Картал : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Картал
Виробник:
ДЕМО С.А. Фармасьютикал Индастри, Греция
Діюча речовина:
Левокарнитин (Levocarnitinum)
ATX-класифікація:

A04 - Противорвотные средства и препараты, устраняющие тошноту

A16AA01 - Левокарнитин

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Картал відноситься до групи препаратів, які застосовують для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту і порушення обміну речовин.

Основний компонент препарату - левокарнітіна, натуральна речовина в мікроорганізмах, тканинах тварин, і рослини. У людини потреба в левокарнітіна поповнюються за рахунок вживання в їжу продуктів харчування, що містять компонент (перш за все це м'ясо).

Препарат Картал бере участь в багатьох енергетичних процесах, окисляє жирні кислоти, амінокислоти, вуглеводи і кетонові тіла, також грає важливу роль в серцевому метаболізмі.

Склад і форма випуску

Препарат Картал проводиться у вигляді прозорого розчину для ін'єкцій, який може бути як безбарвним, так і з трохи жовтуватим відтінком. Активним компонентом в складі даного засобу є левокарнітіна 100 мг.

Як додаткові речовини позначені: сорбітолу розчин 70%, натрію сахарин, метилпарабен, натрію цитрату дигідрат, натрію гідроксид або кислота хлороводородная, ароматизатор апельсиновий, вода для ін'єкцій.

У пачці з картону 2 контурні чарункові упаковки по 5 ампул 10 мл в кожній.

показання

Препарат Картал призначається і застосовується при таких захворюваннях:

• наслідки асфіксії новонароджених та родової травми;

• виходжування недоношених новонароджених, які знаходяться на парентеральному харчуванні, а також дітей, яким проводять гемодіаліз;

• гіпотонія і гіпотрофія, респіраторний дистрес-синдром у новонароджених;

• недостатність маси тіла у дітей у віці до 16 років;

• дефіцит карнітину (первинний, вторинний) як у дорослих, так і у дітей, і у новонароджених;

• вторинний дефіцит карнітину у хворих, які отримують тривалий час гемодіаліз при наявності таких симптомів: слабкість скелетних м'язів, постійні виражені м'язові спазми, міопатії, симптоми гіпотензії, втрата м'язової маси, кардіоміопатія, анемія (вимагає високих доз або не відповідає на терапію еритропоетином);

• хронічні і гострі порушення мозкового кровообігу ( енцефалопатія різного походження, інсульт);

• порушення метаболізму міокарда на фоні ішемічної болезнм серця (гострий інфаркт міокарда, стабільна стенокардія, постінфарктний кардіосклероз);

• хронічна серцева недостатність;

• фізичне виснаження або інтенсивні фізичні навантаження у спортсменів (як анаболик і адаптоген).

Протипоказання

Застосування препарату Картал протипоказано при наявності індивідуальної чутливості до компонентів, які входять до складу.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Препарат Картал в період вагітності застосовується в крайньої необхідності, за умови, що очікувана користь для матері значно вище передбачуваного ризику для плода.

У період грудного вигодовування препарат не має протипоказань, так як левокартін, є звичайним компонентом грудного молока.

Спосіб застосування та дози

Препарат Картал призначений для прийому всередину, перед застосуванням розчин необхідно розвести в 100 мл охолодженої кип'яченої води.

Доза залежить від ваги тіла і віку:

Дітям у віці до 2 років добова доза становить 150 мг / кг маси тіла.

Дітям у віці від 2 до 6 років добова доза становить 100 мг / кг маси тіла.

Дітям у віці від 6 до 12 років добова доза становить 75 мг / кг маси тіла.

Дітям вік, яких старше 12 років, а також дорослим пацієнтам добова доза становить 2-3 г.

При дефіциті карнітину (первинному, вторинному) доза залежить від вроджених відхилень в обміні речовин, а також ступеня їх вираженості в час лікування.

Рекомендована добова доза в більшості випадків становить 100 - 200 мг / кг, яку, поділяють на 2-4 прийоми. Якщо є необхідність можливе короткочасне збільшення дози.

При гострій метаболічної декомпенсації необхідні високі дози до 400 мг / кг на добу.

При вторинному дефіциті карнітину у хворих з термінальною стадією хронічної ниркової недостатності препарат призначається в якості підтримуючого лікування 1г на добу перорально.

Передозування

Про випадки передозування препаратом Картал не повідомлялося. Застосування препарату в великих дозах може призвести до діареї. Слід застосувати симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Препарат Картал добре переноситься, але все-таки може привести до помірним шлунково-кишкових розладів, включаючи блювоту, нудоту, діарею і біль в животі. Зниження дози часто усуває або зменшує ці симптоми. Перші 7 днів лікування і будь-яке збільшення дози необхідно ретельно контролювати.

Умови та термін зберігання

Зберігати препарат Картал слід при температурі до + 25 ° C, в місці без попадання вологи і прямих сонячних променів, в оригінальній упаковці, подалі від дітей. Термін придатності препарату становить 36 місяців. Відпускається з аптек з надання рецепта лікаря.

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії