Маалокс : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Маалокс
Виробник:
Санофи-Авентис С.п.А. для "Санофи-Авентис Украина, ООО", Италия/Украина,Фарматис для "Санофи-Авентис Украина, ООО", Франция/Украина
Діюча речовина:
Магния гидроксид (Magnesium hydroxide)
Алюминия гидроксид (Aluminium hydroxide)
ATX-класифікація:

A02AD01 - Простое сочетание солей

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Маалокс – це препарат, що складається з алюмінію гідроксиду та магнію гідроксиду. Ці дві речовини нейтралізують дію вільної соляної кислоти, що входить до складу шлункового соку і при цьому не викликає її вторинної гіперсекреції. Крім того, підвищення pH шлункового соку при прийомі препарату Маалокс призводить до зниження активності пепсину в шлунковому секреті. Препарат має адсорбуючу та обволікаючу дію, що знижує шкідливий вплив шлункового соку на слизову оболонку стравоходу та шлунку.

Склад та форма випуску

Діючі речовини: алюмінію гідроксид та магнію гідроксид.

Препарат виготовляється у таблетках: кожна таблетка містить алюмінію гідроксиду 400 мг та 400 мг магнію гідроксиду.

Показання

Маалокс використовується в лікуванні виразкової хвороби шлунку та дванадцятипалої кишки у гострій фазі. Крім цього, лікарський засіб застосовують у складі комплексного лікування гастродуоденіту, хронічного гастродуоденіту з нормальною або підвищеною секреторною функцією у гострій фазі.

Даний препарат використовують у лікуванні грижі стравохідного отвору діафрагми та рефлюкс-езофагіту.

Він показаний для використання в терапії диспепсичних явищ, таких як дискомфорт або болі в епігастральній ділянці, печія, відрижка кислим, що виникає на тлі похибок у дієті, вживання медикаментозних засобів, надмірного вживання кави, алкогольних напоїв та нікотину.

Протипоказання

Маалокс – ліки, які не можуть використовуватися в терапії пацієнтів з гіперчутливістю до його основних та допоміжних компонентів, тяжкою нирковою недостатністю, гіпофосфатемією, дефіцитом сахарази та ізомальтази, непереносимістю фруктози, глюкозо-галактозною мальабсорбцією, а також дітей молодше п’ятнадцяти років.

Слід з обережністю поставитися до призначення лікарського засобу хворим із схильністю до запору, ослабленням перистальтики кишечника та високим ризиком розвитку фосфатної недостатності.

Також буде потрібне уважне співвідношення шкоди та користі від застосування Маалокса в осіб, які страждають на хворобу Альцгеймера, порфірією або знаходяться на гемодіалізі.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Під час вивчення дії препарату у нього не було виявлено тератогенного ефекту. Однак через брак інформації Маалокс не варто використовувати в терапії вагітних без дозволу лікаря.

На даний момент дані про екскрецію препарату в грудне молоко відсутні, проте при необхідності використання Маалокса на стадії лактації у зв'язку з тим, що його компоненти фактично не надходять до загального кровообігу, він може використовуватися в терапії даної категорії хворих за рішенням лікаря.

Спосіб застосування та дози

Маалокс у таблетованій формі перед ковтанням рекомендується ретельно розжувати. Дорослі хворі та діти старше п'ятнадцяти років отримують препарат по 1 або 2 таблетки від 3 до 4 разів на день, через 1 або 2 години після прийому їжі.

У складі комплексної терапії рефлюкс-езофагіту хворі отримують лікарський засіб через рівні часові проміжки після прийому їжі.

Максимальна добова доза Маалокса – 12 таблеток, а кратність прийому – 6 разів на день. Заборонено приймати більше 12 таблеток на добу, оскільки це може стати причиною розвитку негативної симптоматики.

Тривалість лікування варіюється від 2 до 3 місяців.

Для усунення дискомфорту в епігастральній ділянці, викликаного похибками в дієті хворі, приймають по 1 або 2 таблетки одноразово.

Передозування

При прийомі магнію в дозах, що перевищують терапевтичні, не виникає ніяких небажаних симптомів. Однак при прийомі препарату хворими на тяжку форму дисфункції печінки може відзначатися підвищення в крові концентрації сироваткового магнію.

У цьому випадку у хворих може спостерігатися зниження артеріального тиску, нудота, блювання, діарея, абдомінальні болі, гіповентиляція легень, а у тяжких випадках респіраторний параліч, кома, анурія, ниркова недостатність та зупинка серця.

При прийомі Маалокса у високих дозах може відзначатися посилення симптомів механічної та динамічної кишкової непрохідності у осіб, які страждають на запори або уповільнену перистальтику кишечника.

У разі виникнення симптомів гострого передозування Маалоксом хворому призначається проведення регідратації та форсованого діурезу. Щоб усунути небажані симптоми передозування магнію хворому вводять глюконат кальцію.

Побічні ефекти

За дотримання встановленого режиму дозування побічні симптоми виникають зрідка. Іноді у хворих може відзначатися розвиток реакцій гіперчутливості, що виявляються шкірним свербінням, шкірними висипами, кропив'янкою, анафілактичним шоком та ангіоневротичним набряком.

Деякі хворі при прийомі Маалокса скаржаться на виникнення діареї, запорів, дискомфорту та болів у животі, а також нудоти та болю в епігастральній ділянці.

У деяких пацієнтів при тривалому прийомі препарату можуть виникати гіпермагніємія, гіпералюмінемія, гіпофосфатемія, які можуть стати причиною розвитку прискореної резорбції кісткової тканини, гіперкальціурії, остеомаляції.

Якщо при прийомі препарату виникли один або кілька описаних вище негативних симптомів, слід звернутися до лікаря для коригування схеми лікування або призначення іншого лікарського засобу.

Умови та термін зберігання

Маалокс – це препарат, який не вимагає створення спеціальних умов зберігання. Зберігати лікарський засіб слід в оригінальній упаковці в місцях, які захищені від світла та вологи, а також не доступні для дітей за температури навколишнього середовища не більше 25 °C. Тривалість зберігання лікарського засобу три роки. Категорично заборонено використовувати Маалокс з метою лікування після закінчення терміну придатності, зазначеного на його упаковці.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії