Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Амброксолу гідрохлорид – це головна діюча речовина препарату Лазолван. Вона посилює секрецію слизу в органах дихання, а також активує вироблення легеневого сурфактанту та підвищує циліарну активність.

Завдяки наявності цих ефектів прийом препарату активує мукоциліарний кліренс (вироблення та виведення легеневого слизу). Підвищення секреції більш рідкого слизу та активація мукоциліарного кліренсу сприяють полегшенню виведення слизу та зменшенню кашлю.

Склад та форма випуску

Діюча речовина: Амброксол (Ambroxol).

Препарат виготовляється у формі

  • розчину для внутрішньовенного введення: кожна ампула містить по 2 мл розчину та по 15 мг амброксолу гідрохлориду;

  • таблеток: кожна таблетка містить 30 мг амброксолу гідрохлориду;

  • сиропу для вживання в середину: в 5 мл сиропу містить по 15 або 30 мг амброксолу гідрохлориду.

Показання

Лазолван використовують у терапії хронічних та гострих захворювань органів дихання, які асоційовані з виділенням густого та в'язкого мокротиння. Амброксолу гідрохлорид використовують у лікуванні.

  • пневмоній;

  • гострих та хронічних бронхітів;

  • хронічної обструктивної хвороби легень;

  • бронхіальної астми, асоційованої з утрудненим відходженням мокротиння;

  • респіраторного дистрес-синдрому у недоношених та новонароджених дітей;

  • бронхоектатичної хвороби.

Протипоказання

Лазолван не застосовується в терапії пацієнтів з підвищеною чутливістю до амброксолу або допоміжних компонентів препарату, спадковою непереносимістю фруктози. Лікарський засіб не використовується в терапії жінок у першому триместрі вагітності та жінок, що годують, а також у педіатричній практиці в таблетованій формі для лікування дітей молодше двох років.

Слід поставитися з обережністю до застосування Лазолвану у терапії пацієнтів з нирковою або печінковою дисфункцією, а також жінок у другому чи третьому триместрі вагітності.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

У зв'язку з тим, що амброксолу гідрохлорид здатний проникати через гематоплацентарний бар'єр, навіть незважаючи на те, що у препарата не було виявлено під час доклінічних досліджень тератогенної та ембріотоксичної дії, а також негативного впливу на постнатальний розвиток дитини або родову діяльність використання Лазолвану в терапії вагітних хворих у першому триместрі протипоказано. Застосування лікарського засобу у другому та третьому триместрах можливе лише за серйозними медичними показаннями, за умови дотримання запобіжних заходів та співвідношення шкоди та користі для здоров'я матері та плоду.

У зв'язку з тим, що амброксол проникає в грудне молоко, при необхідності його використання в терапії жінок, що лактують, їм радять на час лікування припинити грудне вигодовування.

Спосіб застосування та дози

При використанні пероральної форми препарату Лазолван таблетки приймають під час їжі та запивають достатньою кількістю рідини. Дорослі та діти отримують лікарський засіб у таблетованій формі по 30 мг три рази на день у перші 2 або 3 дні лікування, потім переходять на дворазовий прийом препарату на день у тій же дозі або по 15 мг три рази на день. Діти віком від шести до дванадцяти років отримують препарат по 15 мг від двох до трьох разів на день.

Препарат у формі перорального розчину по 7,5 мг/мл діючої речовини дорослі хворі та діти віком від дванадцяти років отримують перші два або три дні по 4 мл від двох до трьох разів на день, потім переходять на дворазовий прийом препарату в тій же дозі. Діти віком до двох років отримують засіб по 1 мл двічі на день, діти від двох до п'яти років – по 1 мл тричі на день, від п'яти до дванадцяти років – по 2 мл від двох до трьох разів на день.

Лазолван у формі перорального сиропу в дозі 3 мг/мл дорослі хворі та діти старше дванадцяти років у перші два або три дні отримують по 10 мл від двох до трьох днів, а потім переходять на прийом препарату по 5 мл сиропу тричі на день або по 10 мл сиропу двічі на день. Діти від п'яти до дванадцяти років отримують по 15 мг від двох до трьох разів на день, діти від двох до п'яти років – по 7,5 мг засобу тричі на день, діти до двох років – по 7,5 мг двічі на день.

Лікарський засіб у вигляді інгаляцій отримують діти віком від п'яти років і дорослі від 15 до 22,5 мг, діти молодше двох років отримують препарат по 7,5 мг, діти від двох до п'яти років – по 15 мг від одного до двох разів на день. Якщо пацієнт не має можливості отримувати інгаляції цим лікарським засобом більше одного разу на день, то йому додатково призначають прийом Лазолвану в сиропі, розчині або таблетованій формі.

При використанні Лазолвану у парентеральній формі хворі одержують по 30 мг препарату на один кілограм маси тіла, розділені на чотири прийоми на день. Препарат вводиться внутрішньовенно повільно або внутрішньовенно-краплинно. Перед введенням розчин Лазолвану слід попередньо розвести в розчині глюкози, розчину Рінгера або фізіологічному розчині.

Передозування

На даний момент у пацієнтів при прийомі Лазолвану у підвищених дозах не описано випадків розвитку специфічних симптомів. При вживанні препарату в дозах, що перевищують терапевтичні у хворих, може визначатися розвиток диспепсичних порушень, нудоти, діареї, болю у животі, блювання.

У разі ознак інтоксикації хворому слід провести промивання шлунку, дати випити активоване вугілля та назначити коректну симптоматичну терапію.

Побічні ефекти

Як правило, прийом Лазолвану хворими добре переноситься, однак у деяких пацієнтів може відзначатися розвиток шлунково-кишкових розладів, що виявляються блюванням, нудотою та диспепсичними порушеннями. Іноді у пацієнтів, схильних до розвитку алергії відзначається виникнення шкірних висипів, свербіння, кропив'янки, гіперемії та лущення шкіри, а в особливо тяжких випадках може визначатися розвиток ангіоневротичного набряку або анафілактичного шоку.

Умови та термін зберігання

Лазолван слід зберігати в місцях, які захищені від сонячних променів та вологи, а також не доступні для дітей за температури довкілля від 15 до 25 °C. Тривалість зберігання Лазолвану з момента виготовлення три роки. Категорично заборонено використовувати лікарський засіб після закінчення терміну придатності.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії