Магнеліс В6 : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Діюча речовина:
- Магний (Magnesium)
Пиридоксин (Pyridoxine) - ATX-класифікація:
A12CC01 - Препараты магния
A12CC01 - Препараты магния
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Препарат Магнеліс В6 застосовується для поповнення дефіциту магнію.
Магній – це життєво важливий елемент, який присутній у всіх тканинах організму і допомагає нормалізувати функціонування клітин. Він бере участь практично у всіх реакціях обміну речовин, регулює передачу нервових імпульсів і скорочення м'язів, а також має спазмолітичну, антиаритмічну й антиагрегантну дію.
В організм магній надходить разом із продуктами харчування. Дефіцит магнію виникає при порушенні режиму харчування або при підвищеній потребі організму в цьому мікроелементі, асоційованій з високими фізичними і розумовими навантаженнями, стресом, прийомом діуретичних препаратів і вагітністю.
Піридоксин (вітамін В6) бере активну участь у різних метаболічних процесах, а також у нормалізації метаболізму в нервовій системі. Він покращує абсорбцію магнію з кишківника і сприяє його проникненню в клітини.
Склад і форма випуску
Діюча речовина: Магній+Пиридоксин.
Препарат виготовляється у формі таблеток, вкритих плівковою оболонкою, кожна таблетка містить магнію лактату дигідрату – 470 мг у перерахунку на магній (Mg2+) – 48 мг і піридоксину гідрохлорид – 5 мг.
Показання
Препарат Магнеліс В6 застосовується в терапевтичних цілях при встановленому і медично підтвердженому дефіциті магнію, ізольованому або такому, що виникає разом з іншими дефіцитними станами, які супроводжуються такими симптомами, як дратівливість, порушення сну, шлунково-кишкові спазми, тахікардія, підвищена стомлюваність, поява болю і спазмів м'язах. Якщо після прийому препарату протягом тридцяти днів не відзначається зниження вираженості симптомів, то продовження використання препарату вважається безглуздим.
Протипоказання
Лікарський засіб Магнеліс В6 не застосовується в терапії пацієнтів, які страждають на індивідуальну непереносимість магнію і піридоксину, а також допоміжних його компонентів. Препарат не застосовується в терапії хворих, які страждають на виражену дисфункцію нирок з кліренсом креатиніну менше 30 мл/хв, непереносимістю фруктози, а також глюкозо-галактозною мальабсорбцією.
Магнеліс В6 не призначений для використання в педіатричній практиці для лікування дітей, які не досягли шестирічного віку.
Потрібно дотримуватися обережності при призначенні препарату Магнеліс В6 пацієнтам, які страждають на помірну форму ниркової дисфункції, тому що в цьому випадку висока ймовірність розвитку у хворого гіпермагніємії.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Під час клінічного використання препарату Магнеліс В6 у нього не було виявлено фетотоксичної, тератогенної або ембріонотоксичної дії, що дало змогу зробити висновок, що прийом препарату не сприяє виникненню дефектів розвитку плода. Препарат Магнеліс В6 допустимо використовувати в терапії жінок, які виношують дитину за рішенням лікаря.
У зв'язку з тим, що магній здатний проникати в грудне молоко, це не дозволяє його використовувати в терапії жінок, які лактують. За необхідності використання препарату порушується питання про відмову від грудного вигодовування.
Спосіб застосування та дози
Категорично заборонено приймати препарат Магнеліс В6 без призначення лікаря. Лікарський засіб призначений для перорального прийому. Таблетки проковтують цілими після прийому їжі та запивають достатньою кількістю води.
Дорослі хворі отримують препарат Магнеліс В6 від шести до восьми таблеток на добу.
Діти, яким виповнилося шість років з масою тіла понад двадцять кілограмів можуть отримувати лікарський засіб Магнеліс В6 від чотирьох до шести таблеток на день.
Для зручності добова доза препарату ділиться на два або три прийоми.
Тривалість лікування, кратність прийому і дозу препарату підбирає лікар у кожному конкретному випадку індивідуально. Лікування має тривати до нормалізації рівня магнію в крові.
У зв'язку з тим, що до складу препарату Магнеліс В6 входить сахароза, перед початком його прийому хворі на цукровий діабет повинні проконсультуватися з ендокринологом.
Якщо у хворого, окрім дефіциту магнію, було виявлено дефіцит кальцію, то дефіцит магнію усувається до початку прийому препаратів, що містять калій.
Передозування
Якщо пацієнт не страждає на порушення роботи нирок, то під час прийому пероральних форм магнію виникнення токсичних реакцій малоймовірне. Симптоми передозування магнієм, як правило, виникають у пацієнтів з тяжкою формою дисфункції нирок. Вираженість токсичних ефектів залежить від рівня магнію в крові.
При передозуванні магнієм у хворих можуть виникати зниження артеріального тиску, блювання, нудота, анурія, сповільнення рефлексів, пригнічення роботи дихального центру, кома та зупинка серця.
При розвитку у пацієнта симптомів гіпермагніємії слід припинити прийом препарату Магнеліс В6, а також забезпечити пацієнту регідратацію та форсований діурез. При нирковій дисфункції доцільне проведення гемодіалізу або перитонеального діалізу.
Побічні ефекти
У деяких пацієнтів під час прийому препарату Магнеліс В6 відзначається розвиток абдомінального болю, болю в епігастральній ділянці, запорів, метеоризму, нудоти, блювання.
Іноді у пацієнтів, схильних до розвитку алергічних реакцій, відмічається поява свербіння, шкірних висипів, гіперемії шкірних покривів, підвищеного лущення шкіри, у тяжких випадках не виключений розвиток ангіоневротичного набряку або анафілактичного шоку.
Умови та терміни зберігання
Препарат Магнеліс В6 слід зберігати в місцях, недоступних для дітей і захищених від сонячного світла, за температури довкілля не більше 25 °С.
Тривалість зберігання з моменту виготовлення три роки. Лікарський засіб заборонено використовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію