Налгезін : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Налгезін
Виробник:
КРКА, д.д., Ново место, Словения
Діюча речовина:
Напроксен (Naproxenum)
ATX-класифікація:

M01AE02 - Напроксен

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Налгезін виготовляється в таблетках. Основний діючий інгредієнт препарату – напроксен натрію.

Показання

Налгезін використовують для купірування больового синдрому різного генезу. Препарат допомагає позбутися від:

  • головного болю;

  • зубного болю;

  • болю, що виникає при спінальних невралгіях, таких як цервікалгія, люмбоішеалгія і торакалгія;

  • радикулярних болів;

  • болю при артралгіях;

  • больового синдрому при первинній дисменореї;

  • м'язових болів.

Протипоказання

Налгезін не використовують у разі непереносимості нестероїдних протизапальних засобів і напроксену натрію. Крім цього, препарат не призначають у разі загострення виразкової хвороби шлунку і кишківника та дітям з масою тіла менше 13 кг.

Застосування під час вагітності та годування груддю

Налгезін неприпустимо використовувати в терапії вагітних, оскільки він має тератогенний ефект і викликає різні порушення розвитку плода. У разі необхідності призначення препарату жінкам на стадії лактації на час лікування слід припинити грудне вигодовування.

Спосіб застосування та дози

Налгезін – пероральний препарат. Таблетки слід приймати внутрішньо, після прийому їжі, запиваючи водою. Дітям після 16 років, дорослим і літнім пацієнтам рекомендується приймати по 1 таблетці через кожні 8 або 12 годин. Максимально допустима добова доза Налгезіну 3 таблетки. При вираженому больовому синдромі можливий одноразовий прийом відразу двох таблеток.

Тривалість лікування визначається лікарем.

Передозування

При передозуванні Налгезіну у пацієнта на початковій стадії інтоксикації спостерігається виражене збудження, яке пізніше змінюється на пригнічення свідомості, також можливий розвиток запаморочення, головних болів, блювоти, судом, абдомінальних болів, ниркової і печінкової недостатності та кровотеч. Для зниження негативного впливу препарату хворому рекомендується виконати промивання шлунку, призначити прийом ентеросорбентів і коректне симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

При лікуванні Налгезіном при використанні препарату в терапевтичних дозах ризик розвитку побічних ефектів зведений до мінімуму. Однак за наявності гіперчутливості або прийомі великих доз препарату у пацієнта можуть виникнути диспепсичні розлади, абдомінальний біль, порушення випорожнення, запаморочення, головний біль, безсоння, підвищена втомлюваність, набряк стоп, бронхоспазм, кропив'янка та шлунково-кишкові кровотечі.

Також у деяких хворих під час тривалого прийому Налгезіну можуть спостерігатися різні алергічні реакції: свербіж шкіри, висипання, еритема і кропив'янка.

Умови та терміни зберігання

Налгезін бажано зберігати в темному і сухому місці, яке недоступне для дітей. Термін придатності – 5 років. Не рекомендується використовувати препарат, у якого закінчився термін зберігання навіть у крайніх випадках.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії