Називін : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Мерк Зелбстмедикатион ГмбХ, Германия
- Діюча речовина:
- Оксиметазолин (Oxymetazoline)
- ATX-класифікація:
R01AA05 - Оксиметазолин
R01AA05 - Оксиметазолин
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Склад і форма випуску
Називін виготовляється у формі назальних крапель (по 0,01% мг, 0,025% мг, 0,05% мг) і спрею (по 0,5 мг). Діючий інгредієнт – оксиметазоліну гідрохлорид.
Показання
Спрей і краплі назальні Називін призначені для лікування:
вазомоторних ринітів,
ринітів при гострих респіраторних захворюваннях;
запалення придаткових пазух носа, євстахіїтів і середніх отитів для поліпшення дренажу;
алергічних ринітів;
усунення набряку слизової носа перед проведенням різних діагностичних досліджень.
Протипоказання
Називін не використовується в терапії хворих, у яких були виявлені закритокутова глаукома, непереносимість оксиметазоліну гідрохлориду, атрофічний риніт. Називін з обережністю призначається пацієнтам, які отримують терапію інгібіторами моноаміноксидази або іншими лікарськими засобами, що сприяють підвищенню артеріального тиску. Препарат не припустимо використовувати в терапії тих, хто страждає важкими серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом, підвищеним внутрішньоочним тиском, тиреотоксикозом.
Препарат у дозуванні 0,05% не використовується в терапії дітей молодше 6 років. Застосування Називіну в терапії вагітних і жінок, які годують груддю, здійснюється з великою обережністю і тільки за рішенням лікаря.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Безпека використання Називіну в терапії вагітних жінок не підтверджена контрольованими клінічними дослідженнями, а тому призначення препарату можливе тільки в тому випадку, якщо потенційна користь значно переважає можливі ризики для плода.
При лікуванні вагітних Називін призначається в мінімально ефективних дозах.
Спосіб застосування та дози
Називін у формі спрею і крапель призначений тільки для інтраназального використання. Препарат впорскують або закапують у кожен носовий хід від 2 до 3 разів на добу протягом 3 або 5 днів. Разове дозування препарату: спрей – по 1 впорскуванню, краплі – по 1 або 2 краплі в кожен носовий хід.
Краплі назальні Називін:
у дозуванні 0,05% використовують у терапії дітей від 6 років і дорослих;
у дозуванні 0,025% призначають дітям від 1 до 6 років;
у дозуванні 0,01% застосовують у терапії новонароджених і дітей до року.
Називін у формі спрею застосовують у терапії дітей від 6 років і дорослих. При використанні засобу вводять по 1 або 2 впорскування в кожен носовий хід від 2 до 3 разів на добу.
Препарат Називін не слід використовувати більше 7 днів, більш тривале застосування препарату можливе тільки за рішенням лікаря.
Передозування
У разі прийому Називіну в підвищених дозах або при випадковому пероральному прийомі у хворого можуть виникнути диспепсичні розлади, порушення серцевого ритму, підвищення температури тіла, гіпертензія, пригнічення дихання. В особливо тяжких випадках можливе виникнення набряку легенів, коми та зупинки серця.
При прийомі препарату перорально хворому слід негайно провести промивання шлунку і забезпечити отримання енетеросорбентів, а також відповідного симптоматичного лікування.
Побічні ефекти
Під час використання Називіну у деяких хворих спостерігається розвиток втоми, головного болю, безсоння, місцевих алергічних реакцій: подразнення, почервоніння, набряк і свербіж слизової оболонки носа.
Тривалий прийом крапель або спрею у підвищеному дозуванні може спричинити атрофію слизової носа, тахіфілаксію та медикаментозний риніт, що супроводжується поверненням набряку слизових оболонок носових ходів.
Умови та терміни зберігання
Називін зберігають при кімнатній температурі в місцях, які є недоступними для дітей. Термін придатності – 3 роки.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію