Ганатон : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Абботт Лабораториз ГмбХ, Германия
- Діюча речовина:
- Итоприд (Itopridum)
- ATX-класифікація:
A03FA - Стимуляторы моторики ЖКТ
A03FA - Стимуляторы моторики ЖКТ
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Ітоприду гідрохлорид – це гастропрокінетик для перорального прийому і головна діюча речовина препарату Ганатон.
Ітоприд характеризується подвійним механізмом дії: антагонізм до D2-дофамінових рецепторів та інгібування ацетилхолінестерази. Унаслідок дії ітоприду збільшується концентрація ацетилхоліну, що призводить до посилення моторики шлунку, підвищення тонусу нижнього стравохідного сфінктера (НПС), прискорення процесу спорожнення шлунку і поліпшення гастродуоденальної координації.
Ітоприду гідрохлорид також чинить протиблювотний ефект за рахунок взаємодії з D2-дофаміновими рецепторами, розташованими в хеморецепторній тригерній зоні довгастого мозку. Ітоприд спричиняє дозозалежне пригнічення блювання, спричиненого апоморфіном.
Застосування ітоприду пацієнтами з діабетичним гастропарезом сприяє прискоренню евакуації зі шлунку рідкої та твердої їжі.
Дія препарату у пацієнтів з функціональною диспепсією призводить до зниження вираженості негативної симптоматики та полегшення стану.
У пацієнтів з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою прийом ітоприду зменшує кількість скороминущих розслаблень нижнього стравохідного сфінктера та зменшує тривалість часу високої кислотності у стравоході.
Ітоприду гідрохлорид чинить високоспецифічну дію на верхній відділ шлунково-кишкового тракту. Ітоприду гідрохлорид прискорює спорожнення шлунку, але при цьому він не чинить жодного впливу на сироваткові рівні гастрину.
При сумісному застосуванні ітоприду гідрохлориду з альфа-ліпоєвою кислотою спостерігалося прискорення процесу випорожнення шлунку та зниження рівня гастрину і мотиліну порівняно з монотерапією ітопридом.
Склад і форма випуску
Препарат Ганатон виробляється у вигляді пероральних таблеток, вкритих кишковорозчинною оболонкою. Діюча речовина лікарського засобу – ітоприду гідрохлорид.
Показання
Лікарський засіб Ганатон застосовується в терапії шлунково-кишкових захворювань, асоційованих зі сповільненою моторикою шлунку та розвитком функціональних невиразкових диспепсій, таких як метеоризм, здуття живота, надмірно швидке насичення, постійне відчуття переповнення в шлунку після вживання їжі, дискомфорт і болі в епігастральній ділянці, печія, анорексія, нудота і блювота.
Протипоказання
Не призначається пацієнтам віком до 16 років, вагітним, жінкам на стадії лактації, а також особам зі встановленою індивідуальною гіперчутливістю до інгредієнтів лікарського засобу.
Також призначення лікарського засобу категорично протипоказане пацієнтам, які страждають на схильність до шлунково-кишкових кровотеч, мають механічну обструкцію або перфорацію шлунку чи кишківника.
Ітоприду гідрохлорид посилює дію ацетилхоліну, що може спричиняти холінергічні побічні реакції. Препарат слід призначати з обережністю категорії пацієнтів, у яких поява таких реакцій може погіршити перебіг основного захворювання.
Пацієнтам літнього віку ітоприд слід призначати з обережністю, враховуючи вищу частоту зниження функції печінки та нирок, наявність супутніх захворювань або інше лікування.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
У зв'язку з відсутністю достовірної інформації про особливості використання ітоприду гідрохлориду в терапії вагітних, застосування препарату в лікуванні цієї категорії хворих можливе тільки за суворими медичними показаннями і після ретельного співвідношення очікуваної користі для здоров'я матері та шкоди для її плоду.
При використанні препарату в терапії жінок, які лактують, існує високий ризик негативного впливу на здоров'я новонародженого, тому за необхідності його призначення в цей період пацієнтку інформують про необхідність припинення грудного вигодовування.
Спосіб застосування та дози
Якщо лікар не призначив індивідуальну схему лікування, то дорослі хворі приймають препарат перорально до прийому їжі по 1 таблетці 3 рази на добу. Одна таблетка містить 50 мг лікарської речовини.
Рекомендована добова доза препарату становить 150 мг. За необхідності ранкова доза лікарського засобу може бути зменшена з урахуванням вираженості симптомів та віку пацієнта. Тривалість лікування – 8 тижнів.
Передозування
Випадки передозування препаратом Ганатон офіційно не зареєстровані. Імовірно при прийомі лікарського засобу у високих дозах у пацієнта може відзначатися посилений розвиток побічних ефектів.
Якщо мав місце випадок прийому препарату Ганатон у дозі, що значно перевищує терапевтичну, то хворому призначають промивання шлунку і забезпечують отримання ентеросорбентних засобів.
Побічні ефекти
Під час вживання лікарського засобу у хворих може спостерігатися виникнення лейкопенії, тромбоцитопенії, гінекомастії, підвищення рівня пролактину, порушення випорожнення, головні болі, тремор, підвищене слиновиділення, жовтяниця та нудота.
Також хворі можуть скаржитися на виникнення алергічних реакцій, що проявляються шкірними висипами, свербінням шкіри, кропив'янкою, підвищеним лущенням шкіри. У рідкісних випадках у пацієнтів, схильних до появи анафілактичних реакцій, може спостерігатися розвиток анафілактичного шоку та ангіоневротичного набряку.
Якщо при прийомі препарату Ганатон у пацієнта не спостерігається поліпшення стану, то про це слід повідомити лікаря, який призначить повторне обстеження для уточнення діагнозу і відкоригує схему лікування.
Умови та терміни лікування
Ганатон – це лікарський засіб, який не потребує створення спеціальних умов для зберігання. Препарат слід берегти в місцях, які захищені від сонячних променів і вологи, а також недоступні для дітей. Тривалість зберігання препарату Ганатон п'ять років. Категорично заборонено використовувати лікарський засіб після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію