Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Інструкція до препарату Нобазит повідомляє, що це – противірусний засіб. Призначений для системного застосування.

Його основна діюча речовина – енисамія йодид. Входить до групи імуномодуляторів та противірусних лікарських інгредієнтів. Є індуктором синтезування інтерферонів - білків, які виділяються клітинами організму у відповідь на вторгнення в нього вірусів.

Основний активний компонент енісамія йодид є похідним ізонікотинової кислоти. Здатний ефективно пригнічувати вплив вірусів грипу різних штамів. Також впливає на інші збудники застуд та гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ) завдяки безпосередньому гальмуючому росту вірусних клітин впливу. Механізм впливу енісамія йодиду полягає у здатності інгібувати процеси проникнення вірусного патогену крізь клітинні мембрани здорового людського організму.

Нобазит має інтерфероногенні властивості, викликаючи підвищення у 3-4 рази концентрації у людській плазмі крові специфічного ендогенного інтерферону (як «альфа», так і «гама»).

Збільшує стійкість організму до вірусів, а також до інфекцій, спричинених іншими видами збудників.

Склад та форма випуску

Нобазит – це лікарський засіб, що випускається у твердих желатинових капсулах померанчевого кольору. Основна діюча речовина - N-метил-4-бензилкарбамідопіридинію йодид (енісамія йодид).

Виробляється у двох дозуваннях – по 125 і 250 мг енісамія йодиду в одній капсулі.

Допоміжними компонентами виступають: лактоза (цукор молочний), целюлоза, сахароза, повідон, коповідон, кросповідон, тальк, кальцію стеарат, гіпромелоза, барвники (барвник заліза діоксид червоний, барвник заліза діоксид жовтий, барвник хіноліновий жовтий).

Показання

Нобазит застосовують у лікуванні грипу, інших гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ), застуд. Може застосовуватись як у вигляді монотерапії, так і в комплексному лікуванні ГРВІ та грипу.

Має властивість викликати зниження гострих клінічних проявів вірусної інтоксикації. Сприяє скороченню тривалості захворювання.

Після того, як препарат прийнятий внутрішньо і потрапив у шлунок, він швидко всмоктується у кров, потрапляючи до системного кровотоку. Максимальний рівень у крові досягається через 2-2,5 годин після прийому.

Енісамія йодид та його метаболіти циркулюють у кровоносному руслі протягом 14 годин. Після цього метаболізуються в печінці, швидко вивільняючись із тканин (протягом 2-3 годин).

Майже повністю, на 90-95%, виводиться із сечею у вигляді метаболітів.

Протипоказання

Нобазит протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість (алергія) до основного або одного з допоміжних компонентів.

Крім того, протипоказано застосування Нобазиту, якщо у пацієнта є дефіцит лактази, сахарази/ізомальтази, непереносимість лактози, фруктози, діагностовано глюкозо-галактозну мальабсорбцію.

Також протипоказано застосування у дітей та підлітків до досягнення 12-річного віку.

Не рекомендується застосовувати Нобазит у разі тяжких порушень функції печінки та при тяжких порушеннях роботи нирок. Також слід виявити обережність при лікуванні пацієнтів із захворюваннями щитовидної залози, особливо, якщо у пацієнта діагностовано гіпертиреоз.

При лікуванні в комбінації з іншими препаратами слід враховувати, що Нобазит має властивість посилювати дію антибактеріальних та імуномодулюючих фармацевтичних засобів.

Доцільною є комбінація з аскорбіновою кислотою та іншими вітамінами. Можна застосовувати одночасно з рекомбінантним інтерфероном.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами недостатньо вивчена. Тому при сумісному застосуванні перерахованих вище або інших лікарських засобів, включаючи безрецептурні, бажано проконсультуватися з лікарем перед прийомом препарату Нобазит.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Лікування вагітних жінок даним препаратом може проводитися тільки у випадку, якщо ризики для життя матері перевищують ризики для плоду, що виношується.

Грудне годування на час лікування Нобазитом бажано перервати, хоча препарат і не має явної токсичної дії.

Спосіб застосування та дози

Нобазит застосовують внутрішньо, запиваючи водою або іншою рідиною, після їжі (не на порожній шлунок). Не слід розжовувати або розламувати капсулу.

Максимальна разова доза – 1000 мг, добова – 2000 мг.

Дорослим призначають прийом по 500 мг тричі на добу.

Рекомендований курс лікування ГРВІ препаратом Нобазит триває від 5 до 7 днів.

Дітям з 12 років та дорослим допускається прийом по 250 мг по 3 рази на добу протягом 7 днів.

Режим дозування конкретного пацієнта залежить від форми захворювання, інших чинників. Оптимальний режим дозування визначає лікар. Слід суворо дотримуватися відповідності лікарської форми конкретного препарату, що використовується, показанням до застосування та режиму дозування.

Більш точну тривалість курсу лікування визначає лікар, залежно від реакції пацієнта на лікування, типу захворювання та клінічної специфіки його розвитку.

Передозування

Передозування препаратом Нобазит є малоймовірним, оскільки препарат не токсичний.

При випадковому масованому прийомі можливі симптоми отруєння. У такому разі рекомендується промити шлунок, прийняти багато води, ентеросорбенти, провести симптоматичну терапію.

Побічні ефекти

Нобазит зазвичай добре переноситься пацієнтами.

Які побічні ефекти іноді можуть спостерігатися:

- алергічні реакції - реакції гіперчутливості, включаючи шкірні висипання, кропив'янку, ангіоневротичний набряк, свербіж;

- з боку шлунково-кишкового тракту - сухість та гіркий присмак у роті, набряк слизової оболонки порожнини рота, гіперсалівація, фарбування язика у жовтий колір, нудота, блювання, печія, біль у животі, тяжкість у правому підребер'ї, діарея, здуття;

- з боку дихальної системи - задишка, подразнення горла.

У постреєстраційному періоді у поодиноких випадках відзначалися такі побічні реакції: головний біль, запаморочення, слабкість, коливання артеріального тиску.

Якщо у вас є побічні ефекти, зазначені в інструкції, або вони посилюються, або Ви помітили будь-які інші побічні ефекти, не зазначені в інструкції, повідомте про це лікаря.

Умови та термін зберігання

Даний лікарський препарат здатний зберігати свої лікарські властивості протягом 3-х років від дати виробництва, зазвичай зазначеної на упаковці.

Препарат слід тримати у місці, недоступному для дітей. Температура зберігання повинна перевищувати 25°С.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії