Лактімак Форте : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Лактімак Форте
Виробник:
Маклеодс Фармасьютикалс Лтд, Индия
Діюча речовина:
Лактобактерий споры (Lactobacillus spores)
ATX-класифікація:

A07FA01 - Лактобактерии

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Даний препарат відносять до групи лікарських засобів-пробіотиків, антидіарейних мікробних препаратів, що застосовуються для лікування порушень мікрофлори в кишечнику.

Основним активним компонентом є лактобактерії у вигляді мікробної маси, ліофілізований (висушений) в культивованої середовищі.

Лактобактерії мають високу антагоністичну активність щодо мікроорганізмів, які виробляють відносно людського організму патогенний або умовно-патогенну дію. Застосування лактобактерій сприяє відновленню нормальної мікрофлори в кишечнику, створюючи умови для того, щоб активно розвивалася корисна мікрофлора в шлунково-кишковому тракті.

Механізм дії лактобактерій обумовлений їх властивість накопичувати молочну кислоту. Остання є сильним антисептиком, який посилює активність лактобактерій по відношенню до патогенних мікроорганізмів. До них відносять дизентерійні бактерії, ентеропатогенну паличку і умовно-патогенні мікроорганізми, що активізуються, якщо кишечник відчуває довготривалу дисфункцію.

Сприяє лікуванню від порушень бактеріоценозу. Сприяє покращенню неспецифічної резистентності організму, метаболічних процесів.

Склад і форма випуску

Основні активні компоненти: лактобактерії та біфідобактерії (Lactobacillus acidophilus 500 млн, Lactobacillus rhamnosus 1 млрд, Sacchromyces boulardii 30 млн, Bifidobacterium lactis 275 млн, Bifidobacterium longum 10 млрд, Clostridium butyricum 2 млн, Bacillus clausii spores 2 млрд, Fructo oligosaccharides 100 мг).

Допоміжні компоненти - комплекс активованих біополімерів: целюлоза, геміцелюлози, пектин.

Проводиться у формі капсул.

показання

Даний препарат нормалізує мікрофлору кишечника.

Має антибактеріальну та імуномодулюючу дію. Препарат містить лактобактерії, які виробляють молочну кислоту, мають активність проти хвороботворних бактерій (ентеропатогенної кишкової палички, стафілококів, протей).

Препарат застосовують при:

- дисбактеріозі;

- кишкових інфекціях;

- функціональній діареї;

- неінфекційному ентериті / коліті (запаленні тонкої / товстої кишки);

- хронічному коліті, алергії;

- захворюваннях порожнини рота, ЛОР органів.

Також застосовується для поліпшення загального стану при синдромі хронічної втоми, а також в комплексі заходів при остеопорозі, в т.ч. у жінок в період менопаузи (для поліпшення засвоєння кальцію).

Протипоказання

Розглядається лікарський засіб протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість ( алергія ) до основного або до одного з допоміжних компонентів.

Може застосовуватися в педіатрії.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Даний препарат допускається застосовувати в лікуванні вагітних жінок, а також у жінок в період лактації.

Спосіб застосування та дози

Прибуток при кишкових захворюваннях застосовують всередину, за 30 хвилин до прийняття їжі.

Рекомендована доза для дорослих і дітей від 6 років - по 1 капсулі 2 рази на добу протягом 10-15 днів.

У разі необхідності вміст капсули можна розім'яти і розвести в невеликій кількості теплої води до утворення суспензії. Тривалість курсу відновлення мікрофлори кишечника – 14-21 день.

Для підтримки здорової мікрофлори необхідно вживати кисломолочні продукти (ряжанка, кефір, кисле молоко), збагачені заквасками з біфідобактеріями і ацидофільними лактобактеріями.

Корекцію тривалості лікування, дозувань і схем лікування визначає лікуючий лікар в індивідуальному порядку, залежно від індивідуальних показників перебігу захворювання.

Передозування

Передозування не спостерігалося.

Побічні ефекти

Зазвичай препарат добре переноситься. У випадках виникнення гіперчутливості можливі такі реакції, як:

- нудота, блювота, діарея;

- висип, дерматит, алергічна кропив'янка.

Застосування препарату також може супроводжуватися розвитком диспепсичних явищ.

Умови та термін зберігання

Термін придатності – 1 рік від дати виготовлення, зазначеної на упаковці.

Температура зберігання не повинна бути вище 25 ° С.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії