Німулід : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Німулід
Виробник:
Панацея Биотек Лтд, Индия
Діюча речовина:
Нимесулид (Nimesulid)
ATX-класифікація:

M01AX17 - Нимесулид

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Німулід виготовляється у формі пероральних таблеток, таблеток для розсмоктування, гелю та суспензії, препарат виготовлений на основі німесуліду.

Показання

Німулід у таблетках та суспензії призначений для перорального прийому та використовується для усунення больового синдрому при захворюваннях м'язів, суглобів і кісток, таких як артрит, остеоартроз, тенденіт, бурсит та міалгія. Також препарат ефективний для усунення болю, спричиненого травмами, захворюваннями ЛОР-органів, у період після операційного втручання у гінекології та стоматології. Німулід може використовуватися як антипіретичного засобу при лихоманці, викликаної ЛОР-захворюваннями і хворобами верхніх дихальних шляхів.

У формі гелю використовується для місцевого нанесення для полегшення болю, викликаного травмами, захворюваннями суглобів і околосуставних структур, міалгіями.

Протипоказання

Німулід у таблетках або суспензії не використовується для лікування, якщо є підвищена чутливість до інгредієнтів препарату, нестероїдних протизапальних засобів та похідних саліцилової кислоти, схильність до бронхоспазму та кровотеч із органів ШКТ. Також від лікування препаратом краще утриматися, якщо в анамнезі хворого є виразкова хвороба шлунка та ДПК, порушення роботи печінки та нирок, серцева недостатність, алкогольна чи наркотична залежність. Крім цього препарат не застосовується для терапії дітей до 12 років.

Німулід у формі гелю не наноситься на пошкоджені ділянки шкіри та слизові оболонки.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Німулід може призначатися для лікування вагітних у першому та другому триместрі за життєво важливими показниками і тільки в тому випадку, якщо позитивний вплив на здоров'я матері в кілька разів перевершує негативний вплив на плід, але при цьому препарат не використовують для лікування жінок, які перебувають у третьому триместрі. вагітності. При призначенні лікування Німулідом під час лактації слід вирішити питання про припинення годування.

Спосіб застосування та дози

Німулід у таблетках використовується для лікування дітей віком від 12 років та дорослих. Хворий повинен приймати по 1 таблетці 2 р/д. Таблетки приймають після їди, запиваючи великою кількістю води. Максимальна добова доза Німулід не повинна перевищувати 5 мг на кг маси тіла.

Передозування

При прийомі Німуліда у підвищених дозах у хворого може розвинутися сонливість, апатія, нудотя та блювання. У особливо складних випадках спостерігається виникнення шлункових кровотеч, гіпертонії, гострої печінкової чи ниркової недостатності, пригнічення дихання. При передозуванні рекомендується у хворого спричинити блювання, забезпечити йому прийом ентеросорбентів, рясного пиття та проносних засобів.

Побічні ефекти

Найчастіше Німулід добре переноситься пацієнтами, але в окремих випадках може спостерігатися виникнення запаморочення, порушення сну, емоційна лабільність, метеоризм, абдомінальний біль, порушення відтоку жовчі, зміна активності печінкових ферментів, утруднене дихання, бронхоспазм, аритмія, гіпертензія свербіж, кропив'янка, набряк обличчя, спричинений порушенням відтоку сечі, олігурія, набряк Квінке.

При місцевому нанесенні гелю Німулід можлива поява сверблячки, почервоніння, лущення та відчуття печіння в області нанесення.

Умови та термін зберігання

Німулід зберігають у темному місці. Термін придатності препарату – 3 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії