Клотримазол у вагінальних таблетках : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Клотримазол у вагінальних таблетках
Виробник:
Эвертоджен Лайф Саенсиз Лтд для "Органосин Лтд, ООО", Индия/УкраинаГлаксоСмитКляйн Консьюмер Хелскер ГмбХ и Ко.КГ, ГерманияБорщаговский ХФЗ, НПЦ, ПАО, г.Киев, Украина
Діюча речовина:
Клотримазол (Clotrimazolum)
ATX-класифікація:

D01A - Противогрибковые препараты для местного применения

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Клотримазол таблетки для вагінального застосування – лікарський засіб, що застосовується для місцевого (внутрішньовагінального) лікування грибкових захворювань піхви.

Цей препарат має широкий діапазон протимікозної дії. Його основний активний інгредієнт – клотримазол – є імідазольною антигрибковою речовиною.

Протигрибкова дія клотримазолу пояснюється тим, що ця речовина має здатність руйнувати клітинну мембрану в грибку. Як наслідок, її проникність критично знижується, що породжує розпад клітини патологічного для людини грибка.

Клотримазол має виражений ефект при лікуванні грибків-дерматофітів, а також мікозів дріжджового походження.

Також зазначена речовина проявляє активність у боротьбі з такими мікробами-збудниками інфекцій, як грампозитивні (стафілококи та стрептококи) та грамнегативні бактерії (гарднерелла вагіналіс, бактероїдес), трихомонади, коринебактерії, ін. патогенні мікроорганізми

Інтервагінальне застосування клотримазолу сприяє високій ефективності дії препарату на збудники грибкової або іншої інфекції, при цьому майже не потрапляючи в системний кровотік (у кіль потрапляє лише від 5% до 10% діючої речовини).

Склад та форма випуску

Основний активний компонент Клотримазолу у вагінальних таблетках – клотримазол.

Також Клотримазол містить допоміжні речовини, такі як лактоза, крохмаль кукурудзяний, целюлоза, кремнію діоксид колоїдний безводний, адипінова кислота, кальцію стеарат.

В 1 вагінальній таблетці міститься 100 мг клотримазолу.

Показання

Клотримазол таблетки – протигрибкові ліки для місцевого (вагінального) застосування. Особливо ефективний при вагінальному кандидозі.

Має широкий спектр впливу як на грибки різних типів, так і на інші інфекції, у тому числі бактеріальні – трихомонади, гонорею.

Має низьку абсорбцію при вагінальному застосуванні. Речовина, що потрапила в кров (не більше 10% від введеного препарату), виводиться печінкою разом з жовчю.

Фунгіцидна (протигрибкова) концентрація клотримазолу триває протягом 3-х діб після його введення.

Ефективно лікує вагінальні кандидози, спровоковані дріжджовими (у т.ч. грибками роду «кандида»), дерматофітами, пліснявими, іншими грибами або збудниками, чутливими до ліків.

Також Клотримазол можна призначати при мікозах, ускладнених вторинною піодермією (гнійним ураженням шкіри), генітальних інфекціях, викликаних дріжджовими грибами Сandida або Trichomonas vaginalis (трихомоніазе, кандидозному вульвовагініті), генітальної суперінфекції інфекції .

Також показано для санації родових шляхів напередодні пологів.

Протипоказання

Не можна застосовувати Клотримазол при підвищеній чутливості (алергії) до клотримазолу, допоміжних інгредієнтів, а також у першому триместрі вагітності.

Рекомендується уникати застосування цього лікарського засобу під час менструації.

З обережністю призначається під час лактації.

Ці ліки не рекомендується призначати дітям до 16 років.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

При проведенні клінідосліджень не було встановлено негативного впливу цих ліків протягом вагітності, виникнення ускладнень під час пологів, розвиток плода.

Однак доцільність призначення ліків для вагітних пацієнток або матерів-годувальниць повинен вирішувати лікар індивідуально.

Під час вагітності введення вагінальних таблеток слід проводити без аплікатора.

Спосіб застосування та дози

При лікуванні генітального кандидозу у піхву вводять вагінальну таблетку 100 мг на ніч протягом 6-7 ночей. При ураженні вульви, шкіри промежини їх змащують 1% кремом.

Вагінальну таблетку (свічку) вводять глибоко у піхву. Зазвичай призначають по 1 таблетці 1 раз на день перед сном, курс – 6 днів. Повторний лікувальний курс проводять лише після рекомендації лікаря.

Інтравагінальне (внутрішньовкладкове) лікування не можна проводити під час менструації, тому терапію слід закінчити до її початку.

При трихомоніазі разом із вагінальними таблетками Клотримазол слід застосовувати інші лікарські засоби із системною дією для більш успішного лікування.

Перед початком застосування цих ліків потрібно проконсультуватися з лікарем у таких ситуаціях: якщо протягом останніх шести місяців грибок піхви (кандидозний вагініт) розвивався більше двох разів; за наявності хвороб, що передаються статевим шляхом, нині чи минулому; при підтвердженій/передбачуваній вагітності; за наявності алергії до деяких ліків (імідазолів, інших вагінальних протигрибкових засобів); при нерегулярних менструаціях, періодичних вагінальних кровотечах; при змінах шкіри в місці нанесення ліків (пухлинах, виразках в області вульви, вагінальних виразках, болі внизу живота, розладах сечовипускання, будь-яких несприятливих проявах – почервонінні, подразненні, припухлості), пов'язаних або не пов'язаних з лікуванням, а також при блювоті, діареї (рідкому стільці), неприємному запаху вагінальних виділень.

Для запобігання повторному інфікуванню (урогенітальній реінфекції) необхідне проведення одночасного лікування статевих партнерів.

При одночасному інфекційному запаленні статевих губ, прилеглих до них ділянок (кандидозний вільвіт) потрібно додатково проводити лікування кремом, що містить клотримазол.

У хворих із недостатністю нирок необхідно періодично контролювати показники функціонального стану печінки.

За відсутності ефекту лікування протягом чотирьох тижнів слід провести додаткові діагностичні дослідження чи переглянути лікування.

Слід враховувати, що при вагінальному введенні ці ліки знижують активність амфотерицину B, інших полієнових антибіотиків. Не рекомендовано застосування одночасно з ністатином.

Передозування

Застосування препарату Клотримазол таблетки у підвищених дозах зазвичай не викликає будь-яких реакцій, патологічних змін стану, небезпечних для життя, оскільки при введенні у піхву лише 5-10% речовини надходить у системний кровотік.

При випадковому застосуванні місцевих лікарських форм внутрішньо можливі наступні симптоми отруєння: анорексія, блювання, гастралгія (біль над шлунком), порушення роботи печінки, сонливість, поллакіурія (часте сечовипускання), галюцинації, алергічні шкірні прояви.

У такому разі необхідно провести промивання шлунка, призначити препарат-сорбент усередину (активоване вугілля). Специфічного антидоту немає. За потреби проводиться лікування симптоматичними засобами.

Побічні ефекти

Можливі місцеві та загальні алергічні реакції - минуще почервоніння, відчуття печіння, свербіж, екзантема, гіперемія піхви.

Дані симптоми не загрожують здоров'ю, проходять самостійно після припинення лікування і не вимагають додаткового втручання.

Умови та термін зберігання

Тримати при 15 – 25°C. Термін придатності відрізняється для лікарських форм препарату (зазвичай 2 роки).

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії