Немозол : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Немозол
Виробник:
Ипка Лабораториз Лтд, Индия
Діюча речовина:
Альбендазол (Albendazolum)
ATX-класифікація:

P02CA03 - Альбендазол

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Немозол – це лікарський засіб, що має широкий спектр антигельмінтної дії. Головною діючою речовиною Немозолу є альбендазол, похідна бензимідазолу, яка за структурою подібна до мебендазолу. Завдяки тому, що альбендазол здатний селективно інгібувати полімеризацію бета-тубуліну, це спричиняє деструкцію цитоплазматичних мікроканальців у клітинах кишківника гельмінтів, пригнічує синтез АТФ та утилізацію глюкози, а також гальмує пересування секреторних гранул та інших органел у м'язових клітинах круглих черв'яків, що викликає їхню загибель.

Немозол ефективно використовується для усунення інвазій, викликаних одним або кількома видами гельмінтів. Лікарський засіб активний щодо яєць, личинок і дорослих черв'яків. Альбендазол демонструє високу ефективність у разі інвазій, спричинених тканинними паразитами, його використовують у терапії альвеолярного та цистного ехінококозу, зумовлених Echinococcus multilocularis та Echinococcus granulosus відповідно. Лікарський засіб знищує, а також значно зменшує розміри цист в осіб, які страждають на гранулярний ехінококоз.

Немозол ефективно використовується в терапії нейроцистицеркозу, викликаного личинками свинячого ціп'яка.

Склад і форма випуску

Діюча речовина: Албендазол (Albendazole).

Препарат виготовляється у формі пероральної суспензії в дозуванні по 100 мг/5 мл.

Показання

Немозол – препарат, який застосовують у терапії ентеробіозів, аскаридозів, анкілостомозів, трихінельозу, токсокарозу, некаторозу, стронгілоїдозу і теніозу, а також у терапії лямбліозу у дітей.

Албендазол – ліки, які призначають у разі ехінококозу, зокрема цистного й альвеолярного ехінококозу, шкірного синдрому мігруючої личинки, нейроцистицеркозу, опісторхозу та клонорхозу.

Немозол застосовується для усунення змішаних глистових інвазій, а також як допоміжний засіб при хірургічному лікуванні ехінококозних кіст.

Протипоказання

Албендазол не слід призначати хворим зі встановленою гіперчутливістю до албендазолу, а також до інших речовин, які є похідними бензимідазолу.

Препарат не призначається особам, які страждають на хвороби сітківки ока. У педіатричній практиці цей лікарський засіб може використовуватися для лікування дітей, старших за один рік життя.

Слід з обережністю поставитися до призначення Немозолу хворим на нейроцистицеркоз, оскільки в цьому випадку його прийом повинен поєднуватися з прийомом стероїдних засобів і протисудомних препаратів.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Албендазол неприпустимо використовувати в терапії вагітних і лактуючих жінок, а також протягом одного місяця перед плануванням зачаття. Під час прийому Немозолу жінка повинна використовувати надійні методи контрацепції.

Спосіб застосування та дози

Немозол у таблетках призначений для перорального прийому. Таблетки перед проковтуванням заборонено розжовувати або подрібнювати іншим способом. Для отримання максимального ефекту таблетки потрібно приймати для підвищення біодоступності альбендазолу спільно з жирною їжею. Тривалість лікувального курсу і доза препарату в кожному конкретному випадку підбирається лікарем індивідуально.

Діти, яким виповнилося три роки і старше, а також дорослі хворі отримують Немозол під час лікування ентеробіозу, некаторозу, анкілостомозу, аскаридозу і трихінельозу по 1 таблетці одноразово. При лікуванні ентеробіозу рекомендується провести лікування всіх членів сім'ї.

Під час лікування токсокарозу, теніозу і стронгілоїдозу хворі отримують по 1 таблетці один раз на день. Тривалість лікувального курсу при токсокарозі 10 днів, при теніозі і стронгілоїдозі – 3 дні.

При лікуванні змішаних інвазій, асоційованих із Clonorchis sinensis і Opisthorchis viverrini, приймають по 1 таблетці 2 рази на день. Тривалість лікування 3 дні.

При лікуванні лямбліозу діти віком до 12 років отримують по 1 таблетці один раз на день, при цьому тривалість терапевтичного курсу становить 5 днів.

При лікуванні нейроцистицеркозу, альвеолярного і цистного ехінококозу хворі з масою тіла понад 60 кілограмів отримують по 1 таблетці Немозолу двічі на день. Хворі з масою тіла менше 60 кілограмів отримують лікарський засіб із розрахунку 15 мг лікарського засобу на один кілограм маси тіла на добу. Для максимально точного дозування рекомендується використовувати препарат у формі суспензії. Тривалість курсу лікування при цистному та альвеолярному ехінококозі дорівнює 28 дням. При лікуванні нейроцистицеркозу тривалість лікування може варіюватися від 7 до 30 днів. При лікуванні альвеолярного ехінококозу рекомендовано проведення 3 лікувальних курсів з інтервалом 14 днів.

При лікуванні шкірного синдрому мігруючої личинки хворі отримують по 1 таблетці на день. Тривалість лікування може варіюватися від 1 до 3 днів.

Передозування

При прийомі препарату Немозол у дозах, що значно перевищують максимальні терапевтичні, у пацієнтів можуть виникати головні болі, запаморочення, порушення чіткості та гостроти зору, диспепсичні розлади, сонливість у денний час і втрата свідомості. При подальшому підвищенні дозування альбендазолу можуть виникати зорові галюцинації, збільшення в розмірах печінки, порушення мовлення, жовтяниця, забарвлення слини, калу, шкірних покривів і поту в помаранчевий або коричнево-червоний колір.

У разі інтоксикації альбендазолом хворому показано промивання шлунку, забезпечення прийому ентеросорбентних засобів і призначення симптоматичного лікування.

Побічні ефекти

Під час прийому Немозолу у хворих може відмічатися розвиток підвищеної активності печінкових ферментів, диспептичні порушення, стоматит, болі в ділянці шлунку, порушення випорожнень, здуття живота, підвищення артеріального тиску, безсоння, головний біль, запаморочення, порушення зору, кропив'янка, почервоніння шкірних покривів, шкірні висипання, шкірний свербіж, дисфункція нирок, гостра ниркова недостатність, анафілактичний шок.

Умови та терміни зберігання

Немозол слід зберігати в сухих місцях, недосяжних для дитини, за температури довкілля не більше 25 °C. Тривалість зберігання лікарського засобу з моменту виготовлення три роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії