Гриппферон : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Гриппферон
Виробник:
Фирн М, ЗАО, Российская Федерация
Діюча речовина:
Интерферон альфа-2b (Interferonum alpha-2b)
ATX-класифікація:

L03AB05 - Интерферон альфа-2b

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Грипферон – це препарат, що має протизапальну, імуномодулюючу, противірусну дію для інтраназального застосування.

Грипферон характеризується широким спектром противірусної дії, що дозволяє його використовувати у профілактиці та лікуванні корона-, рино-, аденовірусів, вірусів грипу та парагрипу. При використанні препарату Гриппферон не виникає розвитку звикання, а також не спостерігається появи до нього резистентних штамів. При використанні лікарського засобу Гриппферон у складі лікування респіраторних інфекцій відзначається скорочення тривалості хвороби на 30, а в деяких випадках 50%, а крім цього знижується ризик розвитку ускладнень.

Діючою речовиною препарату Гриппферон є людський рекомбінантний інтерферон альфа 2b, що робить його ефективним засобом для екстреної профілактики та лікування гострих респіраторних вірусних інфекцій. Завдяки тому, що активну речовину препарату отримують у лабораторіях методом генної інженерії, а не виділяють з крові людини, вона не становить небезпеки в плані інфікування захворюваннями, що передаються через кров, такими як ВІЛ-інфекція, віруси гепатиту В і С, цитомегаловірус, пріони.

Склад та форма випуску

Речовина, що діє: Інтерферон альфа-2b (Interferon alfa-2b).

Препарат виготовлений у формі назальних крапель 10000 МО/1 мл у флаконі по 10 мл.

Показання

Гриппферон є ефективним сучасним противірусним засобом, що характеризується прямим впливом на вірус, який є збудником гострої вірусної респіраторної інфекції. Препарат підходить для використання його у профілактиці під час епідемії та лікування грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій у дорослих та дітей старше одного року життя.

Протипоказання

Гриппферон – це нетоксичний препарат, який у більшості випадків добре переноситься хворими. Лікарський засіб не рекомендується призначати особам, які страждають на індивідуальну непереносимість інтерферону та допоміжних компонентів, що входять до складу лікарського засобу.

Застосування препарату в терапії пацієнтів, які страждають на тяжкі форми алергічних захворювань протипоказано.

При необхідності застосування препарату в терапії пацієнтів з підвищеною чутливістю до інтерферону рекомендується перед початком його використання проконсультуватися з лікарем.

Грипферон застосовується з підвищеною обережністю у терапії дітей до одного року життя.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Гриппферон – нетоксичний лікарський засіб, який не має негативного впливу на ембріогенез, а також не має тератогенної та мутагенної дії, що дозволяє його використовувати в терапії жінок протягом усього періоду вагітності.

Лікарський засіб Гриппферон не проникає в грудне молоко жінок, тому препарат може використовуватися в терапії жінок, що лактують, і при цьому не вимагає відмови від грудного вигодовування.

Спосіб застосування та дози

Грипферон у формі крапель призначений для інтраназального введення. Для отримання максимального ефекту від використання препарату після введення крапель у носові ходи рекомендується акуратно промасажувати крила носа, що дозволить лікарському засобу рівномірно покрити слизову оболонку носових ходів зсередини. Тривалість лікування та доза препарату у кожному конкретному випадку підбирається фахівцем індивідуально з урахуванням тяжкості перебігу, вираженості симптомів, загального стану організму та віку пацієнта.

Діти молодше одного року життя отримують препарат Гриппферон по 500 МО, що дорівнює одній краплі, п'ять разів на день.

Діти від одного до трьох років отримують лікарський засіб по 1000 МО, що дорівнює двом краплях, від трьох до чотирьох разів на день.

Діти від трьох до чотирнадцяти років отримують Гриппферон по 1000 МО, що дорівнює двом краплях, від чотирьох до п'яти разів на день.

Дорослі хворі отримують медикаментозний засіб по 1500 МО, що дорівнює трьом краплям від п'яти до шести разів на день.

Якщо немає інших рекомендацій, тривалість лікування становить п'ять днів.

Як профілактичний засіб препарат Гриппферон використовують після контакту з інфікованою людиною або після переохолодження у дозуванні відповідно до віку двічі на день протягом доби.

Під час сезонних епідемій грипу або гострих респіраторних вірусних інфекцій як профілактичний засіб препарат використовують у дозуванні, що відповідає віку один раз на день або один раз в два дні. Для отримання максимального ефекту з профілактичною метою препарат використовують у ранковий час перед виходом з дому.

При необхідності курс лікування можна повторити, але після консультації з лікарем.

Не рекомендується використовувати Гриппферон у спільній терапії з будь-якими судинозвужувальними засобами, оскільки це може спричинити підвищену сухість слизової носа.

Передозування

Поки що випадки передозування препаратом Гриппферон офіційно не зареєстровані.

Навіть при використанні препарату в дозах, що значно перевершують терапевтичні у хворого, не відзначається розвитку ознак інтоксикації.

Побічні ефекти

У поодиноких випадках при використанні препарату Гриппферон у терапевтичних або профілактичних цілях у пацієнтів відзначався розвиток алергічних реакцій, що виявляються гіперемією та свербінням слизової оболонки.

Умови та термін зберігання

Гриппферон – це препарат, який не потребує створення особливих умов для зберігання. Для збереження лікувальних властивостей розчину флакон із краплями слід зберігати при температурі від 2 до 8°С у місцях, які недоступні для дітей в оригінальній упаковці. Тривалість зберігання лікарського засобу до відкриття флакона два роки, а після відкриття – один місяць. Препарат Гриппферон категорично заборонено використовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії