Склад і форма випуску
Ноотропіл виготовляється в капсулах, таблетках, розчині для ін'єкцій і розчині для внутрішньовенного введення. Діючий компонент – пірацетам.
Показання
Ноотропіл застосовується для лікування:
коми і коматозних станів посттравматичної та токсичної етіології;
психоорганічного синдрому, що супроводжується зниженням пам'яті, емоційною лабільністю, погіршенням концентрації уваги, запамороченнями, порушенням ходи, розладом поведінки;
хвороби Альцгеймера;
хронічного алкоголізму (терапії абстинентного і психоорганічного синдрому);
психоорганічного синдрому в дітей, що супроводжується зниженням здатності до навчання;
порушень рівноваги і запаморочень, за винятком порушень, спричинених вазомоторними і психогенними розладами;
серповидно-клітинної анемії;
кортикальної міоклонії.
Крім цього, препарат використовується для поліпшення рухової та психічної активності, стабілізації емоційної сфери у хворих, які перенесли ішемічний інсульт.
Протипоказання
Ноотропіл не призначають пацієнтам із нирковою недостатністю та індивідуальною непереносимістю пірацетаму. Його не застосовують у лікуванні дітей віком до одного року і хворих, які перенесли геморагічний інсульт.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Наразі не проводилося вивчення дії Ноотропілу на розвиток плода й організм вагітних, тому його призначення жінкам на цій стадії можливе тільки в крайньому випадку.
Пірацетам здатний проникати в грудне молоко, а тому при призначенні Ноотропілу жінкам, які годують груддю, жінка повинна відмовитися від лактації. .
Спосіб застосування та дози
Ноотропіл приймається перорально під час їжі або натщесерце. При лікуванні психоорганічного синдрому препарат приймають від 2,4 до 4,8 г/д, розділених на 2 або 3 прийоми.
У терапії запаморочень і викликаного ними порушення рівноваги препарат приймають по 2,4 або 4,8 г/д, розділених на 2 або 3 прийоми.
При лікуванні кортикальної міоклонії прийом препарату починають із дози 7,2 г/д, потім через кожні 3 дні проводять збільшення дози на 4,8 г/д до досягнення дозування 24 г/д, розділених на 2 або 3 прийоми. Прийом препарату продовжують протягом усього періоду лікування. Через кожні 6 місяців лікування роблять спроби, спрямовані на зменшення дози: для цього добову дозу раз на два дні зменшують на 1,2 г.
При лікуванні дислексії у дітей пацієнтам від 8 років і підліткам рекомендується приймати препарат по 3,2 г, розділених на два прийоми.
Передозування
Для гострого передозування Ноотропілу характерний розвиток диспепсичних явищ, абдомінальних болів і діареї з кров'ю. Лікування отруєння полягає в промиванні шлунку, призначенні ентеросорбентів і симптоматичного лікування.
Побічні ефекти
Під час прийому "Ноотропілу" у хворих спостерігаються дратівливість, рухова розгальмованість, сонливість, депресія, астенія, запаморочення, атаксія, головний біль, загострення епілепсії, збудження, тривожність, підвищення сексуального потягу, галюцинації, збільшення маси тіла, болі у животі, диспепсія, алергічні реакції.
Для усунення побічних симптомів у більшості випадків необхідно просто знизити дозування.
Умови та терміни зберігання
Ноотропіл слід зберігати в недоступних для дітей сухих місцях за температури 25°C. Термін придатності лікарського засобу – 4 роки.