Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Ізофра виготовляється у формі дозованого назального спрею.

Головний інгредієнт препарату – фраміцетину сульфат.

Показання

Назальний спрей Ізофра допустимо використовувати в комплексній терапії бактеріальних ринітів, ринофарингітів та синуситів.

Препарат може застосовуватися лише у випадку, якщо у пацієнта немає пошкодження стінок носових пазух.

Крім цього, спрей використовують для профілактики розвитку бактеріальних інфекцій після хірургічного втручання.

Протипоказання

Назальний спрей Ізофра не застосовується в терапії пацієнтів, у яких раніше була виявлена непереносимість фраміцетину або інших речовин, що належать до групи аміноглікозидів.

У педіатрії спрей Ізофра не використовується для терапії дітей до одного року.

Категорично заборонено застосовувати цей лікарський засіб для промивання носових пазух.

При застосуванні препарату більше десяти днів можливий розвиток резистентних видів патологічної мікрофлори, що негативно позначиться на якості лікування та перебігу захворювання.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Препарат Ізофра не використовується в терапіі вагітних, так як фраміцетин надає токсичну дію на кохлеовестибулярний апарат плода.

У терапіі жінок на стадії лактації призначення препарату Ізофра можливе після відмови від грудного вигодовування.

Спосіб застосування та дози

Cпрей Ізофра застосовується тільки для інтраназального введення. Перед початком використання рекомендується для досягнення максимально правильного дозування провести кілька розпилів поза носовими ходами. Під час застосування рекомендується тримати флакон вертикально. При розпорошенні спрею голова хворого має бути трохи нахилена вперед. Тривалість лікування та дози препарату лікар може підбирати індивідуально, виходячи з тяжкості та симптомів захворювання.

Якщо немає інших рекомендацій, то дорослі повинні отримувати від 4 до 6 разів у стуки за однією дозою спрею в кожний носовий хід. Діти старше 1 року життя отримують по одній дозі спрею в кожен носовий хід 3 рази на добу. Тривалість лікування – 10 днів.

Якщо у пацієнта після 7 днів лікування Ізофрою не спостерігається поліпшення стану, то застосування препарату рекомендується припинити. Якщо під час застосування спрею у хворого виникли якісь незвичайні реакції, то про них слід негайно повідомити лікаря.

Передозування

У зв'язку з тим, що препарат Ізофра призначений для місцевого використання, можливість передозування при застосуванні спрею зведена до мінімуму.

При попаданні препарату внутрішньо хворому слід провести промивання шлунка, забезпечити прийом великої кількості рідини та активованого вугілля.

Побічні ефекти

При використанні спрею Ізофра у хворих дуже рідко виникають побічні ефекти. При тривалому застосуванні препарату у підвищених дозах (більше однієї дози на один прийом) у деяких пацієнтів відзначався розвиток місцевих алергічних реакцій: печіння, свербіж, гіперемія та набряк слизової носових ходів.

При відміні препарату побічні ефекти швидко проходять і зазвичай не вимагають призначення специфічного лікування.

Умови та термін зберігання

Спрей Ізофра заборонено зберігати в безпосередній близькості до нагрівальних приладів, препарат не рекомендується розпорошувати поблизу відкритого вогню.

Лікарський засіб необхідно зберігати в оригінальній упаковці в темному прохолодному і недоступному для дітей місці.

Термін придатності спрею – 3 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії