Ибуклин : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Ибуклин
Виробник:
Др. Редди'с Лабораторис Лтд, Индия
Діюча речовина:
Ибупрофен (Ibuprofen)
Парацетамол (Paracetamol)
ATX-класифікація:

M01AE51 - Ибупрофен, комбинации

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Ібуклін виготовляється у формі таблеток. Одна таблетка Ібукліну містить ібупрофен та парацетамол.

Показання

Дітям від двох років та дорослим Ібуклін призначають для усунення симптомів інфекційно-запальних та застудних захворювань, таких як грип та ГРВІ, що супроводжуються розвитком гіпертермії, ознобу, загальних симптомів інтоксикації (головного болю, ломоти у м'язах та суглобах).

Крім цього, він ефективний при запальних захворюваннях периферичної нервової системи (невралгіях і міалгіях), дегенеративних ураженнях опорно-рухового апарату (артритах, артрозах, радикуліті, остеохондрозі), при постопераційному і травматичному синдромі (розтяжках, вивихах, переломах, переломі) зубний біль.

При використанні лікарського засобу пам'ятайте, що препарат використовується для симптоматичної терапії – для зниження больового синдрому та запалення на момент застосування, але він не надає системного впливу на прогресування хвороби.

Протипоказання

Ібуклін не призначають, якщо у хворого є ураження шлунково-кишкового тракту, аспіринова тріада, стійкі порушення в роботі печінки, захворювання органів кровотворення, вагітність, період лактації, дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази або підвищена чутливість до компонентів препарату.

Особливо обережно препарат слід призначати хворим, у яких є ерозивно-виразкові ушкодження органів ШКТ, що супроводжуються кровотечами та розладом травлення, а також хронічна серцева недостатність, тяжкі порушення в роботі печінки та нирок, бронхіальна астма, алергічні реакції спричинені прийомом ацетилсаліцилової кислоти.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Не призначається, оскільки немає жодних даних про ембріотоксичну, тератогенну та мутагенну дію основних та допоміжних компонентів Ібукліну.

Спосіб застосування та дози

Дорослим призначають Ібуклін за годину до або через 2 після їжі по 1 таблетці 3 або 4 р/д.

застосовується симптоматично, для зниження температури або больового синдрому.

Не слід застосовувати його частіше 4 рази на добу та довше 5 днів.

Передозування

Передозування Ібукліну може супроводжуватися підвищеною кровоточивістю, абдомінальними болями, запаленням слизової оболонки органів шлунково-кишкового тракту, алергічними реакціями, набряками, тромбоцитопенією, гострими порушеннями в роботі печінки та нирок. У разі передозування хворим призначають промивання шлунка та прийом ентеросорбентів, лікування в першу чергу спрямоване на усунення небажаних симптомів.

Також в особливо тяжких випадках проводиться ведення донаторів SH-груп і попередників синтезу глутатіону – метіоніну, а через 8 годин після передозування рекомендується введення N-ацетилцистеїну всередину або внутрішньовенно через 12 годин, також хворим призначають препарати, що знижують кислотність шлункового секрету. Якщо медикаментозне лікування малоефективним, рекомендується проведення гемодіалізу.

Побічні ефекти

При тривалому прийомі Ібукліну можливий розвиток порушення зору та алергічні реакції, такі як свербіж, висипання, кропив'янка, диспепсичні розлади, що проявляються діареєю, ерозивно-виразковими ураженнями та кровотечами з органів ШКТ, а, крім цього, у хворого може розвинутися нефропатія, набряки, порушення. функції нирок та печінки. У зв'язку з тим, що препарат порушує роботу органів кровотворення, при одночасному прийомі Ібукліну з антикоагулянтами непрямої дії хворому рекомендується систематично контролювати згортання крові.

Умови та термін зберігання

Зберігають у темному та сухому місці. Термін придатності не перевищує 5 років.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії