Нейрістон : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Нейрістон
Виробник:
Троммсдорфф ГмбХ, Германия
Діюча речовина:
Фолиевая кислота (Folic acid)
ATX-класифікація:

B03B - Препараты витамина в12 и фолиевой кислоты

B03BB01 - Кислота фолиевая

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

До складу препарату Нейрістон входить уридину-5-натрію монофосфат, вітамін В12 і фолієва кислота, які стимулюють власні відновлювальні процеси в ушкоджених нервових клітинах.

Уридин 5-монофосфат належить до чотирьох основних компонентів рибонуклеїнової кислоти (РНК), також він бере участь у біосинтезі білка.

Він відповідає за активацію синтезу фосфоліпідів, гліколіпідів і глікопротеїнів, які є основними структурними компонентами клітинних мембран, насамперед мембран нейронів.

Уридин бере активну участь у біохімічних процесах реперації пошкоджених нервів і відповідає за:

  • синтез або утилізацію ліпідів і протеїнів;

  • активацію синтезу ДНК і РНК, стимулює поділ клітин і регенерацію периферичних нервів;

  • активацію проведення всередині, а також позаклітинних сигналів, що передаються по нервових закінченнях і нервових синапсах.

Уридинмонофосфат є поживною речовиною, яка необхідна у значних об'ємах для відновлювальних процесів, що виникають у пошкоджених нервах. Завдяки додатковому прийому уридинмонофосфату пошкоджені нервові волокна відновлюються набагато швидше.

Вітамін В12 – це важливий кофермент, що бере участь у проходженні найрізноманітніших метаболічних процесах. Він покращує тканинну регенерацію, за допомогою стимуляції синтезу в клітинах нуклеїнових кислот і білків.

Фолієва кислота є важливим складовим процесів синтезу ДНК і ділення клітин, вона покращує живлення і прискорює процеси регенерації в пошкоджених тканинах.

Склад і форма випуску

Діючі речовини: уридину-5-натрію монофосфату - 50 мг уридину монофосфату, Вітамін В12 - 3 мкг, Фолієва кислота - 400 мкг.

Допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна (наповнювач), гідроксипропілметилцелюлоза (матеріал капсули), антизлежувач (магнію стеарат, кремнію діоксид водний), барвник (заліза оксид червоний).

Показання

Препарат Нейрістон найчастіше рекомендується для використання як харчовий продукт для спеціальних медичних цілей. Препарат включають до раціону харчування, як джерело поживних речовин, що сприяють відновленню волокон нервів у разі нейропатій опорно-рухового апарату, зокрема, при корінцевому синдромі, ішіасі, міжреберній невралгії або люмбаго.

Його застосування доцільне в разі ушкодження волокон нервів, спричиненого метаболічними процесами, спровокованими такими патологічними станами, як, наприклад, цукровий діабет.

Нейрістон використовують у складі комплексного лікування інфекційних нейропатій, асоційованих з оперізувальним лишаєм, а також іншими вірусними інфекціями, у разі запального ураження трійчастого та лицьового нервів, а також плечового сплетіння.

Препарат допомагає швидшому відновленню пошкоджених токсичними речовинами або травмами нервових волокон.

Завдяки присутності у складі препарату активних речовин досягається комплексний вплив на різні фізіологічні функції людського організму, що значно прискорює проходження відновлювальних процесів у нервових волокнах, які зазнали пошкодження.

Цей препарат може використовуватися в терапевтичних цілях тільки під наглядом медичних працівників.

У зв'язку з тим, що в складі Нейрістону не міститься лактоза, його можна використовувати в терапії осіб, які страждають на глюкозо-галактозну мальабсорбцію і непереносимість лактози.

Протипоказання

Нейрістон може використовуватися тільки в терапії дорослих пацієнтів. Препарат не призначений для застосування в педіатричній практиці.

Цей препарат не призначається пацієнтам, у яких раніше були зафіксовані випадки індивідуальної непереносимості його компонентів.

Використання Нейрістону неможливе в терапії вагітних і жінок, які годують груддю, оскільки немає достатньої кількості інформації щодо того, який саме вплив його компоненти чинять на розвиток плода і немовляти, чия мати отримує цей засіб в терапевтичних цілях.

Препарат Нейрістон не може використовуватися як повноцінна заміна харчуванню.

При використанні препарату категорично заборонено порушувати режим дозування і кратність прийому, встановлені фахівцем.

Препарат Нейрістон заборонено використовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Застосування під час вагітності та годування груддю

Нейрістон не використовується в терапії жінок, які виношують дитину, оскільки немає достовірної інформації щодо того, який саме вплив на розвиток плода чинять речовини, присутні в його складі.

У зв'язку з відсутністю даних, щодо того, здатні чи ні проникати в молоко матері речовини, що входять до складу препарату Нейрістон, його застосування в терапії цієї категорії хворих протипоказано.

Спосіб застосування та дози

Препарат Нейрістон дорослі хворі отримують один раз на день по одній капсулі. Капсули проковтують цілими, без пошкодження оболонки, і запивають незначною кількістю води. Препарат може вживатися незалежно від прийому їжі.

Тривалість лікування лікар встановлює індивідуально в кожному конкретному випадку, ґрунтуючись на загальному стані пацієнта і тяжкості симптомів, які в нього є.

Передозування

Наразі випадки передозування Нейрістоном офіційно не зафіксовано, однак можна припустити, що під час прийому препарату відзначається посилений розвиток побічних ефектів.

Побічні ефекти

Іноді під час прийому препарату Нейрістон хворі можуть скаржитися на появу абдомінального болю, порушення випорожнення, диспепсичні розлади, головний біль і розвиток алергічних реакцій.

Умови та терміни зберігання

Препарат Нейрістон слід зберігати в місцях, які надійно захищені від проникнення світла і вологи, а також недоступні для дітей за температури навколишнього середовища не більше 25°C. Тривалість зберігання препарату становить три роки з моменту виготовлення.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії