Про препарат Моваліс інструкція повідомляє, що це – фармацевтичний засіб із групи нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП), що застосовуються для проведення протизапальної, аналгетичної та антипіретичної терапії.
Моваліс призначають на лікування ревматичних захворювань опорно-рухового апарату.
Здатність Моваліса боротися з ревматизмом обумовлено властивостями його активного компонента – мелоксикаму. Ця речовина відноситься до класу енолієвих кислот, працює як знеболюючий протизапальний антипіретик.
Мелоксикам показав високий протизапальний ефект незалежно від стандартів моделювання запалень.
Як та інші нестероїдні протизапальні препарати, точний механізм його дії мало вивчений. Однак відомо, що, як і інші нестероїдні протизапальні засоби, мелоксикам здатні пригнічувати біосинтезування простагландинів – медіаторів запального процесу.
Препарат піддається екстенсивній біотрансформації у печінці.
Склад та форма випуску
Моваліс містить основне та кілька допоміжних компонентів. Основна діюча речовина – мелоксикам.
Моваліс виробляється у формі таблеток та ін'єкційного розчину. Таблетки Моваліс виробляються у двох дозах – по 7,5 та 15 мг.
Допоміжні компоненти – лактоза, целюлоза, повідон, діоксид кремнію, магнію стеарат, натрію цитрат.
Моваліс у формі ін'єкційного розчину виробляється в ампулах об'ємом 1,5 мл, у якій міститься 15 мг мелоксикаму.
Показання
Моваліс застосовують для лікування ревматизму.
Зокрема, ефективний у лікуванні:
- ревматоїдного артриту;
- артрозу, остеоартрозу;
- анкілозуючий спондиліт;
- остеоартриту;
- дегенеративні ураження суглобів.
Протипоказання
Моваліс протипоказано використовувати в терапії, якщо у пацієнта є:
- алергія на мелоксикам;
- лактазна недостатність;
- загострення виразки шлунка або 12-палої кишки, перфорація, спричинена лікуванням нестероїдними протизапальними засобами коли-небудь у минулому;
- тяжка форма ниркової (без застосування діалізу) або печінкової недостатності;
- шлунково-кишкова кровотеча, цереброваскулярна кровотеча в анамнезі або інші порушення зсідання крові (можливе загострення кровотечі на фоні прийому нестероїдних протизапальних засобів);
- тяжка серцева недостатність;
- лікування болю при коронарному шунтуванні;
- яскраво виражена алергія на ацетилсаліцилову кислоту, або виражена «аспіринова тріада», яка полягає у непереносимості аспірину, поліпах у носових пазухах та бронхіальній астмі.
Моваліс у формі ін'єкційного розчину не призначають тим пацієнтам, хто проходить лікування за допомогою засобів, що розріджують кров (антикоагулянтну терапію), оскільки це може призвести до того, що у хворого утворюються внутрішньом'язові гематоми.
Анальні свічки з мелоксикамом протипоказані пацієнтам із запальними процесами у прямій кишці чи анусі.
Не застосовується у педіатричній практиці віком до 16 років.
Не застосовується, якщо потрібне негайне усунення гострого больового синдрому. Якщо лікування не дає ефекту протягом кількох днів, терапію слід скоригувати.
Прийом НПЗЗ може викликати затримку рідини та набряклість, тому при лікуванні Мовалісом пацієнтів із захворюваннями серцево-судинної системи слід враховувати цей фактор та контролювати процес лікування. Також важливо стежити за рівень артеріального тиску під час лікування Мовалісом. Може сприяти розвитку цукрового діабету, маскувати симптоми інфекційних захворювань.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Протипоказано застосовувати у лікуванні вагітних жінок, особливо на III триместрі, оскільки це може спричинити викидень або негативно вплинути на стан плода, що підвищує небезпеку розвитку вади серця у дитини.
На час лактації, якщо потрібне лікування цим препаратом, грудне вигодовування на цей період слід призупинити.
Прийом Моваліса негативно впливає на репродуктивну функцію жінки, тому не рекомендується проводити лікування даним препаратом жінкам, які планують вагітність.
Спосіб застосування та дози
Моваліс таблетки застосовують внутрішньо, намагаючись використовувати мінімальне, проте ефективне дозування.
Рекомендовані дозування терапії препаратом Моваліс при:
- остеоартрозі – не більше 7,5 мг на добу, у тяжких випадках – не більше 15 мг;
- ревматоїднийартрит - 15 мг на добу, при позитивній динаміці – знизити до 7,5 мг на добу;
- анкілозуючий спондиліт - 15 мг на добу, після позитивної реакції на лікування допускається зниження дозування до 7,5 мг.
Якщо у пацієнта висока ймовірність розвитку побічних реакцій або ниркової недостатності, добову дозу слід знизити до мінімальної 7,5 мг.
Не слід застосовувати додаткові нестероїдні протизапальні засоби при лікуванні препаратом Моваліс, оскільки перевищення дозування може призвести до інтоксикації, проте ефективність лікування при цьому не збільшується.
Передозування
Передозирок препарату Моваліс може спричинити посилення побічних ефектів. У цьому випадку терапію даним препаратом слід припинити та вжити заходів для усунення симптомів отруєння НПЗП.
Побічні ефекти
Лікування препаратом Моваліс може спричинити такі побічні ефекти, як:
- Порушення роботи органів шлунково-кишкового тракту, у тому числі нудоту, блювоту, болі в епігастрії, метеоризм, почастішання або урідження стільця, відрижку, езофагіт, виразкові ураження шлунка, стравоходу і кишечника, можливі шлунково-кишкові кровотечі, гастрити та коліт;
- порушення роботи кровотворення, у тому числі можливий розвиток анемії, лейкопенії, тромбоцитопенії;
- свербіж шкіри, висипання, кропив'янку і фотосенсибілізацію;
- розвиток гострих нападів ядухи або бронхіальної астми;
- розлади нервової системи, зокрема виникнення запаморочень, підвищеної сонливості або нервової збудливості, шуму у вухах, емоційної лабільності;
- розлади серцево-судинної системи - зміна артеріального тиску, почастішання серцебиття та набряки;
- розлади органів зору; - знижується чіткість зору чи розвиток кон'юнктивітів.
Побічні реакції мінімізують шляхом прийому мінімального ефективного дозування протягом найкоротшого тривалості лікування, необхідного для контролю симптоматики.
Умови та термін зберігання
Моваліс зберігають у захищеному від світла місці при температурі не вище 30 °С.
Тривалість зберігання Моваліс – 5 років.