Метрогіл : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Метрогіл
Виробник:
Юник Фармасьютикал Лабораториз, Индия
Діюча речовина:
Метронидазол (Metronidazolum)
ATX-класифікація:

J01XD01 - Метронидазол

D06BX01 - Метронидазол

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Метрогіл проводиться в таблетках і розчині для внутрішньовенного введення. Діючий компонент – метронідазол.

Показання

Метрогіл призначають пацієнтам із захворюваннями, викликаними чутливою до метронідазолу флорою, таких як:

протозойні інфекції: амебіази різної локалізації, амебна дизентерія, амебний абсцес печінки, лямбліоз, трихомоніаз, трихомонадний уровагініт, балантидіаз;

інфекції, спричинені мікроорганізмами, що належать до роду Bacteroides: менінгіт, сепсис, ендокардит, абсцес легень, пневмонія, захворювання кісткової та суглобової тканини;

інфекцій, які спричинені анаеробними мікроорганізмами: абсцес печінки, інфекції яєчників, перитоніт, ендометрит, інфекційні ураження піхви та фалопієвих труб;

псевдомембранозний коліт, спричинений тривалим прийомом антибіотиків;

виразкова хвороба шлунка та кишкечника, викликана бактеріями роду Helicobacter pylori.

Крім цього, Метрогіл використовують для попередження розвитку анаеробних інфекцій після хірургічного втручання, після гінекологічних операцій, операцій на навколоректальній ділянці та на органах черевної порожнини.

Протипоказання

Метрогіл не призначається пацієнтам із захворюваннями крові, непереносимістю метронідазолу, органічним ураженням центральної нервової системи, схильністю до судомних нападів та епілепсією. Препарат не використовують у першому триместрі вагітності, а також у терапії дітей молодше 2 років та годуючих. Метрогіл у комбінації з амоксициліном не призначається особам молодше 18 років.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Метрогіл не призначається пацієнткам у першому триместрі вагітності. При призначенні у другому і третьому триместрі обов'язково враховується виникнення можливих ризиків для плоду.

При необхідності використання в лікуванні хворих на стадії лактації перед прийомом препарату жінка повинна відмовитися від грудного вигодовування.

Спосіб застосування та дози

Таблетки Метрогіл приймають під час або після їжі. Дозу та тривалість лікування лікар підбирає індивідуально.

При лікуванні трихомонадної інфекції таблетовану форму препарату жінки повинні поєднувати з місцевим лікуванням. Хворий призначають по 200 мг препарату 3 рази на день. Чоловіки приймають від 200 до 400 мг препарату 3 рази на день. Тривалість терапії 7 днів. Для запобігання рецидивам можливе призначення повторного курсу лікування через 7 днів після останнього прийому.

Діти, яким не виповнилося 10 років, приймають по 200 або 400 мг на добу. Діти старше 10 років приймають по 400 або 500 мг препарату на добу. Добову дозу рекомендується ділити на 2 прийоми.

При лікуванні амебних інфекцій дорослі приймають по 400 мг препарату 3 рази на добу, дітям призначають від 30 до 40 мг на кг маси тіла розділених на три прийоми. Тривалість лікування – від 7 до 10 днів. При лікуванні тяжких амебних інфекцій можливе збільшення разової дози до 800 мг.

Метрогіл у розчині для внутрішньовенного введення дорослим і дітям, яким виповнилося 12 років, призначають у стартовому дозуванні 0,5 або 1 г. Препарат вводять через кожні 8 годин по 500 мг. Тривалість терапії може змінюватись від 6 до 7 днів, при необхідності курс лікування може бути збільшений.

Передозування

Для передозування Метрогілом характерний розвиток нудоти, блювання, запаморочення, атаксії, головного болю.

Хворому призначають промивання шлунка, прийом активованого вугілля та симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

При прийомі Метрогілу у хворих спостерігається розвиток головного болю, порушення випорожнень, запальних уражень ротової порожнини, порушення роботи підшлункової залози, потемніння сечі, поява металічного присмаку в роті та алергічних реакцій.

Умови та термін зберігання

Метрогіл рекомендується зберігати у недоступному для дітей сухому та темному місці. Тривалість зберігання – 2 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії