Геделикс : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Геделикс
Діюча речовина:
Плюща листьев экстракт (Extractum foliorum Hederae)
ATX-класифікація:

R05CA - Отхаркивающие средства

R05CA12 - Плюща листья

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Діюча речовина препарату – густий екстракт листя плюща звичайного. Виготовляється у вигляді сиропу, який розлитий у флакони по 100 та 50 мілілітрів. Серед допоміжних компонентів – макроголу гліцерилгідроксистеарат, олія анісу, сорбіт (розчин, 70%), гідроксиетилцелюлоза, пропіленгліколь, гліцерин, вода очищена. У комплект входить мірна склянка (мірна ложечка).

Показання

Є відхаркувальним, спазмолітичним лікарським фармзасобом. Призначається при симптоматичному лікуванні захворювань органів дихання, які характеризуються поганим відділенням секрету (мокроти) – при кашльових нападах, гострих та хронічних хвороб бронхіального дерева.

Даний препарат має в основі діючу речовину натурального рослинного походження (плющ польовий), терапевтична дія якого при запальних процесах у дихальних шляхах ґрунтується на секретолітичній, муколітичній та спазмолітичній дії глікозидних сапонінів, які містяться в цьому екстракті.

Лікувальна дія обумовлена дратівливою дією слизової оболонки шлунка, при якому секреторні бронхіальні залози слизової оболонки бронхів рефлекторно стимулюються чутливими волокнами парасимпатичної системи.

Протипоказання

Не застосовується у разі підвищеної чутливості до однієї з речовин, що входять до його складу, включаючи фруктозу, при недостатності в організмі аргініносукцинатсинтетази або порушенні обміну речовин у циклі сечі. Протипоказане застосування дітям віком до 2 років.

Препарат не містить ні цукру, ні етанолу, тому він може застосовуватися в терапії пацієнтів, які страждають на цукровий діабет.

Небажано використання препарату одночасно з іншими протикашльовими лікарськими засобами, у тому числі кодеїновмісними або у поєднанні з декстрометорфаном. При виразці шлунка або 12-палої кишки застосовувати слід з обережністю, бо він дратівливо діє з їхньої слизову.

Застосування у дітей віком до 5 років потребує рекомендації педіатра.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Не рекомендовано через відсутність даних про його безпеку.

Спосіб застосування та дози

Дорослим – половинку мірної ложки (додається), або по 1 ч.л., що відповідає 5 мл, до 3-х разів на день. Діти молодшого віку одержують половинку дози, розрахованої для дорослих. Дитячу дозу можна розвести в невеликій кількості соку або чаю.

При перерахуванні на краплі доза для дорослих становить 25-30 крапель, діти молодшого віку та немовляти – до 15 крапель. Курс лікування – 1 тиждень. Після того, як кашель зникне, бажано пропити препарат протягом двох-трьох днів.

Мітки, нанесені на мірну ложечку, відповідають 1,25, 2,5 та 3,75 мілілітрів.

Якщо у пацієнта не настає поліпшення, а в мокроті з'являються гнійні виділення та кров, слід звернутися до лікаря.

Передозування

При передозуванні препаратом з'являється нудота, блювання, діарея, гастроентерит та стан збудження. Лікування – симптоматичне.

Побічні ефекти

Побічні ефекти нечасті, характеризуються в основному алергічною реакцією у вигляді висипань на шкірі, а також задишки, набряку Квінке, диспное, екзантеми та сверблячки, куперозу.

При прийомі слід враховувати, що сорбіт може викликати деяку проносну дію.

При прояві гіперчутливості на слизову оболонку шлунка можуть виникнути симптоми розладу ШКТ – нудота, біль у животі, блювання, діарея.

Умови та термін зберігання

Зберігається до 5 років при температурі до 25°С.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії