Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Про препарат Мезим форте інструкція інформує, що ці ліки відноситься до групи ферментів, які застосовуються при лікуванні деяких захворювань підшлункової залози.

Зокрема, ефективний при нестачі ферментів, що виділяються підшлунковою для травлення їжі, у тому числі Мезим форте призначають при панкреатиті, муковісцидозі, інших видах підшлункової розладів.

Діючою речовиною препарату Мезим форте є панкреатин, що виділяється з ферментів свині. При ковтанні вивільняються мультидози препарату у формі гранул, перемішуючись із вмістом кишечника, вступають у взаємодію та сприяють здоровому процесу перетравлення їжі.

Мезим форте містить ферменти, що мають ліполітичну, амілолітичну та протеолітичну активність, що сприяє процесу розщеплення та перетравлення всіх видів їжі – вуглеводів, жирів та білків.

Склад та форма випуску

Мезим форте містить ферменти панкреатину, з вмістом амілази, ліпази, протеази.

Випускається у формі кишковорозчинних пігулок рожевого кольору. В одній такій таблетці міститься:

- 10 тис. МО ліполітичних ферментів (МЕ – медичних одиниць), що відповідає 150 мг препарату;

- 7,5 тис МО амілолітичних ферментів, що відповідає 75 мг речовини;

- 375 протеолітичних ферментів.

Як допоміжні компоненти виступають: лактоза, целюлоза, кроскармеллоза, кросповідон, магнію стеарат, інші речовини.

Показання

Лікарі найчастіше призначають Мезім форте від панкреатиту.

Загалом Мезим форте застосовується як заступник вироблення ферментів, якщо підшлункова залоза не виробляє їх у достатній кількості, в комплексному лікуванні:

- муковісцидозу, недостатньої функції підшлункової залози;

- хронічного панкреатиту, раку підшлункової залози;

- звуження просвіту проток підшлункової залози та/або жовчного міхура, у тому числі при їх здавленні новоутворенням (пухлиною);

- після видалення жовчного міхура;

- панкреатектомії, вікових дисфункцій підшлункової залози, дифузних ураженнях печінки;

- при патологіях, які супроводжуються запорами, метеоризмом;

- при прийомі занадто жирної та важкої їжі, при дискінезії жовчовивідних шляхів, при холециститі, дуоденіті, гастриті;

- як допоміжний засіб перед проведенням УЗД.

Також Мезим форте рекомендований у терапії порушень процесів травлення через часткове або повне видалення шлунка.

Також може застосовуватися як підтримуючий препарат при гепатиті, більярній обструкції, патологіях тонкої кишки, цирозі печінки, синдромі подразненого кишечника.

Є ефективним допоміжним засобом при відновленні організму після нападу гострого панкреатиту або після гострого отруєння або після відновлення після ентерального/парентерального харчування.

Ферменти, що містяться в препараті Мезим форте (панкреатин) потрапляючи в шлунок, вивільняються у вигляді гранул, добре змішуючись із вмістом шлунка, і проходячи через кишечник, виділяють речовини (ліполітики, амілолітики та протеолітики), що забезпечують розщеплення та засвоєння організмом жирів, .

В результаті більш ніж тридцяти рандомізованих досліджень ефективності препарату показали на 60-82% більшу ефективність при захворюваннях підшлункової залози, ніж у групі плацебо. Відповідно до висновків за результатами дослідження, лікування препаратом Мезим форте значно зменшує симптоми, спричинені порушенням функцій підшлункової, у тому числі консистенцію випорожнень, болю, метеоризм та частоту випорожнень, незалежно від типу захворювання. Причому в дітей віком ефективність препарату Мезим форте досягала стабільних 80% переважають у всіх дитячих вікових групах.

Протипоказання

Мезим форте не призначають при гіперчутливості до інгредієнтів препарату, а також гострому та загостренні хронічного панкреатиту.

За даними доклінічних досліджень, Мезим форте не має гострої, субхронічної чи хронічної токсичності.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Досліджень на відповідну інтоксикацію та вплив на організм вагітних та вплив Мезим фортея на репродуктивну систему не проводилося.

Оскільки невідомо точно, який вплив надає даний препарат на організм вагітних жінок і плода, його застосовують для лікування даних категорій хворих тільки у випадку, якщо потенційна шкода менша за очікувану користь.

Спосіб застосування та дози

Як приймають Мезім форте: його приймають під час їжі. Дозування призначається лікарем, залежно від конкретного випадку, в індивідуальному порядку та в залежності від наявних захворювань та рекомендованої дієти.

Середнє дозування – по 1-2 таблетки 2-3 рази на день під час їди.

Починають лікування з дозування 10 тис МО, потім переходять на вищі дозування – до 20 тис МО.

Середнє дозування для хворих у гострому періоді – не менше 20 тис МО та не більше 80 тис МО.

Якщо Мезим форте прописаний як допоміжний засіб перед проведенням рентгенівського дослідження, його приймають за 3 дні до процедури, по 2 таблетки-драже тричі на день.

Терапія може бути тривалою, оскільки препарат не токсичний і не чинить шкідливого впливу навіть при тривалому прийомі. Не викликає «ефекту звичності».

Літній вік або порушення роботи нирок не є протипоказанням прийому Мезим фортеа.

Передозування

Передозування препаратом Мезим форте може викликати у пацієнтів гіперурикурію та гіперурикемію.

Щоб відновити стан, призначається симптоматичне лікування – промиванням шлунка, прийом ентеросорбентів.

Побічні ефекти

Зазвичай препарат добре переноситься пацієнтами.

У деяких випадках за наявності алергії у пацієнтів розвивається гіперчутливість.

Можливі побічні ефекти з боку травної системи, зокрема, може розвинутись:

- діарея, запори;

- біль в епігастрії, явища диспепсії;

- звуження ілеоцекального відділу кишечника та товстої кишки (найчастіше – у пацієнтів з муковісцидозом, при прийомі високих доз Мезим фортеа);

- висипання, свербіж, кропив'янка.

Умови та терміни зберігання

Термін зберігання препарату Мезим форте не перевищує 3 років. При зберіганні слід берегти препарат від потрапляння прямих сонячних променів, щоб температура зберігання не перевищувала 30°С.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії