Гексикон свічки : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Гексикон свічки
Діюча речовина:
Хлоргексидина глюконат (Chlorhexidini gluconas)
ATX-класифікація:

A01AB03 - Хлоргексидин

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Випускається у вигляді вагінальних супозиторіїв (свічок) по 16 міліграм. Супозиторій містить основну активну речовину - хлоргексидину біглюконат, крім того, допоміжні компоненти - поліетиленоксидну основу в кількості, достатній, щоб отримати супозиторій масою від 294 до 325 міліграм.

Показання

Антисептичний лікарський засіб, основна діюча речовина – хлоргексидин – це лікувально-профілактичний протимікробний, дезінфікуючий, противірусний, а також протигрибковий засіб, що має широкий діапазон дії при місцевому застосуванні.

Свічки Гексикон призначають при батеріальному вагінозі, кольпіті, ключі трихомонадний, змішаний і неспецифічний. Крім того, призначається як профілактичний засіб для попередження інфекційних та запальних ускладнень у гінекологічній або акушерській практиці, у тому числі напередодні внутрішньоматкових досліджень, хірургічних втручаннях, пологах, аборті, перед та після встановлення внутрішньоматкових спіралей, процедури діатермокоагуляції.

Можливе застосування як профілактика зараження вененічними захворюваннями ( хламідіозу, уреаплазмозу, сифілісу, гонореї, генітального герпесу, трихомоніазу).

Що стосується інтервагінального застосування, системна абсорбція вкрай незначна, т.к. препарат не потрапляє у кровотік.

Як хімічний препарат це – похідне бігуаніду (дихлорсодержащее). Має здатність блокувати аміногрупи клітинних білків. Здатний проникати через клітинні мембрани клітин бактерій, осажуючись на цитоплазмі. Проникає в метаболізм мембран, перешкоджає споживанню кисню, викликає зниження рівня клітинної АТФ, викликаючи подальшу загибель клітин. Має властивість руйнувати ДНК, і навіть її виробництво мікроорганізмами. Має інтенсивний вплив по відношенню до найпростіших, а також до більшості грампозитивних та грамнегативних аеробних та анаеробних бактерій, у тому числі тих, що передаються статевим шляхом, і включаючи стафілококи, сальмонельоз, стрептококи, туберкульоз, кишкову паличку, трихомонади, хламідії,уреаплазму, гарднеллу.

До хлоргексидину слабочутливі окремі штами Pseudomonas speciales, Proteus speciales, стійкі – кислотостійкі форми бактерій. На спори бактерій ліки діють лише за підвищеної температурі. Не порушує функціональну активність лактобацил.

Протипоказання

Не призначають при алергії на один із препаратів, що входять до складу. Максимально обережно призначають у педіатричній практиці.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Призначають обережно, бо клінічних випробувань на вагітних не проводилися.

Спосіб застосування та дози

Перед застосуванням супозиторій (вагінальну свічку) слід звільнити від упаковки. Вводять глибоко у піхву 2 рази на день – вранці та ввечері, протягом 7-10 днів. Можливе продовження лікувального курсу до 20 днів.

Якщо препарат застосовують для профілактики зараження венеричними хворобами, слід ввести 1 супозиторій не пізніше ніж через 2 години після статевого акту.

Йодвмісні та лужні засоби (мило) можуть нейтралізувати дію хлоргексидину, тому не слід застосовувати їх одночасно. Гігієнічні процедури не впливають на ефективність або переносимість препарату.

Може застосовуватись під час менструальних кровотеч.

Передозування

Випадки передозування поки що не фіксувалися.

Побічні ефекти

Можливі алергічні реакції місцевого характеру свербіж – печіння, гіперемія в місці застосування, алергічні реакції на шкірі, набряклість. Системні реакції під час застосування відбуваються рідко, бо препарат практично не потрапляє у системний кровотік. У поодиноких випадках можливі явища розладу кишечника.

Умови та термін зберігання

Зберігають до 2 років за температури від 15 до 25°С.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії