Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Лікарська речовина, що розглядається, входить до групи протимікробних препаратів, що застосовуються в антибактеріальному лікуванні.

Головний активний компонент – хлорамфенікол (левоміцетин). Антибактеріальний лікарський засіб, має протизапальний та дегідратуючий ефект із протимікробним ефектом.

Має активність щодо широкого спектру мікробів (грамнегативних і грампозитивних, включаючи стафілококи, синьогнійну та кишкову паличку). Має властивість легко проникати вглиб тканин, не ушкоджуючи їх біологічну мембрану. Є ефективним регенеруючим препаратом.

Чинить свою антибактеріальну дію, незважаючи на наявність гнійних, некротичних мас. Неактивний щодо кислотостійких бактерій, анаеробів, ентеробактерій, деяких інших патогенів.

Склад та форма випуску

Основний активний компонент: хлорамфенікол (левоміцетин).

Продається у формі очних крапель, по 2,5 мг левоміцетину на 1 мл препарату, у флаконах-крапельницях об'ємом по 5 та 10 мл.

Показання

Даний препарат застосовується для лікування інфекцій сечовивідних та жовчовивідних шляхів, які спричинені чутливими мікроорганізмами.

Протипоказання

Лікарський засіб, що розглядається, протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість (алергія) до основного або до одного з допоміжних компонентів.

Також протипоказане застосування при:

- пригніченні кровотворення, захворюваннях крові;

- вираженій дисфукції печінки/нирок;

- порфірії, дефіцит ферменту Г6ФД (глюкозо-6-фосфатдегідрогенази).

Таблетовану форму не призначають до 3 років.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Даний препарат не слід застосовувати при вагітності – лише у крайньому випадку, за рішенням лікаря.

Якщо є необхідність прийому препарату у жінок та у періоді лактації, то грудне вигодовування слід призупинити.

Спосіб застосування та дози

Препарат призначений для закапування та парабульбарних ін'єкцій.

Для парабульбарної ін'єкції використовують 0,2-0,3 мл 20% розчину з кратністю 1-2 рази/добу. Для інстиляції використовують 5%-й розчин, який вводять у кон'юнктивальний мішок по 1-2 краплі по 3-5 разів на добу.

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії