Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Іхтіолова мазь містить іхтіол і вазелін медичний.

Показання

Іхтіолову мазь використовують у терапії опіків, бешихових запалень, екзем, інфільтративно-нагнійливому типі мікроспорії або трихофітії, гідраденіті, стрептодермії, невралгіях та артритах травматичного чи запального походження, світловій віспі та сонячній екземі, дискоїдному червоному вовчаку, розацеа, а також фурункулах, сикозі, остіофолікуліті та простатиті. Іхтіолову мазь використовують під час лікування запальних захворювань малого таза, таких як оофорит, сальпінгіт, параметрит.

Протипоказання

Іхтіолову мазь не використовують у разі алергії на іхтіол. Препарат не застосовується в терапії дітей молодше 6 років. Крім цього, мазь заборонено наносити на відкриті рани, а також слизову оболонку очей і рота.

Застосування під час вагітності та годування груддю

Іхтіолова мазь може використовуватися в період вагітності за призначенням лікаря. При застосуванні препарату в терапії жінок на стадії лактації рекомендується стежити, щоб мазь не потрапляла на соски, оскільки в цьому разі дитина може проковтнути її деяку кількість, що може негативно позначитися на стані її травної системи.

Спосіб застосування та дози

Іхтіолову мазь можна використовувати в чистому вигляді або у вигляді гліцеринових примочок (у цьому разі змішують рівну кількість 20 % іхтіолової мазі та гліцерину до утворення однорідної субстанції).

При нанесенні мазь необхідно рівномірно розподілити по поверхні ураженої ділянки і за необхідності втирати до появи тепла. Під час лікування екзем, опіків, артритів, бешихових запалень і невралгій ділянку ураження після втирання мазі можна укутати марлевою серветкою і зафіксувати. Пов'язки необхідно міняти щодня. Обсяг використовуваної мазі залежить від розміру ділянки ураження. Як правило, 2 або 4 г препарату цілком достатньо для нанесення на ділянку колінного суглоба або крижів.

Іхтіолову мазь використовують під час лікування гінекологічних захворювань у формі тампонів, змочених у гліцерино-іхтіоловому розчині. Тампони застосовують ректально і вставляють кілька разів на день після очисної клізми або мимовільного очищення кишечнику. У лікуванні фурункул і гідраденіту мазь використовують у вигляді іхтіолових коржів, для цього 2 грами мазі наносять на ділянку ураження і прикривають ватним тампоном, який фіксують за допомогою пов'язки. Іхтіолові коржі рекомендується міняти через кожні 8 або 10 годин.

Передозування

За умови дотримання правил використання передозування Іхтіоловою маззю неможливе.

Побічні ефекти

При застосуванні Іхтіолової мазі дуже рідко спостерігається розвиток побічних ефектів. Під час використання препарату не спостерігається клінічно значущих системних порушень, однак у місцях нанесення препарату можливе виникнення місцевих алергічних реакцій, що проявляються печінням, висипанням, свербінням, набряком і почервонінням ділянки шкіри.

Умови та терміни зберігання

Іхтіолова мазь повинна зберігатися в темному прохолодному місці. Тривалість зберігання – 3 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії