Леркамен : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Берлин-Хеми АГ (Менарини Групп), Германия
- Діюча речовина:
- Лерканидипин (Lercanidipinum)
- ATX-класифікація:
C08CA13 - Лерканидипин
C08CA13 - Лерканидипин
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Склад і форма випуску
Діюча речовина – лерканідипіну гідрохлорид. Випускається у формі таблеток, вкритих оболонкою, у дозуванні 10 і 20 міліграмів.
Показання
Препарат належить до групи селективних блокаторів кальцієвих каналів. Призначають для лікування легких і середніх форм тяжкості підвищеного артеріального тиску. Його основна діюча речовина знижує потік іонів кальцію в клітини гладких м'язів. Має виражену гіпотензивну дію завдяки зниженню тонусу кровоносних судин, а також зачіпаючи їх загальний периферичний опір. Здатний розширювати просвіт у судинах, що запобігає колапсу з рефлекторним почастішанням серцебиття (тахікардії). Даний лікарський засіб має тривалу терапевтичну дію, і не справляє негативного інотропного ефекту.
Протипоказання
Не призначається, якщо у пацієнта є підвищена чутливість по відношенню до дигідропіридинів, до однієї з діючих речовин, у тому числі лактози, галактози. Не застосовується для лікування хворих, у яких спостерігається обструкція судин, що виходять з лівого шлуночка, серцева недостатність, нестабільна стенокардія, а також хворих, які за 30 днів до початку лікування перенесли інфаркт міокарда.
Протипоказаний, якщо у пацієнта є ниркова або печінкова недостатність. Також заборонений до застосування пацієнтами молодше 18 років.
З обережністю призначають пацієнтам, які мають синдром слабкості синусового вузла (у разі, якщо в пацієнта не імплантований кардіостимулятор), порушена робота шлуночків або діагностовано ішемічну хворобу серця.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Категорично заборонено.
Спосіб застосування та дози
Приймається перорально, внутрішньо. Зазвичай приймається вранці, натщесерце. Прийом стартує з 10 мг, через 2 тижні дозу допустимо можливо подвоїти. Водночас подальше підвищення дози не призведе до поліпшення терапевтичного ефекту, однак це збільшить імовірність розвитку небажаних побічних ефектів. Якщо контроль над тиском при такому дозуванні не встановлюється, можна рекомендувати підібрати інші антигіпертензивні засоби – інгібітори АПФ, блокатори бета-адренорецепторів, діуретики.
Передозування
При передозуванні може виникнути сонливість, нудота, ішемія міокарда, кардіогенний шок, різке падіння артеріального тиску. Слід якнайшвидше промити шлунок, прийняти проносне, сорбенти, якщо інтоксикація набула тяжкого характеру – прийняти діуретики, ввести внутрішньовенно допамін, у разі гострих випадків припустиме призначення плазмозамінників. Якщо спостерігається падіння тиску, втрата свідомості, стійка брадикардія – рекомендовано введення атропіну. Гемодіаліз не ефективний.
Реанімаційні заходи проводяться в умовах стаціонару.
Побічні ефекти
Можливе виникнення таких побічних ефектів, як набряклість, м'язові болі, стенокардія, тахікардія, артеріальна гіпотензія, біль у грудях. Можливий прояв нудоти, порушень випорожнення, поліурії, гіперплазії ясен, гіперемії обличчя, може почастішати сечовипускання.
Умови та терміни зберігання
Зберігають до 3 років за температури не вище 25°С.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію