Каптопрес : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Каптопрес
Виробник:
Дарница, ФФ, ЧАО, г.Киев, Украина
Діюча речовина:
Каптоприл (Captoprilum)
Гидрохлортиазид (Hydrochlorothіazіde)
ATX-класифікація:

C03AA03 - Гидрохлоротиазид

C09AA01 - Каптоприл

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Каптопрес випускається в таблетках. Основні діючі компоненти препарату – каптоприл і гідрохлоротіазид.

Показання

Каптопрес використовують для лікування хворих, які страждають на різні види артеріальної гіпертензії.

Протипоказання

Каптопрес не призначають у разі індивідуальної чутливості до його інгредієнтів, похідних сульфаніламідів і препаратів, що належать до групи інгібіторів ангіотензин-перетворювального ферменту.

Препарат не призначають пацієнтам, які мають тяжкі порушення функції нирок, звуження артерії єдиної нирки або двосторонній стеноз ниркових артерій, а також хворим, які перенесли трансплантацію нирки.

Каптопрес не призначають, якщо у пацієнта було виявлено обструктивні порушення, що супроводжуються порушенням відтоку крові з лівого шлуночка, первинний гіперальдостеронізм, зниження в плазмі крові рівня натрію і калію, подагра або гіперкальціємія. Крім цього, препарат не призначають пацієнтам у разі тяжких порушень роботи печінки, жінкам у період вагітності та лактації, a також особам молодше 18 років.

Каптопрес з особливою обережністю призначають хворим із порушенням роботи імунної системи, які отримують терапію прокаїнамідом, із серцевою недостатністю, цукровим діабетом, підвищеним тиском ниркових артерій і літнім пацієнтам.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Каптопрес неприпустимо використовувати в терапії жінок, які перебувають на стадії лактації та вагітних.

Спосіб застосування та дози

Прийом Каптопресу здійснюється перорально: таблетки проковтуються цілими і запиваються незначною кількістю рідини. Якщо хворий не в змозі проковтнути таблетку ціляком, її можна розламати на кілька частин. Прийом лікарського засобу здійснюється незалежно від їжі. Тривалість лікування та дозу препарату лікар підбирає індивідуально виходячи із симптомів захворювання. Доза препарату розраховується в перерахунку на каптоприл.

Максимальна добова доза каптоприлу не повинна перевищувати 100 мг, а гідрохлоротіазиду – 50 мг. Якщо немає інших призначень, то дорослі приймають Каптопрес по 1 таблетці 2 р/д. За необхідності доза препарату може бути збільшена, але тільки за рішенням лікаря.

Передозування

У разі передозування Каптопресом у хворого може спостерігатися виникнення артеріальної гіпотензії, прискореного серцебиття, диспептичні розлади, анорексія та порушення випорожнення. При подальшому збільшенні дози спостерігається розвиток симптомів отруєння гідрохлоротіазидом, при якому можливий розвиток коматозного стану.

Для стабілізації стану хворому призначають промивання шлунку, прийом активованого вугілля і симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Лікування Каптопресом може супроводжуватися розвитком у пацієнта зниження апетиту, епігатсральних болів, тахікардії, блідості шкірних покривів, порушення сну, сплутаності свідомості, емоційної лабільності, інсультів, бронхоспазму та алергічної реакції.

Умови та терміни зберігання

Каптопрес зберігають у сухому, недоступному для дітей місці. Термін придатності препарату – 3 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії