Клотримазол АКОС : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Клотримазол АКОС
Виробник:
Синтез, ОАО, Российская Федерация
Діюча речовина:
Клотримазол (Clotrimazolum)
ATX-класифікація:

A01AB18 - Клотримазол

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Інструкція до препарату Клотримазол АКОС повідомляє, що це – лікарський засіб із групи антибактеріальних фармзасобів. Призначений для місцевого застосування.

Клотримазол АКОС застосовують у дерматології та гінекології. Основна діюча речовина – клотримазол, який є імідазоловим похідним. Має високу ефективність в лікуванні інфекційних захворювань, які викликають мікози, зазвичай кандидомікози.

Його антимікотичні властивості дозволяють активно боротися з дерматомікозами, дерматофітами, диморфними, пліснявими та грибковими інфекційними ураженнями шкіри.

Як показали дослідження, клотримазол – фунгістатичний та фунгіцидний агент. Його механізм впливу пояснюється здатністю пригнічувати синтезування егостеролів мікозних клітин. Як наслідок, виникають як структурні, і функціональні порушення цілісності клітинних мембран.

Не викликає звикання, навіть якщо доводиться застосовувати його повторно. Не має високої абсорбції, оскільки застосовується місцево, тому не має системної дії на організм і не впливає на органи та системи, майже не викликає побічних реакцій.

Склад та форма випуску

Клотримазол АКОС – це мазь, яка містить активну діючу речовину клотримазол.

Допоміжними компонентами виступають пропіленгліколь, ніпагін, янтарна кислота, натрію бензоат, емульсійний віск, рицинова олія, метилцелюлоза, моногліцериди та очищена вода.

Мазь Клотримазол АКОС надходить у продаж фасованої туби по 20 грам. В 1 г препарату міститься 1% активного компонента – клотримазолу.

Показання

Клотримазол АКОС застосовують у лікуванні дерматомікозів, які чутливі до дії клотримазолу. В основному ефективний щодо хвороб шкірних покривів, що викликаються дерматофітами, дріжджовими та пліснявими мікозами, іншими патогенами.

Зокрема, Клотримазол АКОС призначають від:

- поверхневого кандидозу, кандидозного вульвіта, кандидозного баланіту;

- різнобарвного лишаю;

- еритразму;

- бластомікозу шкіри та слизових оболонок.

Крім антимікотичного ефекту, клотримазол також надає лікувальну дію щодо грампозитивних мікроорганізмів, зокрема, стрептококів, стафілококів, гонореї та грамнегативних мікроорганізмів, таких як бактероїдс.

У деяких випадках клотримазол здатний пригнічувати можливість розмноження коринебактерій і грампозитивних коків (крім ентерококів).

Протипоказання

Клотримазол АКОС протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість (алергія) до основного або одного з допоміжних компонентів.

Не застосовується у вогнищах захворювання, де порушена цілісність шкіри. Також протипоказаний при опіках, пораненнях.

У процесі терапії слід враховувати, що клотримазол знижує ефективність антибіотиків полієнового ряду, таких як ністатин, натаміцин, амфотерицин.

Також необхідно знати, що застосування косметичних засобів, таких як креми та дезодоранти, здатне знизити ефективність клотримазолу.

Лабораторні дослідження показали, що при одночасному застосуванні крему з латексними контрацептивами функціональна здатність останніх може знижуватися, що може впливати на ефективність цих продуктів. Цей ефект є тимчасовим і спостерігається тільки під час застосування препарату. Пацієнтам рекомендується використовувати альтернативні методи контрацепції, як мінімум, протягом 5 днів після застосування цього препарату.

Протипоказане застосування у педіатрії до досягнення 12-річного віку.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Лікування вагітних жінок даним препаратом може проводитися тільки у випадку, якщо ризики для життя матері перевищують ризики для плоду, що виношується.

Грудне годування на час лікування клотримазолом не обов'язково переривати через низьку всмоктування препарату в кров.

Спосіб застосування та дози

Клотримазол АКОС застосовують місцево. Перед застосуванням поверхню, яку збираються обробити, потрібно вимити та висушити.

Мазь наносять тонким шаром на всю уражену ділянку шкіри, втираючи легкими круговими рухами.

Протягом дня Клотримазол АКОС слід наносити 2-3 рази. При легких формах захворювання достатньо наносити мазь клотримазол раз на день.

Після обробки ділянки шкіри не слід покривати одягом або пов'язкою протягом щонайменше 10 хвилин.

Курс лікування – від 1 тижня до 1 місяця. Якщо наприкінці першого тижня покращень не помітно, то лікар має змінити лікування.

Більш точну тривалість курсу лікування визначає лікар, залежно від реакції пацієнта на лікування, типу захворювання та специфіки його розвитку.

Передозування

Передозування препаратом Клотримазол АКОС є малоймовірним, оскільки мазь застосовується місцево, погано всмоктується в організм, не маючи токсичності.

При випадковому прийомі внутрішньо можливі симптоми отруєння. У такому разі рекомендується промити шлунок, прийняти багато води, ентеросорбенти, провести симптоматичну терапію.

Побічні ефекти

Клотримазол АКОС зазвичай добре переноситься пацієнтами.

Як побічні ефекти іноді можуть спостерігатися:

- алергічні реакції, алергічна кропив'янка;

- непритомні стани;

- болі в животі;

- у місці нанесення препарату можливі свербіж, печіння, відчуття жару в обробленій зоні, біль у малому тазі (при вагінальному нанесенні);

- артеріальна гіпотензія, задишка.

У місці нанесення препарату може виникнути подразнення шкіри, дискомфорт, біль, печіння, свербіж, відчуття жару.

Умови та термін зберігання

Даний лікарський препарат здатний зберігати свої лікарські властивості протягом 3-х років від дати виробництва, зазвичай зазначеної на упаковці.

Препарат слід тримати у місці, недоступному для дітей. Температура зберігання повинна перевищувати 25°С

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії