Індапамід : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Діюча речовина – індапамід. Виготовляється у таблетованій формі.

Показання

Діуретик призначений для терапевтичного лікування підвищеного артеріального тиску. Належить до групи тіазидних сечогінних лікарських засобів. Сульфонілсечовинне похідне, знижує тиск, не змінюючи при цьому суттєво інтенсивність сечовипускання.

Не впливає на обмін ліпідів (тригліцеридів, ліпопротеїнів), вуглеводів, у тому числі, якщо у пацієнта діагностовано цукровий діабет. Тривала терапія препаратом призводить до зменшення гіпертрофії лівого шлуночка. Препарат ефективний навіть у пацієнтів, які регулярно проводять гемодіаліз.

Завдяки пролонгованій дії препарату відбувається рівномірне вивільнення препарату, що дозволяє контролювати рівень артеріального тиску протягом доби.

Протипоказання

Не застосовується при алергії на препарат, при тяжких порушеннях функцій печінки, нирок (якщо є анурія), у разі подагри, недавньому порушенні кровообігу мозку, гіпокаліємії, сумісному прийомі з ліками, що збільшують інтервал QT.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Протипоказаний. Застосування даного фармзасобу при вагітності провокує недостатність кровотоку плаценти та плода, у останнього у своїй розвивається гіпотрофія.

Спосіб застосування та дози

Приймають по 1 таблетці на день, краще з ранку. Збільшення дози не знизить тиск, але матиме більший сечогінний ефект.

Передозування

Інтоксикацію може спричинити прийом препарату об'ємом 40 і більше міліграм, що перевищує терапевтичну дозу у 27 разів. При цьому можливе виникнення сонливості, олігурії, поліурії, анурії внаслідок порушень водно-електролітного балансу (гіпокаліємії, гіпонатріємії). Слід відновити водно-електролітний баланс, провести регідратацію. Відновлення пацієнта має проводитися в умовах стаціонару.

Побічні ефекти

Можливе виникнення м'язових та головних болів, парестезії, стомлюваності, вертиго, слабкості, лейкопенії, апластичної анемії, тромбоцитопенії, агранулоцитозу, зрідка – гемолітичної анемії. У деяких випадках спостерігалися порушення ритму серця, гіпотензії. Може знизитись рівень калію в сироватці крові, як наслідок – дегідратація, гіповолемія організму, також спостерігалися ортостатичні реакції, випадки метаболічного ацидозу, гіперкальціємії, підвищення сечової кислоти.

Також були відзначені диспепсичні реакції, а саме, траплялися випадки нудоти, запорів, сухості у ротовій порожнині, порушення роботи печінки. У випадках, якщо у пацієнта розвинулася алергія на препарат, ймовірно виникнення пурпури, макулопапульозного висипу, може загостритися системний червоний вовчак.

Дихальна система в окремих випадках може відреагувати виникненням синуситів, кашлю, фарингіту.

Умови та термін зберігання

Зберігають до 2 років за температури не більше 25°С.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії