Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Метакартін відноситься до групи препаратів, які застосовують для корекції метаболічних процесів.

Основний компонент препарату левокарнітіна - це натуральна речовина в мікроорганізмах, тканинах тварин, і рослини. У людини потреба в левокарнітіна поповнюються за рахунок вживання в їжу продуктів харчування, що містять компонент (перш за все це м'ясо).

Препарат Метакартін бере участь в багатьох енергетичних процесах, окисляє жирні кислоти, амінокислоти, вуглеводи і кетонові тіла, також грає важливу роль в серцевому метаболізмі, нормалізує і жировий і білковий обмінний процес, відновлює лужний резерв крові, а також підвищує переносимість фізичних навантажень і збільшує рухову активність.

Склад і форма випуску

Препарат Метакартін виробляють у вигляді слабо забарвленого прозорого орального розчину. До складу даного засобу входить активний компонент - левокарнітіна 2 г, а також додаткові речовини: яблучна кислота, сахарин натрій, натрію бензоат, апельсиновий ароматизатор і вода.

У пачці з картону упаковано 10 флаконів з жовтого скла по 10 мл разом з інструкцією.

показання

Препарат Метакартін призначається і застосовується при первинній та вторинній карнитиновой недостатності у дорослих пацієнтів і дітей, включаючи немовлят і новонароджених, дефіциті карнітину у хворих з термінальною стадією ниркової недостатності, які знаходяться на гемодіалізі. Також розчин показаний при чоловічому безплідді (азооспермія, олігоспермія), порушеннях метаболізму міокарда на тлі ішемічної хвороби серця (постінфарктний період, гострий інфаркт міокарда), кардіоміопатії, а також при хронічних і гострих порушеннях мозкового кровообігу.

Протипоказання

Застосування препарату Метакартін протипоказано при наявності індивідуальної непереносимості до складових даного засобу.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Застосовувати препарат Метакартін жінкам, під час вагітності, а також в період годування груддю можна, в крайньому випадку, тільки якщо передбачувана користь для матері значно перевищує потенційний ризик для плоду або дитини.

Спосіб застосування та дози

Препарат Метакартін призначений для перорального застосування.

На початку лікування добова доза для дорослих і дітей у віці старше 12 років становить 2 г (1 флакон), в залежності від переносимості препарату, а також з урахуванням фізичних навантажень під час курсу лікування, дозу поступово збільшують.

Рекомендована доза становить 2-6 г препарату (1 -3 флакона) на добу, яку поділяють на кілька прийомів.

Дітям у віці до 12 років дозу визначає лікар відповідно до віку і ваги дитини. Зазвичай доза на початку лікування складає 50 мг на кг ваги дитини раз на добу, яку поділяють на кілька прийомів. Якщо є така необхідність, дозу збільшують.

Приймати розчин необхідно через однакові проміжки часу, незалежно від їжі. При бажанні Метакартін можна розвести з фруктовим соком або водою.

Передозування

Випадків передозування препаратом Метакартін не спостерігалося. Застосування препарату в великих дозах може призвести до розвитку діареї. У цьому випадки необхідно провести симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Тривале застосування препарату Метакартін може викликати легкий дискомфорт в кишечнику і шлунку, блювоту, нудоту, діареї і біль в животі, але ці побічні ефекти тимчасові і поступово зникають. Найчастіше зниження дози усуває або зменшує шлунково-кишкові розлади. Також можливий прояв алергічних реакцій.

Умови та термін зберігання

Зберігати препарат Метакартін необхідно при температурі не вище + 25 ° C, в оригінальній упаковці, в чи не поля зору дітей. Термін придатності даного засобу становить 3 роки. Відпустка з аптек за рецептом лікаря.

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії