Склад та форма випуску
Новіган виробляється у вигляді пігулок, покритих плівковою оболонкою. Препарат виготовлений на основі – ібупрофену, пітофенону гідрохлориду, фенпіверінію броміду.
Показання
Новиган показаний для усунення больового синдрому середньої інтенсивності при спазмі гладкої мускулатури внутрішніх органів, таких як ниркова, кишкова, печінкова або жовчна коліка, а також дискінезія жовчовивідних шляхів. Крім цього, препарат може використовуватися для зниження інтенсивності болю при дисменореї, головного болю, болю в суглобах і м'язах, невралгії та ішіалгії.
Протипоказання
Новіган не призначається при посиленій чутливості до його компонентів, виразково-ерозивному ураженні слизової оболонки шлунку і кишечника, запальних захворюваннях кишечника. Також препарат не використовується, якщо у хворого раніше виникав риніт, кропив'янка, бронхообструкція, викликана вживанням саліцилової кислоти або нестероїдних протизапальних засобів. Новиган не рекомендується застосовувати хворим, які страждають на гіперплазію передміхурової залози, порушення згортання крові, недавно перенесли шунтування аортального клапана, мають ураження зорового нерва, а також вагітним, жінкам які годують і дітям до 16 років.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Новіган не призначається для усунення болю у вагітних. При використанні препарату для лікування жінок на стадії лактації необхідно відмовитися від грудного вигодовування.
Спосіб застосування та дози
Новиган приймають перорально 4 рази на день. Разова доза залежить від віку та наявності у пацієнта супутніх захворювань. При лікуванні дорослих та дітей старше 15 років призначають по 2 таб., від 12 до 14 років – по 1,5 таб., від 8 до 11 років – по 1 таб., від 5 до 7 років – по 0,5 таб.
Передозування
Якщо при використанні Новігану була випадково або навмисно збільшена доза, то рекомендується звернутися за допомогою до лікувального закладу. Передозування Новіганом може супроводжуватися абдомінальними болями, нудотою, блювотою, гострою печінковою недостатністю, підвищеною сонливістю, депресією, головними болями, шумом у вухах, гострою печінковою недостатністю, зниженням артеріального тиску, ушкодженням серцевого ритму, ацидозом, емоційною загальмованістю, шлунково-кишковими кровотечами, фібриляцією передсердь, розвитком коми та зупинки дихання.
Для поліпшення стану хворого проводять промивання шлунку, забезпечують отримання ентеросорбентів, форсованого діурезу, лужного пиття і симптоматичної терапії.
Побічні ефекти
Короткочасний прийом Новігану добре переноситься хворими. Однак при тривалому лікуванні препаратом можливий розвиток виразково-ерозивних уражень слизової оболонки органів шлунково-кишкового тракту, алергічних реакцій, таких як свербіж шкіри, кропив'янка, набряк Квінке, бронхоспазм і анафілактичний шок.
Умови та термін зберігання
Зберігають препарат у захищеному від світла місці за нормальної температури близько 25 градусів. Термін придатності Новігана досягає 5 років.