Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Кортексин є поліпептидним засобом, що володіє збалансованим складом поліпептидів і нейромедіаторів, що надають тканеспецифічний вплив на кору головного мозку. Кортексин знижує токсичні дії нейротропних субстанцій, покращує здатність до навчання та підвищує когнітивні здібності, активізує репаративні процеси в тканинах головного мозку. Препарат також має протисудомну та церебропротекторну дію. Прийом лікарського засобу сприяє швидшому відновленню функцій центральної нервової системи після впливу стресових факторів.

Прийом Кортексину сприяє нормалізації співвідношення збуджуючих та гальмівних амінокислот у головному мозку, а також коригує вироблення дофаміну та серотоніну. Крім цього, він відновлює біоелектричну активність клітин головного мозку і має виражений антиоксидантний ефект, а також надає ГАМК-ергічний вплив.

Склад та форма випуску

Діюча речовина: поліпептиди кори головного мозку худоби (Polypeptides of the cerebral cortex of cattle).

Препарат виготовляється у формі ліофілізату, призначеного для приготування розчину для внутрішньом'язового введення в дозуванні по 5 мг або 10 мг.

Показання

Кортексин застосовується в терапії дорослих хворих, які страждають на порушення мозкового кровообігу, перенесли черепно-мозкові травми та їх наслідки, а також з енцефалопатією різної етіології, гострими та хронічними енцефалітами та енцефаломієлітами, епілепсією, у складі комплексного лікування астенічних станів та когнітивних порушень, що виявляються зниженням пам'яті та розладом мислення.

Кортексин – препарат, який застосовується в терапії дітей та підлітків у яких відзначається знижена здатність до навчання, з когнітивними порушеннями, що виявляються порушенням пам'яті та мислення. Його використовують у терапії осіб з епілепсією, затримкою психомоторного та мовного розвитку та у складі комплексного лікування різних форм дитячого церебрального паралічу.

Протипоказання

Кортексин не призначається пацієнтам з непереносимістю його головного діючого та допоміжних компонентів, а також жінкам на стадії лактації та вагітності.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Кортексин – препарат, який не може використовуватися в терапії вагітних і жінок, що годують. При необхідності його використання жінку потрібно попередити, що вона має скористатися надійними методами контрацепції.

Спосіб застосування та дози

Кортексин у формі ліофілізату призначений для внутрішньом'язового введення. Перед введенням вміст одного флакона слід розвести у воді для ін'єкцій, 0,5% розчині прокаїну або 0,9% розчині натрію хлориду. Дорослі хворі одержують препарат один раз на день по 10 мг. Тривалість курсу лікування може змінюватись від п'яти до десяти днів.

При використанні препарату в педіатричній практиці діти, у яких маса тіла більше 20 кг, отримують Кортексин у дорослому дозуванні, діти з масою тіла менше 20 кг отримують препарат по 5 мг один раз на день від п'яти до десяти днів. При необхідності Кортексин може використовуватись у терапевтичних цілях з перших днів життя дитини. За рішенням лікаря курс лікування може призначити повторно через місяць і більше.

Передозування

На даний момент випадки передозування Кортексином не зафіксовані, тому немає достовірної інформації про те, які саме симптоми виникають при введенні препарату у підвищених дозах, це пов'язано з тим, що даний лікарський засіб вводиться під наглядом медперсоналу.

Побічні ефекти

Прийом препарату Кортексин може у деяких хворих супроводжуватися розвитком таких небажаних симптомів як анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк гортані.

Перед початком введення препарату пацієнта слід попередити про можливість розвитку тяжких алергічних реакцій, таких як анафілактичний шок та анафілаксія, які можуть проявлятися в початковій стадії запамороченнями, непритомністю, зниженням артеріального тиску, головними болями, підвищенням температури, гіперемією шкіри обличчя, шкірними висипами, шкірним свербінням, набряком в області введення препарату, прискореним серцебиттям, утрудненим диханням.

Крім цього, пацієнту необхідно повідомити, що для ангіоневротичного набряку характерний блискавичний розвиток. Дана алергічна реакція може супроводжуватися набряком та набуханням обличчя та верхньої частини тіла, утрудненим диханням, викликаним набряком гортані.

У разі появи хоча б одного з перерахованих вище симптомів введення лікарського засобу слід припинити і відразу викликати швидку допомогу.

У деяких випадках введення препарату може супроводжуватися виникненням свербіння, кропив'янки, алергічних дерматитів, появи набряку та гіперемії в області введення препарату. Також можливий розвиток прискореного серцебиття, порушення серцевого ритму, підвищення артеріального тиску, підвищеної нервозності, швидкої стомлюваності, занепаду сил, легкого ознобу, психомоторного збудження, головного болю, запаморочень, сонливості в денний час, порушення сну, безсоння, відчуття тривоги, порушення координації рухів, що виявляється хиткістю та невпевненістю ходи.

Якщо при використанні Кортексину у хворого з'являється один або кілька побічних ефектів, то про це слід повідомити лікаря, який повинен відкоригувати схему лікування або призначити інший лікарський засіб.

Умови та термін зберігання

Кортексин слід берегти в оригінальній упаковці у захищених від світла місцях, які недоступні для дітей за температури не більше 25 °C. Слід пам'ятати про те, що при зберіганні препарату в невідповідних умовах він може стати непридатним. Тривалість зберігання Кортексину три роки. Категорично заборонено використовувати лікарський засіб після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії