Мілдронат GX : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Гриндекс, АО для "Профарма Интернешнл Трейдинг Лтд", Латвия/Мальта
- Діюча речовина:
- Мельдоний (Meldonium)
- ATX-класифікація:
C01EB22 - Мельдоний
C01EB22 - Мельдоний
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Мельдоній – це основна речовина препарату Мілдронат. Ця речовина – це штучний аналог гамма-бутиробетаїну (ГББ) – речовини, що є у всіх клітинах нашого організму. Вона інгібує дію гамма-бутиробетаінгідрооксинази, уповільнює вироблення карнітину і транспортує довголанцюгові жирні кислоти крізь клітинні оболонки і не дозволяє накопичуватися в клітинах активним формам не окислених жирних кислот, які є похідними ацилкарнітину та ацилкоферменту А. Препарат характеризується кардіопротекторною дією, також він нормалізує процеси метаболізму в міокарді.
Склад та форма випуску
Діюча речовина: Мельдоній (Meldonium).
Препарат виготовляється у формі
капсул у дозуванні по 250 мг та 500 мг;
розчину для ін'єкцій у дозі 100 мг/мл.
Показання
Мілдронат – медикаментозний засіб, який використовують у терапії
захворювань серця та судин;
хронічного та гострого ішемічних інсультів;
погіршення працездатності, при психоемоційних та фізичних навантаженнях;
цереброваскулярних порушень, травм голови та запального ураження головного мозку на етапі одужання.
Протипоказання
Використання Мілдронату неможливе, якщо у хворого раніше була виявлена гіперчутливість до мельдонію, а також будь-якого іншого допоміжного компонента.
Препарат не призначають, якщо у хворого виявлено підвищений внутрішньочерепний тиск, асоційований з порушенням венозного відтоку або внутрішньочерепними новоутвореннями, а також тяжка форма ниркової або печінкової недостатності.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Поки немає даних про безпеку використання препарату Мілдронат у терапії жінок, які виношують дитину, тому цей лікарський засіб не використовується в терапії цієї категорії хворих.
У зв'язку з тим, що достовірно невідомо чи здатний мельдоній проникати в грудне при необхідності призначення препарату жінкам на стадії лактації їм рекомендують відмовитися від грудного вигодовування.
Спосіб застосування та дози
При використанні з лікувальною метою Мілдронату в капсулах його рекомендують приймати в першій половині дня, але не пізніше 17.00.
При лікуванні хронічної серцевої недостатності, ішемічної хвороби серця, дисгормональної кардіоміопатії рекомендується використовувати препарат по 500 мг або 1 г на добу. Тривалість лікування може змінюватись від 4 до 6 тижнів.
У складі комплексної терапії дисгормональної кардіоміопатії препарат рекомендується приймати по 500 мг на добу. Тривалість лікування 12 днів.
При використанні Мілдронату в терапії підгострого та хронічного порушення мозкового кровопостачання після ін'єкційної терапії цим препаратом його рекомендують приймати хворому по 500 мг або 1 г на добу від 4 до 6 тижнів.
Прийом Мілдронату може здійснюватися курсами від 2 до 3 разів на рік.
При внутрішньовенному або внутрішньом'язовому введенні Мілдронату тривалість лікування та дозу препарату лікар підбирає індивідуально з урахуванням тяжкості симптомів та віку хворого.
Спільно з іншими препаратами хворі отримують Мілдронат у лікуванні ішемічної хвороби серця, хронічної серцевої недостатності, кардіоміопатії, асоційованої з дисгормональними порушеннями внутрішньовенно струминно від 5 до 10 мл на добу або внутрішньом'язово по 5 мл від 1 до 2 разів на добу. Тривалість лікування варіюється від 10 до 14 днів з подальшим переходом на прийом ліків у пероральній формі.
У складі комплексного лікування при порушенні мозкового кровообігу в гострому періоді хворі отримують по 5 мл препарату 1 раз на добу внутрішньовенно протягом 10 днів з подальшим переходом на пероральну форму препарату. Загальна тривалість лікування варіюється від 4 до 6 тижнів.
При церебральній судинній недостатності хворі одержують по 5 мл препарату внутрішньом'язово протягом 10 днів, після чого по 0,5 г перорально. Загальна тривалість терапевтичного курсу може змінюватись від 4 до 6 тижнів.
В офтальмологічній практиці, при гемофтальмі та крововиливах у сітківку ока різного генезу, тромбозі центральної вени сітківки ока та її гілок, ретинопатії різного генезу (діабетичної, алкогольної, гіпертонічної) хворі одержують Мілдронат по 0,5 мл.
Для підвищення розумової та фізичної активності пацієнти отримують лікарський засіб по 5 мл внутрішньовенно або внутрішньом'язово 1 раз на добу протягом 10 чи 14 днів. За потреби через 2 тижні хворому може бути призначений повторний курс лікування.
Передозування
При використанні Мілдронату в дозах, що перевищують терапевтичні, у пацієнта може спостерігатися зниження артеріального тиску, головний біль, почастішання серцевого ритму, поява загальної слабкості та запаморочення.
Якщо у хворого виявлено симптоми передозування, йому призначають коректну симптоматичну терапію та моніторинг роботи житєво важливих систем та органів.
Побічні ефекти
Іноді прийом препарату Мілдронату може супроводжуватися розвитком у хворих на алергічні реакції, що з'являються шкірним свербінням, гіперемією шкіри, шкірними висипами, кропив'янкою, ангіоневротичним набряком. Крім цього, деякі хворі скаржаться на появу діареї, запорів, абдомінальних болів, диспепсичних розладів, прискореного серцебиття, зниження або підвищення артеріального тиску, підвищеної нервозності та дратівливості, загальної слабкості та еозинофілії.
Умови та термін зберігання
Мілдронат у розчині для ін'єкцій слід зберігати в оригінальній упаковці при температурі навколишнього середовища не вище 25 °C у місцях, недоступних для дітей. Тривалість зберігання 5 років.
Мілдронат у капсулах не повинен зберігатись при температурі понад 25 °C. Його слід берегти у місцях, захищених від вологи, прямих сонячних променів та недоступних для дітей. Тривалість зберігання 4 роки.
Незалежно від лікарської форми медикаментозний засіб заборонено використовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію