Мальтофер : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Мальтофер
Виробник:
Вифор (Интернешнл) Инк., Швейцария
Діюча речовина:
Железа (ІІІ) гидроксид полимальтозный комплекс (Ferrum (III) hydroxydum polymaltosatum complex)
ATX-класифікація:

B03AB05 - Железа полиизомальтозат

B03AC01 - Декстриферрон

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Мальтофер випускається в краплях, пероральному розчині, жувальних таблетках і сиропі. Діючий інгредієнт – заліза (III) гідроксиду полімальтозат.

Показання

Мальтофер призначений для лікування хворих, які страждають на залізодефіцитну анемію та прихований дефіцит заліза. Крім цього, він використовується для попередження розвитку дефіциту заліза у пацієнтів, які входять до групи ризику щодо розвитку залізодефіцитної анемії: вагітних, літніх осіб, дітей, підлітків в активній фазі росту, а також тих, хто дотримується жорсткої дієти.

Протипоказання

Мальтофер не використовується при:

  • порушення виведення заліза;

  • гемохроматозі та гемосидерозі;

  • мегалобластної та гемолітичної анемії;

  • гіперчутливості до активного компонента препарату.

При призначенні Мальтофера хворим із цукровим діабетом слід пам'ятати про те, що в 1 мл крапель міститься 0,01 хлібна одиниця, в 1 мл сиропу та 1 жувальній таблетці міститься 0,04 хлібних одиниці, у розчині для прийому всередину – 0,11 хлібних одиниць.

Прийом Мальтофера заборонено поєднувати з лікуванням іншими залізовмісними лікарськими засобами.

Застосування під час вагітності та годування груддю

Безпека Мальтоферу в терапії вагітних не доведена, тому його використання можливе в II і III триместрі вагітності та тільки в тому разі, якщо можлива користь від його застосування значно перевершує потенційний ризик для плода.

При призначенні препарату жінкам на стадії лактації необхідно вирішити питання з лікарем про можливість або неможливість продовження грудного вигодовування.

Спосіб застосування та дози

Мальтофер у краплях для перорального прийому може прийматися як у чистому, так і розведеному вигляді. Тривалість терапії та дозу препарату визначає лікар з урахуванням ступеня дефіциту заліза в організмі хворого.

Сироп Мальтофер призначений для прийому всередину. Для точного дозування використовується мірний ковпачок. Тривалість лікування, кратність прийому і дозу препарату визначає лікар.

Жувальні таблетки Мальтофер можна ковтати цілими або розжовувати. При лікуванні залізодефіцитної анемії у недоношених дітей, пацієнтам призначають від 2,5 до 5 мг лікарського засобу на добу.

Дітям до року при лікуванні залізодефіцитної анемії призначають по 25 або 50 мг один раз на добу, при прихованому дефіциті заліза хворі отримують від 15 до 25 мг препарату на один прийом один раз на добу.

При лікуванні залізодефіцитної анемії у дітей від 12 років до 1 року хворим призначають від 50 до 100 мг Мальтофера один раз на добу, при лікуванні латентного дефіциту заліза – по 25 або 50 мг засобу один раз на добу.

Дорослі, жінки на стадії лактації та діти, яким виповнилося 12 років, приймають від 100 до 300 мг препарату один раз на добу, при лікуванні латентного дефіциту заліза – по 50 або 100 мг Мальтоферу один раз на добу.

Передозування

На даний момент офіційно випадків передозування Мальтофером не зафіксовано.

Побічні ефекти

Мальтофер добре переноситься хворими, однак у разі індивідуальної непереносимості його компонентів у хворих може розвиватися нудота, порушення випорожнення, блювота, болі в епігастральній ділянці.

Прийом Мальтофера супроводжується потемнінням калу, однак такий симптом є абсолютно безпечним для здоров'я хворого і не має клінічного значення.

Умови та терміни зберігання

Мальтофер не рекомендується зберігати в місцях, які доступні для дітей і світла. Тривалість зберігання – 5 років.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії