Міфепристон : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Обнинская ХФК, ЗАО для "Нижфарм, ОАО", Российская ФедерацияЗижу Фармацеутикал Ко., Лтд., Китай
- Діюча речовина:
- Мифепристон (Mifepristonum)
- ATX-класифікація:
G03XB01 - Мифепристон
G03XB01 - Мифепристон
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Міфепристон – синтетичний стероїдний антипрогестагенний засіб (блокує дію прогестерону на рівні рецепторів), гестагенної активності не має. Відзначено антагонізм із глюкокортикостероїдами (ГКС) за рахунок конкуренції на рівні зв'язку з рецепторами.
Підвищує скорочувальну здатність міометрія, стимулює вивільнення інтерлейкіну-8 у хоріодецидуальних клітинах, підвищує чутливість міометрія до простагландинів (для посилення ефекту застосовують у комбінації із синтетичним аналогом простагландину). У результаті дії препарату відбувається десквамація децидуальної оболонки та експульсія плодового яйця.
Склад і форма випуску
Препарат Міфепристон виготовляють у таблетках. Активна речовина – міфепристон.
Показання
Лікарський засіб Міфепристон використовується спільно з синтетичними аналогами простагландинів для проведення медикаментозного переривання вагітності за відсутності місячних до 63 днів.
Також препарат Міфепристон може використовуватися при необхідності консервативного розширення каналу шийки матки перед проведенням хірургічного переривання вагітності до 12 тижнів.
З метою посилення дії простагландинів при проведенні переривання вагітності від 13 до 22 тижнів за соціальними або медичними показаннями.
Лікарський засіб Міфепристон застосовується для родозбудження при перерваній вагітності в II або III триместрах. Препарат використовують для стимуляції пологів при внутрішньоутробній загибелі плода.
Протипоказання
Препарат Міфепристон не призначають хворим із непереносимістю міфепристону, наднирковою недостатністю, гострою або хронічною нирковою недостатністю, порушенням гемостазу, дисфункцією печінки, міомою матки, порфірією, наявністю рубців на матці, запальними захворюваннями жіночих статевих органів, анемією, наявністю тяжкої екстрагенітальної патології.
Препарат Міфепристон неприпустимо використовувати в терапії жінок, які палять і яким більше 35 років. При використанні препарату необхідно виключити позаматкову вагітність, а також термін припинення менструації понад 42 дні. З особливою обережністю препарат призначають пацієнтам, які страждають на хронічні обструктивні захворювання легень, артеріальну гіпертензію, хронічну серцеву недостатність і порушення ритму серця.
З обережністю застосовують при хронічних обструктивних хворобах легень, бронхіальній астмі, артеріальній гіпертензії, порушеннях ритму серця, хронічній серцевій недостатності, міомі матки.
Застосування під час вагітності та годування груддю
Препарат Міфепристон протипоказаний жінкам на стадії вагітності та лактації.
Спосіб застосування та дози
Для медикаментозного переривання вагітності: 600 мг (3 таблетки по 200 мг) або 200 мг (1 таблетку) препарату Міфепристон приймають всередину одноразово в присутності лікаря, запиваючи 100 мл води (через 1-1,5 год після легкого сніданку). Пацієнтка повинна перебувати під наглядом медичного персоналу принаймні протягом 2-х годин після прийому Міфепристону. Через 36-48 годин після прийому Міфепристону призначають синтетичний аналог простагландину – мізопростол перорально в дозі 400 мкг. Пацієнтка повинна перебувати під наглядом медичного персоналу принаймні протягом 3-х годин після застосування мізопростолу.
Для підготовки та індукції пологів при доношеній вагітності: внутрішньо одноразово препарат Міфепристон у дозі 200 мг (1 таблетка) у присутності лікаря. Через 24 години повторний прийом препарату Міфепристон у дозі 200 мг. Через 48-72 години проводиться оцінка стану пологових шляхів, і, за необхідності, вводять простагландини або окситоцин.
Для переривання вагітності препарат повинен застосовуватися тільки в медичних акушерсько-гінекологічних установах, що належать до державної системи охорони здоров'я, а також в установах муніципальної та приватної власності, які мають ліцензії на цей рід діяльності та відповідним чином підготовлені лікарські кадри і необхідне обладнання.
При перериванні вагітності пацієнтки повинні бути проінформовані про необхідність поєднувати застосування Міфепристону із застосуванням простагландинів; про необхідність повторного відвідування протягом 14-21 днів після прийому Міфепристону для підтвердження повного вигнання плідного яйця (клінічне обстеження, УЗД органів малого таза та визначення концентрації Р-ХГЛ у плазмі крові); про те, що в разі неефективності застосування препарату на 14 день (неповний аборт або триваюча вагітність); про зниження ефективності методу зі збільшенням віку жінки; про можливість тривалих кров'янистих виділень з піхви (в середньому близько 12 днів і більше після прийому Міфепристону), аж до рясної кровотечі (у зв'язку з цим не рекомендується їздити в далекі поїздки доти, доки не буде підтверджено повний аборт). Жінка повинна отримати чіткі вказівки, куди їй звертатися в разі виникнення рясної кровотечі або будь-яких інших проблем.
Передозування
При прийомі лікарського засобу Міфепристон у дозах, що перевищують 2 г, у пацієнтки може розвинутися надниркова недостатність.
Для полегшення стану жінці призначають симптоматичну терапію.
Побічні ефекти
Прийом Міфепристону може стати причиною виникнення маткових кровотеч, болю і дискомфорту внизу живота, лихоманки, спричиненої уповільненим очищенням матки, загостренням маткових інфекцій, а також інфекцій сечовивідних шляхів. Іноді пацієнтки скаржаться на появу запаморочення, ознобу, діареї, нудоти, гіпертермії та слабкості після прийому препарату.
Іноді при прийомі препарату Міфепристон у пацієнтів зі схильністю до розвитку алергічних реакцій може відзначатися поява алергічних (шкірний свербіж, шкірні висипання, кропив'янка) або анафілактичних реакцій (анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк).
Умови та терміни зберігання
Препарат Міфепристон слід зберігати в сухих, захищених від світла і недоступних для дітей місцях. Тривалість зберігання лікарського засобу – 2 роки. Препарат заборонено використовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію