Мукосат : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Пфайзер Италия С.р.л., Италия/США
- Діюча речовина:
- Хондроитин сульфат (Chondroitin sulfate)
- ATX-класифікація:
M01AX25 - Хондроитин сульфат
M01AX25 - Хондроитин сульфат
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Препарат має хондропротективну, стимулюючу регенерацію хрящової тканини, протизапальну дію. Бере участь у побудові основної речовини хрящової та кісткової тканин, покращує фосфорно-кальцієвий обмін у хрящовій тканині, пригнічує ферменти, що порушують структуру і функції суглобового хряща, гальмує процеси дегенерації хрящової тканини. Стимулює синтез протеогліканів, нормалізує метаболізм гіалінового хряща, сприяє регенерації хрящових поверхонь і суглобової сумки. Попереджає компресію сполучної тканини, збільшує продукцію синовіальної рідини та рухливість уражених суглобів, зменшує супутнє запалення, болючість, сприяє зниженню потреби в НПЗП. При дегенеративних змінах хрящової тканини є засобом замісної терапії. Позитивний ефект спостерігається вже через 2 – 3 тижні після початку введення препарату. Терапевтичний ефект зберігається тривалий час (3 – 6 місяців) після закінчення курсу лікування.
Склад і форма випуску
Мукосат виробляється в розчині для внутрішньом'язового введення, таблетках і капсулах. Основна діюча речовина препарату - хондроїтин.
Показання
Мукосат використовують для лікування дегенеративно-дистрофічних паталогічних процесів хребта і суглобів. Його застосовують у терапії артрозів, остеоартрозів з ураженням великих суглобів і міжхребцевих остеоартрозів. Він показаний у разі переломів, пародонтопатії та остеопорозу. Мукосат призначається в післяопераційний період після перенесених операцій на суглобах.
Протипоказання
Мукосат не призначають, якщо у пацієнта є індивідуальна непереносимість хондроїтину, схильність до кровотеч і тромбофлебіту. Препарат у розчині для ін'єкцій не використовують у педіатричній практиці, у період грудного вигодовування і під час вагітності.
З особливою обережністю необхідно поставитися до призначення препарату, якщо хворий отримує лікування антикоагулянтами прямої дії.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Мукосат не використовується для лікування вагітних і жінок на стадії лактації, оскільки його безпека для плода і новонародженого не доведена. За необхідності призначення Мукосату жінкам на стадії лактації необхідно розглянути питання про відмову від грудного вигодовування.
Спосіб застосування та дози
Мукосат у таблетках і капсулах приймається перорально. При пероральному введенні дорослі хворі отримують перші три тижні лікування по 0,75 г двічі на добу, потім їх переводять на отримання препарату двічі на добу по 0,5 г.
Діти старше 5 років приймають Мукосат по 0,5 або 0,75 г на добу, від 1 до 5 років – по 0,5 г, до 1 року життя – по 0,25 г. Під час прийому препарату дуже важливо запивати його достатньою кількістю води.
Мукосат у розчині для внутрішньом'язового введення дорослим хворим призначають по 0,1 г через день, але, починаючи з 4 ін'єкції, доза лікарського засобу має бути збільшена до 0,2 г. Тривалість лікування від 25 до 35 ін'єкцій. У разі необхідності можливе проведення повторного курсу лікування, але не раніше, ніж через 6 місяців після останнього прийому.
Передозування
На даний момент офіційно не зареєстровано випадків передозування Мукосатом. Однак можна припустити, що прийом препарату в підвищених дозах викличе значне посилення побічних ефектів.
Побічні ефекти
Під час лікування Мукосатом у хворих можуть розвиватися різні алергічні реакції. При отриманні препарату в розчині для ін'єкцій можлива поява в місцях його введення геморагій і запалення.
Якщо в процесі терапії Мукосатом у хворого виникли будь-які побічні ефекти, рекомендується негайно припинити його введення.
Умови та терміни зберігання
Мукосат необхідно зберігати в захищених від світла і вологи місцях. Термін придатності лікарського засобу – 3 роки.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію