Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Цей фармацевтичний препарат відноситься до антисептичних лікарських засобів, які застосовують місцево. Його ефективність та тип впливу (бактеріостатичний чи бактерицидний) залежить від вмісту діючої речовини (хлоргексидину глюконату) у препараті. Впливає як на грампозитивні, так і на грамнегативні патологічні бактерії. Зокрема, бактеріостатичний ефект спостерігається, якщо концентрація хлоргексидину досягає від 0,01% і менше, бактеріостатичний – від 0,01% та вище.

Також має фунгіцидний ефект, пригнічуючи розмноження грибкових спор. Така дія досягається при концентрації 0,05% хлоргексидину. Віруліцидний ефект, що інактивує ліпофільні віруси, активізується, коли розчин досягає вмісту хлоргексидину в дозі від 0,01 до 1%. Виявляє ефект щодо трепонем, трихомонозу, уреаплазмозу, гонореї, хламідій.

Практично не викликає алергічних, подразнюючих реакцій. Зберігає ефект також за наявності гною, кров'яних та інших органічних виділень,

Склад та форма випуску

Основні активні речовини: хлоргексидину глюконат.

Виготовляється у формі вагінальних супозиторіїв, по 8 мг хлоргексидину в кожному.

Показання

Даний препарат застосовується у місцевому лікуванні та профілактичній обробці при венеричних захворюваннях у дівчаток з 6 років та жінок.

Зокрема, для місцевого лікування інфекцій статевої сфери у дітей застосовується у дитячій гінекології у дівчаток з 6 міс. і до настання менархе.

Також застосовується для лікування вульвовагінітів (у тому числі неспецифічних, змішаних, гонорейних, трихомонадних), бактеріального вагінозу.

Ефективний як профілактичний засіб при профілактиці венеричних захворювань (сифіліс, гонорея, трихомоніаз, хламідіоз, уреаплазмоз), інфекційно-запальних ускладнень у дитячій гінекології (наприклад, перед оперативним лікуванням гінекологічних захворювань).

Протипоказання

Лікарський засіб, що розглядається, протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість ( алергія ) до основного або до одного з допоміжних компонентів.

Також протипоказано застосування при дерматиті, вірусних захворюваннях дерми.

Застосовувати з обережністю при лікуванні дітей. Шалені та вагітні жінки.

Не рекомендується використовувати для обробки кон'юнктиви, промивання порожнин при операціях в ділянках ЦНС, для введення в слуховий канал, в офтальмології, наносити на рани з великою поверхнею.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Застосування при вагітності можливе лише під контролем лікаря, лише в тому випадку, коли очікувана користь для здоров'я матері перевищує ризик небажаних ефектів у плода.

Не слід обробляти молочні залози перед годуванням дитини.

Спосіб застосування та дози

Препарат застосовують місцево. Попередньо звільнивши супозиторій від контурного коміркового упаковки, вводять його в піхву в положенні лежачи на спині.

Рекомендації щодо застосування при:

- лікуванні – по 1 супозиторію 2 рази на добу, протягом 7-10 днів, при необхідності – до 20 днів;

- профілактика венеричних захворювань - 1 супозиторій не пізніше 2 годин після статевого акту.

Передозування

При зовнішньому застосуванні практично не абсорбується, тому передозування є малоймовірним. При випадковому ковтанні кількості препарату призначається симптоматична терапія.

При випадковому вживанні великої кількості розчину (300 мг хлоргексидину) може настати смерть внаслідок печінково-ниркової недостатності.

При проникненні всередину необхідно промити шлунок, прийняти ентеросорбенти.

Побічні ефекти

Застосування цього препарату може спричинити побічні реакції, у тому числі може виникнути:

- м'язові судоми, дизартрія, біль голови, запаморочення, втрата пам'яті, психоз, суїцидальні схильності;

- алергічні реакції (рідко) – висип, свербіж, алергічна кропив'янка ;

- липкість шкіри рук;

- фотосенсибілізація;

- забарвлення зубної емалі, порушення смаку, відкладення каменів на зубах.

Умови та термін зберігання

Термін придатності – до 3 років від дати вказаної виробником на упаковці. Місце зберігання має бути поза доступом дітей.

Температура зберігання – не вище 25°С.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії