Склад і форма випуску
Кордарон виробляється в таблетках і розчині для внутрішньовенного введення. Діючий інгредієнт – аміодарону гідрохлорид.
Показання
Кордарон застосовують для усунення нападів шлуночкової пароксизмальної тахікардії, пароксизмальної тахікардії, а також надшлуночкової пароксизмальної тахікардії, що супроводжуються високою частотою скорочення шлуночків, яка виникла на тлі синдрому Вольфа-Паркінсона-Уайта. Препарат допомагає купірувати напади пароксизмальної та стійкої до традиційної терапії форми миготливої аритмії та тріпотіння передсердь.
Крім цього, його використовують для профілактики виникнення рецидивів нападів:
небезпечної для життя фібриляції шлуночків серця та шлуночкової аритмії;
надшлуночкової пароксизмальної тахікардії, а також задокументованих нападів рецидивуючої стійкої надшлуночкової пароксизмальної тахікардії у пацієнтів, які мають органічні захворювання серця;
задокументованих нападів рецидивуючої стійкої надшлуночкової пароксизмальної тахікардії, що стійко рецидивує, у пацієнтів, які не мають органічних захворювань серця, або коли використання інших антиаритмічних засобів виявилося неефективним, або є вагомі протипоказання до їх призначення;
задокументованих нападів рецидивуючої стійкої надшлуночкової пароксизмальної тахікардії у пацієнтів із синдромом WPW;
миготливої аритмії та тріпотіння передсердь.
Протипоказання
Кордарон не призначають пацієнтам із гіперчутливістю до йоду та аміодарону. Його не використовують, якщо у пацієнта виявлено синдром слабкості синусового вузла, порушення атріовентрикулярної та внутрішньошлуночкової провідності, дисфункція щитовидної залози, серцеву недостатність, гіпокаліємію та інтерстиціальні хвороби легень.
Кордарон протипоказаний у складі комплексної терапії з інгібіторами МАО, також його не застосовують у терапії хворих віком до 18 років, вагітних і жінок, які годують груддю.
Застосування під час вагітності та годування груддю
Категорично заборонено застосовувати Кордарон у терапії жінок, які годують груддю, і вагітних.
Спосіб застосування та дози
Кордарон у розчині для внутрішньовенного введення використовується в тих випадках, коли необхідно швидко отримати антиаритмічний ефект або з якихось причин неможливе пероральне приймання препарату.
При внутрішньовенному введенні Кордарону його заборонено змішувати з іншими лікарськими засобами. Препарат вводять тільки в розведеному вигляді, для цих цілей використовують тільки 5% розчин глюкози.
За винятком випадків, коли необхідне максимальне швидке введення препарату, його вводять за допомогою центрального венозного катетера. Дозу препарату і кратність введення в кожному конкретному випадку лікар підбирає індивідуально.
Передозування
При прийомі високих доз Кордарону у пацієнтів спостерігається розвиток синусової брадикардії, шлуночкової тахікардії, пароксизмальної шлуночкової тахікардії, зупинки серця, порушення кровообігу, виражене зниження артеріального тиску і дисфункція печінки. Хворому призначають симптоматичне лікування. Проведення гемодіалізу не ефективне.
Побічні ефекти
Прийом Кордарону може викликати порушення роботи серцево-судинної, травної, імунної, нервової, кістково-м'язової систем, дисфункцію щитовидної залози. Також іноді у пацієнтів з підвищеною чутливістю спостерігається виникнення різних алергічних реакцій.
Умови та терміни зберігання
Кордарон рекомендується зберігати в недоступному для дітей, сухому і захищеному від світла місці. Термін придатності – 24 місяці.