Меркана : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Меркана
Діюча речовина:
Коллаген морской рыбий (Collagen sea fishes)
куркума (цитварный корень)
Холекальциферол (Cholecalciferole)
ATX-класифікація:

D03BA52 - Коллагеназа в комбинации с другими препаратами

D11AX57 - Коллаген, комбинации

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Препарат Меркана виготовлений з використанням новітніх технологій. У його складі присутній неденатурований колаген II типу UC-II. Ця речовина унікальна за своєю структурою, оскільки її молекули зберігають свою тривимірну конфігурацію.

Передбачається, що неденатурований колаген II типу UC-II під час прийому всередину надходить із кишківника до Пеєрових бляшок кишківника, тим самим стимулюючи синтез спеціалізованих регуляторних Т-лімфоцитів (Т-регулятори), які виробляють протизапальні цитокіни, такі як IL 10), інтерлейкін-4 (IL-4) і трансформувальний фактор росту-β (TGF-β). Потім ці цитокіни проникають у синовіальну суглобову рідину з потоком крові.

Протизапальні цитокіни IL-10, IL-4, TGF-β пригнічують запальні процеси, а також стимулюють у хрящовій тканині процеси метаболізму, гальмують вивільнення інтерлейкіну-1 (IL 1).

TGF β активує вироблення міжклітинної речовини, матриксу хрящової тканини, за допомогою пригнічення катаболічної активності хондроцитів, що спричиняє розпад колагену та інших білків позаклітинного матриксу. Він активує анаболічну активність і проліферацію хондроцитів. Крім цього, IL-10 і TGF-β підвищує синтез інтерлейкіну-4 (IL-4), що спричиняє перемикання метаболізму хондроцитів на синтез компонентів міжклітинного матриксу.

Під час досліджень було встановлено, що за щоденного прийому 40 мг неденатурованого колагену II типу UC-II відмічається усунення дискомфорту в суглобах, а також їхнє відновлення та підвищення їхньої функціональної рухливості.

До складу препарату входить запатентований комплекс екстракту кореневища куркуми і смоли босвелії NovaSOL Curcumin Boswellia, а також використана технологія NovaSOL, заснована на розміщенні слаборозчинних речовин у 30-нанометрових міцелах, які в такий спосіб набувають ліпо- і гідрофільних властивостей. Завдяки використанню цієї технології вдається прискорити всмоктування і підвищити біодоступність компонентів, розміщених у міцелах.

Екстракт босвелії, присутній у складі препарату, отримують зі смоли Босвелії зубчастої. Екстракт босвелії містить комплекс босвелієвих кислот, які є потужним протизапальним і знеболювальним засобом, що ефективно використовується в терапії артрозів.

Під час досліджень було встановлено, що ці кислоти гальмують вироблення запальних ферментів, транскрипційного ядерного фактора κB (NF-κB) і кількох прозапальних цитокінів, що сприяє швидшому усуненню симптомів артрозу.

Екстракт куркуми отримують із кореневища Куркуми довгої, у складі якого присутній куркумін, ефірні олії, δ-Елландрен, цингіберен, сабінен. Куркумін – це найбільш вивчений компонент екстракту. Ця речовина має виражені антиоксидантні, протизапальні, протидіабетичні, протипухлинні та кардіопротекторні властивості.

Куркумін інгібує синтез прозапальних цитокінів (інтерлейкінів IL-1, IL-6 тощо), фактора некрозу пухлини. ), фактора некрозу пухлин (TNF-α), пригнічує транскрипційний ядерний фактор κB (NF-κB), пригнічує синтез прозапальних ферментів (циклооксигенази-2 (ЦОГ-2), 5-ліпоксигенази (5-LO) та індуцибельної синтази оксиду азоту (iNOS), що супроводжується зниженням кількості простагландинів Е2 (PGE2) та оксиду азоту (NO).

Склад і форма випуску

Діючі інгредієнти: екстракт кореневища куркуми та смоли босвелії (NovaSOL® Curcumin Boswellia) - 829,566 mg (мг) (містить мін. 3% куркуміноїдів та мін. 6% босвелієвих кислот), колаген неденатурований II типу ®) - 20,0 mg (мг), Вітамін D3 (холекальциферол) - 7,5 мкг (µg) (що відповідає 300 МО).

Показання

Меркана реалізується як біологічно активна добавка до раціону харчування. Препарат є джерелом неденатурованого колагену II типу (UC-II®), босвелієвих кислот, куркуміноїдів, а також вітаміну D3 (холекальциферолу). Його прийом допомагає поліпшити стан суглобів, а також підвищує стійкість кістково-м'язової системи до фізичних навантажень. Систематичний прийом препарату Меркана знижує вираженість запальних процесів, усуває скутість у суглобах, а також покращує їхню рухливість.

Протипоказання

Препарат Меркана не призначають особам з гіперчутливістю до його активних компонентів, а також жінкам на стадії лактації та вагітності.

Під час прийому препарату категорично заборонено вживати його в дозах, що перевищують рекомендовані, а також використовувати як заміну повноцінному харчуванню.

Цей препарат не призначений для використання в педіатричній практиці.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Препарат Меркана не може використовуватися в терапії жінок, які годують груддю, та вагітних жінок у зв'язку з відсутністю інформації щодо безпеки його використання в терапії цієї категорії пацієнтів.

Спосіб застосування та дози

Препарат Меркана призначений для перорального прийому. Дорослі хворі отримують по дві капсули перорально один раз на день до прийому їжі за дві години або після прийому їжі через дві години. Мінімальний терапевтичний курс становить десять днів. За рішенням лікаря тривалість лікування може бути збільшена до шести місяців.

Якщо під час прийому препарату у стані хворого не відмічається позитивної динаміки або відмічається значне погіршення у його стані, то про це слід негайно повідомити лікуючого лікаря.

Передозування

Препарат Меркана абсолютно не токсичний, а тому навіть під час прийому в дозах, що значно перевищують максимальні добові, у пацієнта не спостерігається розвитку симптомів інтоксикації.

Побічні ефекти

Навіть під час прийому препарату Меркана тривалими курсами у хворих не спостерігається розвитку серйозних побічних ефектів, за винятком реакцій індивідуальної чутливості, що проявляються шкірними висипами, свербінням шкіри, кропив'янкою, гіперемією шкірних покривів.

Умови та терміни зберігання

Препарат Меркана не потребує створення спеціальних умов для зберігання. Капсули слід зберігати в оригінальній упаковці за температури довкілля не нижче 4, але й не вище 25 °С у місцях, які захищені від проникнення вологи та недоступні для дітей.

Тривалість зберігання не перевищує двох років. Препарат не слід використовувати після закінчення терміну придатності, який вказаний на упаковці.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії