Офлоксацин : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Офлоксацин виготовляється в трьох лікарських формах - таблетках, очній мазі і розчині для інфузій. Діюча речовина – офлоксацин.

Показання

Офлоксацин призначений для лікування інфекційних захворювань

  • органів дихання;

  • ЛОР-органів;

  • м'яких тканин, шкіри, суглобів та кісток;

  • органів травлення та жовчовивідних шляхів;

  • сечовивідних шляхів;

  • органів малого таза та статевих органів;

  • гонореї, хламідіозу, септицемії.

Також його використовують у терапії менінгітів, бактеріального виразкового ураження рогівки, бактеріальних кон'юнктивітів, кератитів та хламідійних інфекцій очей.

Протипоказання

Офлоксацин не призначається при гіперчутливості до офлоксацину, епілепсії, зниженні судомного порога, дефіциті глюкозо-6-фосфатдегідрогенази. Також його не використовують у терапії вагітних, які годують та осіб, яким не виповнилося 18 років.

З особливою обережністю необхідно поставитися до призначення препарату, якщо хворий страждає на атеросклероз судин головного мозку, порушенням мозкового кровообігу, органічне ураження центральної нервової системи і хронічну ниркову недостатність.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Офлоксацин не використовується в терапії вагітних. При необхідності призначення жінкам на стадії лактації слід вирішити питання про тимчасове припинення грудного вигодовування.

Спосіб застосування та дози

Офлоксацин у пероральній формі рекомендується приймати до або під час їжі. Дозу препарату та тривалість курсу лікування визначає лікар. Дорослі приймають по 200 або 800 мг препарату 2 рази на добу від 7 до 10 днів.

При внутрішньовенному введенні препарату, якщо хворий отримує по 200 мг препарату одноразово, тривалість інфузії повинна бути від 30 до 60 хвилин. Після стабілізації стану хворого переводять на прийом пероральної форми препарату із збереженням дозування.

Субкон'юнктивально Офлоксацин вводять 3 рази на добу по 1 сантиметру мазі в кожне око. При лікуванні хламідійних інфекцій очей препарат вводять 5 разів на день. Тривалість лікування – 14 днів.

Передозування

При прийомі збільшених доз Офлоксацину у хворого спостерігається розвиток сплутаності свідомості, запаморочення, дезорієнтація, сонливість, блювання та загальмованість. Для стабілізації стану хворому необхідно швидко виконати промивання шлунку, забезпечити прийом ентеросорбентів та призначити коректну симптоматичну терапію.

Побічні ефекти

При лікуванні Офлоксацином у хворого можуть винукнити різні алергічні реакції, анорексія, набряк обличчя, порушення сну, лейкопенія, порушення смаку, загальне пригнічення свідомості, швидка стомлюваність, диспепсичні розлади.

Умови та термін зберігання

Офлоксацин рекомендується зберігати в прохолодному темному та недоступному для дітей місці.

Термін придатності засобу – 2 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії