Мелоксикам Софарма : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Унифарм АО/Софарма, АО/Витамины, ПАО, Болгария/Украина
- Діюча речовина:
- Мелоксикам (Meloxicam)
- ATX-класифікація:
M01AC06 - Мелоксикам
M01AC06 - Мелоксикам
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Мелоксикам – препарат входить до групи нестероїдних протизапальних препаратів, класу енолієвої кислоти. Лікарський засіб має протизапальну, знеболювальну та жарознижувальну дію. Мелоксикам характеризується високою протизапальною активністю та його використання обґрунтовано на всіх етапах запального процесу. Поки що точний механізм дії НПЗЗ невідомий, проте встановлено, що препарат інгібує біосинтез простагландинів, які є медіаторами запалення.
Склад та форма випуску
Діюча речовина: Мелоксикам (Meloxicam)
Препарат виготовляється у формі
таблеток по 7,5 мг та 15 мг;
ректальних супозиторіїв по 7,5 мг та 15 мг;
розчину для внутрішньом'язового введення 10 мг/мл.
Показання
Мелоксикам – це ліки, показані для використання у складі симптоматичного лікування
артрозу у гострій фазі (короткочасно);
хронічного поліартриту (протягом тривалого часу);
хронічного ревматоїдного артриту (протягом тривалого часу);
хвороби Бехтерева (анкілозуючий спондиліт).
Протипоказання
Призначення Мелоксикаму протипоказане хворим
з виразковим ураженням шлунку та дванадцятипалої кишки у гострій стадії;
з індивідуальною непереносимістю мелоксикаму, а також інших НПЗЗ, ацетилсаліцилової кислоти та аспірину, явищами повної або часткової аспіринової тріади;
з кровотечами із шлунково-кишкового тракту в анамнезі;
з цереброваскулярними кровотечами;
з тяжкою нирковою або печінковою недостатністю;
із кровотечами з інших органів;
молодше 15 років;
з некоректованою тяжкою формою серцевої недостатності.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Встановлено, що прийом нестероїдних протизапальних засобів може негативно вплинути на розвиток серцево-судинної системи плода і при прийомі препарату в третьому триместрі вагітності викликати передчасне закриття артеріальної протоки.
Мелоксикам – препарат, що проникає в грудне молоко і виявляється там у дозуванні вищим ніж у плазмі, що може стати причиною розвитку небажаних симптомів у новонародженого. У зв'язку з цим при призначенні Мелоксикаму жінкам, що лактують, їм рекомендують на час лікування відмовитися від грудного вигодовування.
Спосіб застосування та дози
Мелоксикам у таблетованій формі приймають один раз на день під час їжі.
Мелоксикам у розчині для ін'єкцій призначений для внутрішньом'язового введення. Такий спосіб введення препарату є актуальним у перші дні лікування, потім переходять на прийом препарату в пероральній формі.
При використанні Мелоксикаму для усунення гострого нападу артрозу хворі отримують препарат по 7,5 мг на день. При необхідності доза може бути збільшена вдвічі.
Для усунення симптомів хвороби Бехтерева та ревматоїдного артриту препарат слід приймати по 15 мг один раз на день. При досягненні необхідного терапевтичного ефекту доза препарату може бути знижена до мінімально ефективної – 7,5 мг одноразово на добу.
У формі ректальних супозиторіїв хворі отримують лікарський засіб по 75 мг або 15 мг один раз на день.
Доза препарату підбирається індивідуально з обов'язковим урахуванням віку хворого, тяжкості запального процесу та інтенсивності болю. При внутрішньом'язовому введенні препарату його доза варіюється від 7,5 до 15 мг один раз на день.
Передозування
При прийомі Мелоксикаму в дозах, що перевищують терапевтичні у хворого може виникати нудота, блювання, поява сонливості в денний час, абдомінальних болів, підвищення артеріального тиску, дисфункція печінки, пригнічення дихання, судоми, симптоми гострої ниркової дисфункції та колапса, зупинка серця. В особливо тяжких випадках можуть виникати кровотечі із травного тракту.
У цьому випадку хворому призначають коректне симптоматичне лікування, а також проводять заходи, спрямовані на зниження інтоксикації. Для швидшого виведення з організму Мелоксикаму хворому призначають прийом колестираміну.
Побічні ефекти
Прийом Мелоксикаму може супроводжуватися розвитком анемії, зниженням гостроти зору, головного болю, втрати свідомості, шуму у вухах, запаморочень, підвищеної сонливості, сплутаності свідомості, емоційної лабільності, болю та дискомфорту в епігастральній ділянці, виразкового ураження шлунку та кишечнику, перфорації шлунку та кишечника, порушення випорожнень, метеоризму.
Іноді при прийомі Мелоксикаму у хворого відзначається розвиток алергічних реакцій, що виявляються шкірним свербінням, почервонінням шкірних покривів, шкірними висипами, ангіоневротичним набряком та анафілактичним шоком.
При лікуванні Мелоксикамом у деяких пацієнтів відзначається підвищення артеріального тиску, почастішання серцевого ритму, поява набряків, порушень у роботі нирок, що супроводжуються підвищенням у сечі рівня креатиніну, почастішанням нападів бронхіальної астми, дисфункції печінки, розвитком синдрому Лайєлла, токсичного епідермального некролізу, фотосенсибілізації, мультиформної еритеми та гепатиту.
Умови та термін зберігання
Мелоксикам у формі таблеток слід зберігати в оригінальній упаковці в місцях, які недосяжні для дітей за температури не більше 25 °C. Тривалість зберігання чотири роки.
Препарат у формі ректальних супозиторіїв слід зберігати у місцях, захищених від проникнення світла, при температурі не більше 15 °С. Тривалість зберігання три роки.
Лікарський засіб у формі розчину для ін'єкцій слід берегти в оригінальній упаковці, в місцях, які захищені від проникнення світла та недоступні для дитини за температури навколишнього середовища не більше 25 °С. Тривалість зберігання препарату три роки.
Незалежно від лікарської форми препарат не слід використовувати після закінчення терміну придатності, оскільки використання лікарських засобів із терміном придатності, що минув, небезпечне для здоров'я.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію