Квамател : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Гедеон Рихтер, ОАО, Венгрия
- Діюча речовина:
- Фамотидин (Famotidine)
- ATX-класифікація:
A02BA03 - Фамотидин
A02BA03 - Фамотидин
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Склад і форма випуску
Квамател виготовляється у вигляді ліофілізату для приготування розчину і таблеток, що мають двоопуклу форму і вкриті плівковою оболонкою. Діючий компонент – фамотидин.
Показання
Квамател використовують у терапії хворих, у яких було виявлено пептичну виразку шлунку або кишківника, а також інші захворювання, що спричинені підвищеним продукуванням шлункового секрету, таких як синдром Золлінгера-Еллісона та гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.
Крім цього, Квамател використовують перед проведенням хірургічного втручання із загальною анестезією для попередження аспірації дихальних шляхів вмістом шлунку.
Крім цього, він може застосовуватися у складі симптоматичного лікування печії та гастралгії, викликаних підвищеною кислотністю шлункового секрету.
Протипоказання
Квамател не призначається пацієнтам з гіперчутливістю до фамотидину, мальабсорцією глюкози-галактози та галактоземією і лактазною недостатністю. Лікарський засіб не застосовується в педіатрії для лікування дітей віком до 12 років. Його не призначають жінкам на стадії лактації та вагітності.
З обережністю слід поставитися до призначення препарату хворим, які страждають на порушення роботи печінки або ниркову недостатність.
Під час прийому препарату краще відмовитися від керування транспортними засобами або небезпечними пристроями, оскільки він знижує швидкість психомоторної реакції.
Застосування під час вагітності та годування груддю
Квамател протипоказаний жінкам на стадії вагітності та лактації.
Спосіб застосування та дози
Квамател у таблетках призначений для перорального прийому. Дозування і тривалість лікування підбирає лікар індивідуально з урахуванням клінічних показників. При лікуванні виразки дванадцятипалої кишки і шлунку препарат приймають по 40 мг раз на добу і краще у вечірній час, або по 20 мг двічі на день. У разі необхідності доза препарату може бути збільшена до 160 мг. Тривалість лікування може варіюватися від 4 до 8 тижнів.
Для попередження розвитку загострення виразкової хвороби шлунку препарат слід приймати по 20 мг один раз на день. При терапії рефлюкс-езофагіту слід приймати по 20 мг препарату 2 рази на добу впродовж 6 тижнів, якщо у стартовій дозі не вдається досягти необхідного терапевтичного ефекту, то доза препарату може бути збільшена до 80 мг.
Ліофілізат для приготування розчину призначений для внутрішньовенного краплинного або струминного введення виключно в умовах стаціонару. Препарат застосовується для лікування тяжких форм захворювання або за неможливості прийому Квамателу в пероральній формі. Перед введенням вміст флакона розводять у 5 або 10 мл розчинника.
Передозування
При одноразовому прийомі Квамателу в дозах, що значно перевищують терапевтичні, необхідно промити шлунок або індукувати блювання і призначити коректне лікування.
Побічні ефекти
Лікування Квамателом може супроводжуватися розвитком нудоти, блювоти, зниженням апетиту, порушенням випорожнення, метеоризмом, сухістю слизової оболонки рота, емоційною лабільністю, підвищеною тривожністю, галюцинаціями, порушенням серцевого ритму, запамороченнями, підвищенням температури тіла і виникненням болю в м'язах.
Умови та терміни зберігання
Квамател повинен зберігатися в сухих, захищених від світла місцях. Термін зберігання препарату у формі таблеток – 5 років, ліофілізату – 3 роки.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію