Німесулід-Дарниця : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Німесулід-Дарниця
Виробник:
Дарница, ФФ, ЧАО, г.Киев, Украина
Діюча речовина:
Нимесулид (Nimesulid)
ATX-класифікація:

M01AX17 - Нимесулид

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Німесулід відноситься до групи нестероїдних протизапальних препаратів класу сульфонанілідів. Він селективно інгібує циклооксигеназу-2 (ЦОГ-2), яка стимулює вироблення простагландинів (ПГ), які є безпосередніми медіаторами запалення, болю та набряків. Препарат гальмує дію простогландинів Е2 не тільки в осередках запалення, але і на шляху проведення імпульсів від спинного мозку, він також інгібує вироблення їх попередників - короткоживучих простогландинів Н2, що і забезпечує Німесуліду яскраво виражену протизапальну, знеболюючу і жарознижувальну дію.

Німесулід стимулює роботу глюкокортикоїдних рецепторів, що посилює його протизапальні властивості.

Склад та форма випуску

Діюча речовина: Німесулід (Nimesulide).

Препарат виготовляється у формі

таблеток: кожна таблетка містить 100 мг німесуліду;

1% гелю для зовнішнього нанесення;

гранул для приготування оральної суспензії: кожне саше містить 100 мг діючої речовини.

Показання

Німесулід використовують для усунення гострого больового синдрому, болю в ділянці попереку або нижньої третини спини, болю асоційованого із захворюваннями опорно-рухового апарату, больового синдрому, що виникає при забитих місцях, вивихах суглобів, розтягуванні зв'язок.

Препарат використовують для симптоматичного лікування остеоартрозу та остеоартриту, що супроводжуються вираженим больовим синдромом та первинною альгодисменореї.

Німесулід використовується в стоматології для усунення гострого больового синдрому при пульпіті.

Даний медикаментозний засіб призначений для симптоматичного лікування, він зменшує інтенсивність больового синдрому та запального процесу на момент його використання і ніяк не впливає на прогресування захворювання.

Протипоказання

Німесулід не призначається особам, у яких виявлено непереносимість його компонентів, а також хворим, які мають повне або часткове поєднання бронхіальної астми, рецидивуючого поліпозу носа, приносових пазух, непереносимість ацетилсаліцилової кислоти, а також інших нестероїдних протизапальних засобів.

Лікарський засіб протипоказаний, якщо раніше у хворого були випадки виникнення гепатотоксичних реакцій, асоційовані з прийомом німесуліду. Слід уникати спільного використання Німесуліду з іншими препаратами, які мають токсичну дію на клітини печінки.

Протипоказаннями для призначення Німесулід є наявність в анамнезі хворого на хронічні запальні захворювання кишечника (хвороба Крона, виразковий коліт) в гострій фазі.

Препарат не допустимо використовувати в терапії хворих, які в недавньому часі перенесли аортокоронарне шунтування, у них зафіксований гарячковий синдром, що виникає при гострих респіраторно-вірусних інфекціях, є підозра на гостру хірургічну патологію, виразка шлунку або дванадцятипалої кишки в гострій фазі, ерозивно-виразкове ураження органів ШКТ, а також зафіксовані в анамнезі випадки перфорації або шлунково-кишкових кровотеч, пов'язані з прийомом інших нестероїдних протизапальних засобів. Німесулід протипоказаний при порушенні згортання крові, серцевої недостатності у стадії декомпенсації, тяжкій формі ниркової або печінкової дисфункції. Крім цього, препарат не використовується в терапії вагітних та годуючих жінок, осіб, які страждають на алкогольну або наркотичну залежність і дітей, які не досягли дванадцятирічного віку.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

У зв'язку з тим, що Німесулід, подібно до інших препаратів цієї групи здатний негативно впливати на перебіг вагітності та ембріогенез його не призначають цій категорії хворих.

Німесулід категорично заборонено використовувати в терапії жінок, які вигодовують немовлят грудьми.

Спосіб застосування та дози

Німесулід слід приймати після їжі.

Діти, яким виповнилося дванадцять років і дорослі, у яких маса тіла понад 40 кг одержують препарат по 100 мг двічі на день. Максимальна добова доза становить 200 мг.

При призначенні препарату особам похилого віку коригування дози не потрібне.

Максимальна тривалість терапевтичного курсу становить п'ятнадцять днів.

Препарат у формі гелю наноситься на чисті та сухі ділянки шкіри. Для усунення гострого больового синдрому на область інтенсивного болю наносять смужку гелю довжиною не більше 3 см від трьох до чотирьох разів на день. Тривалість лікування не повинна перевищувати десяти днів.

Передозування

При прийомі препарату в дозах, що значно перевершують максимально допустимі у пацієнта, може виникати блювання, нудота, болі в ділянці шлунку, шлунково-кишкові кровотечі, підвищена сонливість, підвищення артеріального тиску, гостре порушення роботи нирок, анафілактичні реакції, пригнічення дихання.

При прийомі препарату у підвищених дозах хворим слід промити шлунок, дати випити активоване вугілля та призначити коректне симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Прийом препарату Німесулід може супроводжуватися розвитком анемії, геморагій, подовження часу кровотеч, появою анафілактичних реакцій та реакцій гіперчутливості, відчуття страху, підвищеної нервозності, нечіткості зору, запаморочень порушення слуху, прискореного серцебиття, судом, гіпертонії, лабільності артеріального тиску, задишки, загострення бронхіальної астми, диспепсичних розладів, загострення гастриту, виразки шлунку та дванадцятипалої кишки, шлунково-кишкових кровотеч.

Умови та термін зберігання

Німесулід у формі таблеток та гранул для приготування оральної суспензії слід берегти в сухих місцях, які недосяжні для дитини. Тривалість зберігання Німесулід у цих лікарських формах становить три роки.

Препарат у формі гелю слід зберігати при температурі не вищій за 25 ° С у місцях, які недосяжні для дітей. Тривалість зберігання медикаментозного засобу у формі гелю становить два роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії