Нейромультивіт : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Нейромультивіт
Виробник:
Г.Л. Фарма, ГмбХ для "Валеант Фармасьютикалз, ООО", Австрия/УкраинаГ.Л. Фарма, ГмбХ, Австрия
Діюча речовина:
Цианокобаламин (Cyanocobalaminum)
Тиамин (Thiaminum)
Пиридоксин (Pyridoxine)
ATX-класифікація:

A11DB - Витамин в1 в сочетании с витамином в6 и/или в12

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Інструкція на препарат Нейромультивіт інформує, що це – препарати вітамінів групи В. Вони призначені для заповнення нестачі цього мікроелемента при хворобах, ослабленості організму, особливо розладів нервової системи, оскільки вітаміни групи В сприяють її гармонізації та покращують емоційний стан.

Нейромультивіт містить вітаміни В1, В6 та В12. Вітаміни цієї групи вважаються нейротропними, оскільки мають властивість позитивно впливати на нервову систему при її запальних та дегенеративних захворюваннях. Також ефективно підтримує організм за хвороб опорно-рухового апарату.

Нейромультивіт застосовується також при дефіциті вітамінів групи В. Більше того, – застосування цих мікроелементів у великих дозуваннях має аналгетичну дію, покращує кровообіг і сприяє нормалізації роботи системи кровотворення та нервової системи.

Вітамін В1, зокрема, внаслідок обмінних процесів утворює кокарбоксилазу та тіамінтріфосфат (ТТР). Останній як коензим бере участь у вуглеводному обміні, що має вирішальний вплив на роботу нервової системи. Впливають на провідність нервових імпульсів. Брак вітаміну В1 призводить до розвитку патологій ЦНС. Вітамін В6 – коензим різних ферментів, які беруть участь у неокислювальних метаболічних процесах амінокислот. Він впливають на утворення амінокислот, що мають важливі функції в організмі, а також адреналіну гістаміну, серотоніну, допаміну, тіраміну. Вітамін В12 відіграє в обмінних процесах на клітинному рівні важливу роль. Впливає на кровотворення, утворення холіну, метіаніну, креатиніну, нуклеїнових кислот, працює як легке знеболювальне.

Склад та форма випуску

Нейромультивіт випускається у таблетках.

У кожній таблетці міститься:

- 200 мг піридоксину гідрохлориду (В6);

- 100 мг тіаміну (В1);

- 200 мкг ціанокобаламіну (В12).

Показання

Нейромультивіт призначають при лікуванні дефіцитів вітаміну групи В та пов'язаних з цим дефіцитом патологій.

Препарат Нейромультивіт допомагає боротися зі стресами, зміцнює нервову систему, сприяє нормалізації емоційного стану, покращує здатність організму протистояти стресовим ситуаціям та конфліктам, роблячи перепади настрою менш вираженими.

Ефективно лікує:

- невралгії, неврити;

- радикулярний синдром, поліневропатії різного походження;

- міалгії, ретробульбарні неврити;

- gарези лицевого нерва.

Часто застосовується в комплексному лікуванні захворювань, у тому числі для усунення проявів герпесно-вірусних інфекцій, а також як загальнозміцнюючий засіб.

Після ін'єкційного введення тіамін розподіляється в організмі, позитивно впливаючи на клітинному рівні, розчиняючись у жирах, що не дозволяє йому накопичуватися в тканинах. Вітамін В12 також ефективніший при парентеральному введенні, утворюючи білкові комплекси, які абсорбуються печінкою та кістковим мозком. Також цей вітамін бере участь у роботі печінки, та здатний проникати через плаценту при ін'єкційному введенні.

Протипоказання

Нейромультивіт протипоказаний для лікування пацієнтів, які страждають:

- тяжкою формою хронічної серцевої недостатності;

- гострої серцевої недостатності у стадії декомпенсації;

- порушенням серцевої провідності;

- гіперчутливістю до одного з компонентів препарату.

Не призначають дітям віком до 16 років.

Вітамін В6 протипоказаний при виразці шлунку та 12-палої кишки у стадії загострення через ймовірність підвищення кислотності у шлунку.

Вітамін В12 заборонено приймати при еритреміі, еритроцитозі, тромбоемболії.

Лідокаїн, який входить до числа допоміжних компонентів, заборонено вводити при судомах при введенні лідокаїну будь-коли раніше, тяжкій брадикардії, тяжкій формі гіпертонії, кардіогенному шоці, тяжких формах хронічної серцевої недостатності, порфірії, міастенії гравіс, гіповолемії, порушеннях роботи.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Нейромультивіт протипоказаний для лікування жінок у період, коли вони вагітні.

Також не слід призначати його під час грудного вигодовування. Якщо є необхідність застосування – лактацію слід призупинити.

Спосіб застосування та дози

Лікування препаратом Нейромультивіт призначають спочатку в вигляді ін’єкцій. Потім переходять на таблетовану форму. Вводиться внутрішньом'язово по 2 мл на добу. Тривалість курсу лікування – 1 тиждень.

Після парентерального введення можна перейти на таблетовану форму, приймаючи по 1 таблетці 1 раз на добу. Бажано робити це в один і той же час доби.

Нейромультивіт можна застосовувати для того, щоб швидко зняти інтенсивний больовий синдром. Для цього може бути використана як парентеральна, так і таблетована форма. При болях допускається прийом одразу 3 таблеток одночасно.

При лікуванні нейропатії нейромультівіт вводиться двічі на день. Якщо приймається таблетована форма, то рекомендується приймати по 1 таблетці 3 рази на добу.

Тривалість терапії препаратом Нейромультивіт не має перевищувати 30 днів.

Передозування

Передозування Нейромультивіт є малоймовірним через відсутність токсичності.

Теоретично надмірний прийом таблетованої форми викликає посилення побічних ефектів, зокрема, посилення алергічних реакцій таких як кропив'янка, задишка, нудота.

Слід почати симптоматичну терапію.

Побічні ефекти

Нейромультивіт зазвичай добре переноситься і лише покращує самопочуття, збільшує життєвий тонус.

Якщо у пацієнта є індивідуальна непереносимість, у людини може розвинутись:

- свербіж шкіри;

- диспное, набряк Квінке;

- анафілактичний шок;

- нудота, запаморочення;

- судоми, спазми.

У поодиноких випадках (при надто швидкому введенні ін'єкційного розчину та перевищення дозування) можливе виникнення системних реакцій, що виявляються у формі підвищеної пітливості, аритмії, гальмування серцебиття.

Умови та термін зберігання

Препарат Нейромультивіт у таблетках зберігають у сухому місці, за межами доступу сонячних променів, при температурі не вище 25°С.

Тривалість зберігання не більше 3 років із дня виробництва.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії