Ліпримар : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Пфайзер Менюфекчуринг Дойчленд ГмбХ, Германия/США
- Діюча речовина:
- Аторвастатин (Atorvastatin)
- ATX-класифікація:
C10AA05 - Аторвастатин
C10AA05 - Аторвастатин
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Склад та форма випуску
Ліпримар виготовляється у вигляді пігулок. Основний компонент препарату – аторвастатин.
Показання
Ліпримар використовується для лікування хворих, у яких спостерігається підвищений рівень холестерину ліпопротеїнів низької щільності, загального холестерину, аполіпротеїну В та тригліцеридів. Ліпримар використовується в терапии пацієнтів, у яких дотримання дієти та фізичні вправи не дозволили досягти потрібного терапевтичного ефекту.
Ліпримар показаний для лікування хворих з гомозиготною спадковою формою гіперхолестеринемії. Крім цього, препарат призначають для попередження розвитку серцево-судинних патологій при артеріальній гіпертензії, курінні, цукровому діабеті та недостатньому рівні в організмі ліпопротеїнів високої щільності.
Протипоказання
Ліпримар не призначають хворим, у яких виявлено непереносимість препарату, а також тим, хто страждає на захворювання печінки, що супроводжуються підвищеною активністю печінкових трансаміназ, не з'ясованої етіології. Препарат не може призначатися дітям віком до 10 років.
З особливою обережністю препарат призначають хворим на алкоголізм, а також тим, хто страждає на якісь захворювання печінки.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Ліпримар не використовується для лікування тих, хто годує. У період годування призначення препарату можливе лише після припинення лактації.
Спосіб застосування та дози
Ліпримар приймають внутрішньо незалежно від прийому їжі. На початку терапії препаратом необхідно домогтися контролю над гіперхолестеринами за допомогою дієти, активних фізичних вправ та зменшення маси тіла у хворих на ожиріння, а також коректного лікування основного захворювання.
При терапії Ліпримаром хворому рекомендують звичайну гіпохолестеринемічну дієту, яку він повинен дотримуватись протягом усього періоду лікування. При призначенні препарату його кількість може варіюватися від 10 до 80 мг на добу. Вибір необхідної дози засобу відбувається з урахуванням вихідного ХС-ЛПНГ. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 80 мг. У процесі лікування коригування дози проводять кожні два або два тижні при контролі рівня ліпідів у плазмі крові.
Передозування
При прийомі великих дох Ліпримару лікувальний ефект не збільшується, але зростає ризик побічних ефектів. При передозуванні препарату рекомендовано промивання шлунка, призначення ентеросорбентних засобів, рясне питво та прийом проносних.
Побічні ефекти
При прийомі коректної дози Ліпримару лікування препаратом дуже рідко супроводжується розвитком побічних ефектів. Однак у деяких випадках у хворого можуть виникати парестезії, головні болі, нейропатії, метеоризм, абдомінальні болі, нудота, панкреатит, м'язові судоми, міалгія, міозит, алергічні реакції, порушення еректильної функції, погіршення пам'яті, запаморочення, підвищена втома інсульти.
Умови та термін зберігання
Ліпримари зберігають у темному, сухому місці. Термін придатності препарату – 3 роки.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію