Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Ібупрофен – це головна речовина препарату Нурофен. Речовина відноситься до нестероїдних протизапальних засобів і є похідним пропіонової кислоти, ефект від її застосування досягається за допомогою інгібування синтезу простагландинів.

При проникненні в організм ібупрофен знижує вираженість больового синдрому при запаленні, набряку та лихоманці. Ібупрофен має аналгетичну, жарознижувальну та протизапальну дію. Встановлено, що знеболюючий та жарознижувальний ефект після прийому Нурофена виникає через півгодини.

Склад та форма випуску

Діюча речовина: Ібупрофен (Ibuprofen)

Препарат виготовляється у формі

  • таблеток, покритих оболонкою: 1 таблетка містить 200 мг ібупрофену;

  • суспензії для орального прийому: 5 мл суспензії міститься 100 мг ібупрофену;

  • капсулах: 1 капсула містить по 200 мг діючої речовини;

  • саші: кожне саше містить 683,34 мг ібупрофену лізину, що еквівалентно 400 мг ібупрофену;

  • ректальних супозиторій: 1 супозиторія містить 60 мг ібупрофену.

Показання

Нурофен застосовується для усунення головного болю, нападів мігрені, зубного болю, альгодисменореї, невралгії, болю в спині, м'язового болю, ревматоїдного болю, болю в суглобах, також його використовують для усунення гарячкового стану, викликаного грипом або застудним захворюванням.

Протипоказання

Нурофен – ліки, які неприпустимо використовувати в терапії пацієнтів, які страждають на непереносимість ібупрофену, що проявляється ринітом, астмою, ангіоневротичним набряком, кропив'янкою, виразковою хворобою шлунку та дванадцятипалої кишки, кровотечами в активній фазі. Препарат не призначається особам із шлунково-кишковими кровотечами або перфорацією органів травлення в анамнезі, тяжкою серцевою, нирковою або печінковою недостатністю. Лікарський засіб не призначається жінкам у третьому триместрі вагітності, активними запальними ураженнями кишківника, геморагічним діатезом та іншими порушеннями згортання крові.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Нурофен неприпустимо використовувати в терапії жінок у третьому триместрі вагітності, також краще уникати використання препарату у першому та у другому триместрі вагітності.

У процесі досліджень було встановлено, що ібупрофен у незначній кількості може проникати у грудне молоко, проте при прийомі препарату короткими курсами відміна грудного вигодовування не потрібна.

Спосіб застосування та дози

У формі таблеток Нурофен приймають короткими курсами. Лікарський засіб слід приймати після їжі. Діти старше дванадцяти років і дорослі приймають засіб по одній таблетці кожні чотири години. За добу не рекомендується приймати більше трьох таблеток. Максимальна добова доза 1200 мг.

Капсули слід приймати після їжі, запиваючи достатньої кількості води.

Діти старше дванадцяти років і дорослі з масою тіла понад сорок кілограмів отримують по 200 або 400 мг ібупрофену через кожні чотири або шість годин. Максимальна добова доза становить 1200 мг.

Нурофен у сиропі хворі отримують в індивідуальному дозуванні, з урахуванням вираженості клінічних симптомів та віку пацієнта.

Мінімальна разова доза для дітей віком від шести років і дорослих від 200 до 400 мг, від трьох до чотирьох разів на добу.

Максимальна добова доросла доза становить 1200 мг, а для дітей віком від дванадцяти до сімнадцяти років по 1000 мг, а для дітей від шести до дванадцяти років по 800 мг.

При використанні препарату в терапії дітей віком до шести років доза препарату вибирається з урахуванням маси тіла та віку дитини. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 30 мг на кг маси тіла дитини. Тимчасовий інтервал між прийомом препарату може змінюватись від шести до восьми годин.

При використанні препарату у формі ректальних супозиторіїв доза вибирається з урахуванням маси тіла та віку дитини. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 30 мг на кг маси тіла дитини. Тимчасовий інтервал між введенням препарату може змінюватись від шести до восьми годин.

Тривалість терапії три дні.

Передозування

При прийомі препарату Нурофен у дозах, які значно перевищують терапевтичні розвиток симптомів інтоксикації, відбувається максимум через чотири години після прийому препарату. Хворі в цьому випадку скаржаться на появу нудоти, блювання, болів у животі, діареї, шуму у вухах, головного болю, шлунково-кишкових кровотеч, запаморочень, збудження, атаксії, судом, задишки, дезорієнтації у просторі, коми.

На даний момент специфічного антидоту не знайдено. При розвитку симптомів інтоксикації хворому призначають симптоматичне лікування, а також моніторинг життєво важливих функцій та органів. Якщо після прийому препарату пройшло менше години, для полегшення симптомів хворому слід промити шлунок і дати випити активоване вугілля.

Побічні ефекти

Нурофен – це препарат, який може викликати шлунково-кишкові кровотечі, порушення кровотворення, лихоманку, біль у горлі, появу виразок у порожнині рота, гематоми невідомої етіології, кропив'янку, свербіж шкіри, набряк Квінке, анафілактичний шок, задишку, артеріальну гіпотензію, бронхоспазм, бронхіальну астму, головний біль, асептичний менінгіт, набряки, серцеву недостатність, депресію, діарею, виразкову хворобу шлунку, шлунково-кишкові кровотечі, перфорацію кишечника та шлунку, виразковий стоматит, запальне ураження слизової оболонки шлунку, гостре порушення функції нирок.

Іноді прийом Нурофену може підвищувати ризик розвитку тромботичних артеріальних ускладнень, таких як інфаркт міокарда або інсульт.

Умови та термін зберігання

Нурофен слід зберігати у місцях, які недоступні для дітей та добре захищені від проникнення вологи та сонячного світла, при температурі навколишнього середовища не більше 25 °С. Після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці лікарського засобу, його категорично заборонено використовувати з терапевтичною метою.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії