Меновален-Здоров'я Комбі : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Меновален-Здоров'я Комбі
Виробник:
Здоровье, ФК, ООО, г.Харьков, Украина
Діюча речовина:
Этиловый эфир aльфа-бромизовалериановой кислоты (Ethyl ester of α-bromoisovaleric acid)
Фенобарбитал (Phenobarbitalum)
ATX-класифікація:

N07 - Прочие средства, действующие на нервную систему

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Препарат Меновален-Здоров'я Комбі є ефективним седативним та снодійним засобом. Має спазмолітичний та заспокійливий ефект, при дотриманні призначеного лікарем дозування добре переноситься організмом, сприятливо впливає на серцеву діяльність, сприяє зниженню збудження центральної нервової системи, полегшує та прискорює настання сну. Варто також зазначити, що при застосуванні препарату тривалий час він накопичується у центральній нервовій системі та призводить до хронічного отруєння бромом.

Склад та форма випуску

Препарат Меновален-Здоров'я Комбі виробляється у вигляді оральних крапель – це безбарвна рідина, яка має гіркий смак та ароматний запах. Діючими компонентами у складі препарату є: фенобарбітал, етиловий ефір альфа-бромізовалеріанової кислоти. Як допоміжні речовини у складі позначені: олія хмелю, олія м'яти перцевої, вода очищена та етанол 96%. У коробці з картону запаковано по одному флакону 20 мл або 50 мл. Кожен флакон закупорений пробкою-крапельницею, для зручності у використанні та закритий кришкою.

Показання

Препарат Меновален-Здоров'я Комбі призначається для застосування при наявності розладів функцій серцево-судинної системи, психосоматично обумовленої тривожності, неврозів, що супроводжуються підвищеним почуттям страху та дратівливістю, а також при станів збудження з виразними вегетативними проявами та порушеннями засипання.

Протипоказання

Застосування препарату Меновален-Здоров'я Комбі протипоказане при цукровому діабеті, міастенії, депресії, порфірії, респіраторних захворюваннях з задишкою, алкоголізмі, обструктивному синдромі, тяжких порушеннях функцій нирок та печінки, вираженої артеріальної гіпотензії, гострому інфаркті міокарда. Не можна застосовувати препарат у випадках індивідуальної непереносимості до компонентів препарату, що входять до складу, або наркотичної та медикаментозної залежності, депресивних розладів зі схильністю до суїцидальної поведінки. Протипоказаний дітям.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Краплі Меновален-Здоров'я Комбі не застосовують під час вагітності та годування груддю, так як у ці періоди прийом препарату протипоказаний.

Спосіб застосування та дози

Препарат Мєновален-Здоров'я Комбі призначений для перорального застосування. Приймати під час їжі, перед цим необхідно розвести разову дозу препарату невеликою кількістю рідини.

Рекомендована доза становить по 15-20 крапель 3 рази у день. Якщо пацієнт має проблеми із засипанням (безсоння) дозу можна збільшити до 30 крапель.

Тривалість терапії для кожного пацієнта визначається індивідуально залежно від переносимості препарату та клінічного ефекту.

Передозування

При передозуванні препаратом Меновален-Здоров'я Комбі можуть виникнути ознаки сонливості, сплутаності свідомості до глибокого сну. Значне перевищення дози близько 20 г одноразово може призвести до гострих тяжких отруєнь, симптомами яких можуть бути: пригнічення центральної нервової системи, аж до глибокої коми, порушення дихання не виключаючи його зупинку, підвищення серцевого ритму. Також інтоксикація препаратом може викликати: пригнічення серцево-судинної діяльності (у тому числі зниження артеріального тиску до колаптоїдного стану, порушення серцевого ритму), ослаблення або повну втрату рефлексів, отруєння бромом, слабкість, зниження температури тіла, нудоту, зменшення діурезу, летальний результат.

Побічні ефекти

Застосування препарату Меновален-Здоров'я Комбі може призвести до прояву: астенії, атаксії, ністагму, галюцинацій, депресії, гіперкінезу, парадоксального збудження, безсоння, тромбоцитопенії, сплутаності свідомості, анемії, уповільнення реакцій та головного болю. Також можливі такі побічні ефекти: когнітивні порушення, запаморочення, слабкість, порушення координації рухів, зниження концентрації уваги, підвищена стомлюваність, нудота, сонливість, зниження артеріального тиску, блювання, брадикардія, відчуття тяжкості в епігастральній ділянці, агранулоцитоз, запори. При застосуванні даного засобу може виникнути підвищення температури тіла, лейкоцитоз, збільшення лімфатичних вузлів, лімфоцитоз, підвищена світлочутливості шкіри, лейкопенія, поліморфна ексудативна еритема, синдром Стівенса-Джонсона, ексфоліативний дерматит, колапс.

Якщо застосовувати препарат тривалий час, існує ризик розвитку рахіту, імпотенції, порушень остеогенезу, дефіциту фолатів, порушеня функції печінки, лікарської залежності, синдрому відміни.

Умови та термін зберігання

Основними умовами зберігання препарату Меновален-Здоров'я Комбі є: оригінальна упаковка, недоступність дітям, а також температурний режим до +25°C. Термін придатності складає 24 місяці. Відпускається без рецепту.

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії