Кетонал Ретард : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Лек, предприятие комп. "Сандоз", Польша/Словения
- Діюча речовина:
- Кетопрофен (Ketoprofen)
- ATX-класифікація:
M01AE03 - Кетопрофен
M01AE03 - Кетопрофен
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Кетонал – препарат, який належить до групи нестероїдних протизапальних засобів. Кетопрофен є головною діючою речовиною лікарського засобу, саме він забезпечує Кетоналу протизапальні, аналгетичні та жарознижувальні властивості. Реалізація терапевтичного ефекту кетопрофену відбувається за допомогою блокади простагландинів Е2, пригнічення активності ЦОГ (циклооксигенази), пригнічення синтезу брадикініну та стабілізації лізосомальних мембран. Лікарський засіб має високі протизапальні властивості, внаслідок чого усуваються симптоми запально-дегенеративних захворювань.
Склад та форма випуску
Діюча речовина: Кетопрофен (Ketoprofen).
Препарат виготовляється у формі
капсул: кожна капсула містить 50 мг кетопрофену;
таблеток, покритих плівковою оболонкою: 1 таблетка містить 100 мг кетопрофену;
розчину для внутрішньовенного та внутрішньом'язового введення: в 1 ампулі міститься кетопрофену 50 мг/мл;
5% крему для зовнішнього застосування;
2,5% гелю для зовнішнього застосування;
ректальних супозиторіїв: 1 супозиторій містить 100 мг кетопрофену;
таблеток пролонгованої дії: 1 таблетка містить 150 мг кетопрофену.
Показання
Кетонал застосовується у складі симптоматичної терапії запально-дегенеративних захворювань опорно-рухового апарату, таких як псевдоподагра, подагра, остеоартроз, ревматоїдний артрит, бурсит, радикуліт, міалгія, невралгія, тендиніт, а також серонегативних артритів (хвороби Бехтерєва, псоріатичного артриту, синдрому Рейтера).
Препарат Кетонал застосовується для усунення болю різної інтенсивності. Його використовують для усунення нападів головного болю, болю, асоційованого з онкологічними захворюваннями, зубного болю, посттравматичних і післяопераційних болів, альгодисменореї.
Протипоказання
Кетонал не використовується в терапії осіб з індивідуальною непереносимістю кетопрофену, саліцилатів чи інших нестероїдних протизапальних засобів.
Препарат Кетонал не призначається особам з повним або неповним поєднанням симптомів аспіринової тріади, таких як бронхіальна астма, рецидивний поліпоз носа та приносових пазух.
Кетопрофен не призначається пацієнтам з виразковою хворобою шлунку у гострій фазі, хворобою Крона, гемофілією, тяжкою формою печінкової недостатності, декомпенсованою формою серцевої недостатності, тяжкою дисфункцією нирок, кровотечами з органів травлення, хронічною диспепсією.
Лікарський засіб не застосовується в терапії дітей віком до п'ятнадцяти років, вагітних у третьому триместрі, жінок, які вигодовують немовля груддю, пацієнтів, які в недавньому часі перенесли аортокоронарне шунтування.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
У зв'язку з відсутністю достатньої кількості інформації щодо безпеки використання препарату в терапії жінок, які виношують дитину та жінок, що годують, Кетонал не призначається цієї категорії пацієнтів.
Спосіб застосування та дози
Кетонал у капсулах призначений для перорального прийому. Препарат приймають після або підчас їжі.
Вибір добової та разової дози здійснюється з урахуванням вираженості симптомів захворювання та загального стану хворого. Як правило, хворі приймають по 1 капсулі 3 рази на день. За добу рекомендується приймати не більше 6 капсул.
При лікуванні ревматоїдного артриту пацієнти отримують по 1 капсулі 4 рази на день, для усунення болю, асоційованого з альгодисменореєю – по 1 капсулі від 3 до 4 разів на день.
Кетонал у парентеральній формі хворі отримують внутрішньовенно або внутрішньом'язово по 0,1 г від 1 до 3 разів на день. При недостатній ефективності пероральної форми препарату можливе додаткове застосування Кетоналу у формі супозиторіїв або таблеток.
Внутрішньовенне введення препарату можливе лише в умовах стаціонару. Введення препарату може здійснюватися переривчасто та безперервно. При уривчастому введенні 100 або 200 мг Кетоналу розводять у 100 мл фізіологічного розчину. Тривалість інфузії варіюється від 30 до 60 хвилин. Повторне введення можливе лише через 8 годин. У разі безперервного введення 100 або 200 мг Кетоналу розводять у 500 мл фізіологічного розчину або розчину декстрози. Тривалість інфузії становить 8 годин, повторне введення можливе через 8 годин після першого.
При інтенсивних болях можливе сумісне введення препарату з наркотичними анальгетиками.
Кетонал у формі ректальних супозиторіїв використовується від 1 до 2 разів на день. Перед введенням свічки необхідно випорожнити кишечник.
При використанні Кетоналу у формі мазі або гелю, засіб наноситься на попередньо очищену ділянку тіла двічі на день. Тривалість лікування – 10 днів.
Передозування
При вживанні Кетоналу в дозах, які перевершують терапевтичні пацієнт може скаржитися на появу болю в області шлунку, нудоту, блювання. Іноді при тяжкій формі інтоксикації у пацієнтів можуть виникати кровотечі із шлунково-кишкового тракту, сплутаність свідомості та симптоми порушення роботи нирок.
У цьому випадку хворому призначають промивання шлунку, дають випити ентеросорбентні препарати, а також призначають коректне симптоматичне лікування.
Побічні ефекти
При використанні препарату Кетонал у пацієнтів тільки інколи відзначається розвиток побічних ефектів. При прийомі даного лікарського засобу у хворих можуть виникати запаморочення, головний біль, тромбоцитопенія, петехіальні висипання, диспепсичні розлади, бронхоспазм, напади бронхіальної астми, депресії, безсоння, астенія, шум у вухах, дисфункція печінки, гостра ниркова недостатність , інсульт, інфаркт міокарда, тромбоз та алергічні реакції.
Умови та термін зберігання
Кетонал слід зберігати в сухих, захищених від сонячних променів місцях, які недоступні для дітей при температурі навколишнього середовища не більше 25 °C. Тривалість зберігання препарату становить п’ять років.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію